hudzina79
hudzina79
  9 października 2008 (pierwszy post)

Czy czytał ktoś z Was książki Dana Browna? Jak Wam się podobały? Ja przeczytałem wszystkie:))

andrewkoegh
andrewkoegh
  9 października 2008

Czytałem, wszystkie. Choć w sumie wystarczyłoby, abym przeczytał tylko jedną pozycję z jego repertuaru, a i tak miałbym pojęcie o tym co będzie się działo w reszcie jego książek. Dan pisze strasznie schematycznie, najwidoczniej nie jest wstanie wymyślić niczego nowego, dlatego każda książka wygląda jak kopia poprzedniej - jedynie zmienia się teoria spiskowa. Na początku efektowne morderstwo, w które zostaje wplątana kobieta i mężczyzna - czym zostają zmuszeni do rozwiązania zagadki, następnia trafiają na trop jakieś teorii spiskowej itd. No ileż można? :and:
Co gorsza niedługo (początek 2009 roku) ma zostać wydana kontynuacja sławetnego Kodu - pewnie i tak ją kupię, pomimo mojego negatywnego nastawienia. Jednak jeżeli w pierwszym rozdziale popełnione zostanie morderstwo to książka od razu powędruje na półkę i więcej jej nie tknę.

Flo
Flo
  9 października 2008

Tak, uwielbiam jego styl. Również przeczytałam wszystkie (wszak dużo ich nie ma) i bardzo chętnie do nich wracam, za każdym razem trzymają w napięciu aż do ostatniej strony. Najbardziej lubię "Anioły i Demony" ;)

vassago83
vassago83
  9 października 2008
Flo
Flo: Najbardziej lubię "Anioły i Demony"


Też mi się spodobała - chyba nawet najbardziej
Amfetaminowaa
Amfetaminowaa
  9 października 2008
Flo
Flo: Najbardziej lubię "Anioły i Demony" ;)

Ja też, bo tylko tą czytałam.
Raczej nie w moim guście ;]
Madziuniaaa87
Madziuniaaa87
  9 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja przeczytałem wszystkie:))

Ja też.
Podobały mi się.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytał ktoś z Was książki Dana Browna?

czytałem Kod Leonarda przymierzam się do Aniołów
...Ignorance is bliss...
OrdinaryGirl69
OrdinaryGirl69
  10 października 2008
Oglądałam tylko ekranizację Kodu Leonarda da Vinci.
Książki przeczytałam tylko kilka stron, nie wciągnęła mnie.
Deliberator
Deliberator
  10 października 2008

Jest lepszy odpowiednik Dana Browna.

Jest nim - Philipp Vanderberg. Szczerze polecam. :-) szczególnie, piąta ewangelia. Albo też 'ósmy grzech główny'

DjNiucha93
DjNiucha93
  11 października 2008

A czytal ktos z Was ,moze ksiazke "Odlot na same dno" ,Jana Frey? Polecam! Poozdro =]

zmarzlaczeq
zmarzlaczeq
  11 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytał ktoś z Was książki Dana Browna? Jak Wam się podobały

Czytałam "Anioły i demony" oraz "Kod Leonarda da Vinci".
Podobały mi się, jednak nie trudno było przewidzieć ich dalszy przebieg.
Punia29
Posty: 11 (po ~394 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
Punia29
  12 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak Wam się podobały?

czytałam kod i anioły i demony.druga wymieniona przeze mnie lepsza, ale nie specjalnie lubię Browna- wolę Folleta :]
pozdrawiam

punia31

rappar
Posty: 2 (po ~1395 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
rappar
  13 października 2008

Przeczytałem 3 książki Dana Browna - Zwrotniczy punkt, Anioły i Demony oraz Kod leonarda da Vinci. Szczerze to mi się nie podobały. Kompletnie nieprzekonywujący główny bohtaer - osoba, która jakoby ma symbolizować autora, a w rzeczywistoście jeden z najbardziej drętwych postaci w historii. Schematyczny spisek, z mało ciekawymi zwrotami akcji. Tło wydarzeń nie mające żadnego pokrycia w faktach. Ogólnie odradzam tego autora i radzę zając się czymś innym. Choćby i kolejnym odcinkiem mody na sukces, ponieważ jest to rozrywka intelektualna na dokładnie tym samym poziomie.
By zmienić temat zapytam was co sądzicie o twórczości Tery'ego Pratcheta? Moim zdaniem ostatnio obniżył znacznie poziom, ale jego wcześniejsza twórczość to prawdziwy majstersztyk. Mam tu na myśli przede wszystkim ksiązki o Ankh-Morphok szydzące z współczesnego Londynu i Pomniejsze Bóstwa traktujące o religijności. W tych ksiązkach najlepiej widać geniusz tego autora. Oczywiście inne są także fajne, ale dla mnie szydzenie się ze społeczeństw jest ciekawsze nic parodia heroic fantasy, z którym od pewnego czasu praktycznie nie mam kontaktu.

jwn
jwn
  15 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy czytał ktoś z Was książki Dana Browna?

tylko Kod Leonarda.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.