Martaxx92xx
Martaxx92xx
  6 października 2008 (pierwszy post)
Hej :piwo:
Słyszałam ostatnio o filmie "the Strangers- Nieznajomi", niektórzy mówią że nadawałby się bardziej na komedię niż na horror. ;) Ja osobiście nie widziałam, ale zaciekawił mnie zwiastun ;)
Mam pytanie: czy ten film jest jeszcze w kinach? Nie będę żałować jak na niego pójdę?
I jeszcze jedno; byłby ktoś tak uprzejmy żeby mi go streścić? ;)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Oczywiście uwięziona para panikuje, umiera ze strachu i robi wszystko, żeby 'oblężenie' trwało jak najdłużej. W przerwach między ziewaniem naliczyłem 183 sposoby na jakie mogli pokonać napastników albo zwyczajnie spier***olić z tego domu. M.in. było to nacisnąć klamkę, wyjść i pójść.

:ziew:
znawca
...Ignorance is bliss...
TruLuv
TruLuv
  7 października 2008
RexMundi
RexMundi: znawca

Za to Ty się pewnie doszukałeś w tym filmie sensu życia, który reżyser chciał przekazać poprzez rysy maski mordercy. Krytyk. :zonk:

Nie trzeba być znawcą, żeby widzieć, że przy tym czymś kolejne kretyńskie komedie dla nastolatków są jak dzieła Spielberga.

Co w tym filmie było dobre?
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  7 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Za to Ty się pewnie doszukałeś w tym filmie sensu życia, który reżyser chciał przekazać poprzez rysy maski mordercy.

tak yhy :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie trzeba być znawcą, żeby widzieć, że przy tym czymś kolejne kretyńskie komedie dla nastolatków są jak dzieła Spielberga.

najwidoczniej dla Ciebie tak

Konto usunięte
Konto usunięte: Co w tym filmie było dobre?

historia jest dobra
normalne jest to że na potrzeby widza trochę przekoloryzowano całą historie
(być może)
ale pisząc że najprostszym wyjściem było po prostu ucieczka z domu jest głupie
owszem jak każdy horror i ten ma wiele nieuzasadnionych decyzji
(dla mnie głupota było gdy koleś poszedł do tego radia i kazał dziewczynie czekac w domu - gdzie jeszcze chwile temu latał koles z siekiera ) ale to nie są normalne sytuacje i siedząc w domu czy w kinie łatwo jest oceniać .."czego to ja bym nie zrobił" wyliczyłeś 183 sposoby na ratunek siedząc wygodnie w fotelu
spróbuj znaleźć chociaż 2 powody dlaczego się nie uratowali
...Ignorance is bliss...
TruLuv
TruLuv
  8 października 2008
RexMundi
RexMundi: najwidoczniej dla Ciebie tak

Owszem.

RexMundi
RexMundi: historia jest dobra

Trzech (czy czterech? ile ich było) napastników w maskach zarżnęło dwójkę przypadkowych ludzi w jakimś domu. No, rzeczywiście, niesamowita historia, epopeja.
Już? Koniec 'mocnych' stron tego filmu?

RexMundi
RexMundi: ale to nie są normalne sytuacje i siedząc w domu czy w kinie łatwo jest oceniać .."czego to ja bym nie zrobił" wyliczyłeś 183 sposoby na ratunek siedząc wygodnie w fotelu

Ale to nie chodzi o to czy łatwo oceniać czy nie łatwo. W filmie ma to wyglądać realistycznie i przekonująco. Robią idiotyzmy w panice? Niech robią. Ale niech mnie przekonają, że rzeczywiście nie wiedzą co robią. Bo tej dwójce nie wyszło. Potrafię wczuć się w bohaterów i ich sytuację. Ale nie chce wczuwać się w do bólu przewidywalnych debili, od których aż bije sztucznością i wymuszeniem przez scenariusz tych głupich zachowań.

RexMundi
RexMundi: wyliczyłeś 183 sposoby na ratunek siedząc wygodnie w fotelu spróbuj znaleźć chociaż 2 powody dlaczego się nie uratowali

W filmie? Nie mam pojęcia. I o to właśnie chodzi. Może byli niedorozwinięci. To by nawet wiele tłumaczyło.

Ocena na Filmwebie jest w tym przypadku jak najbardziej zasłużona, licząc w filmwebowej skali, czyli mniej więcej od 5 do 8.
TransAm90
TransAm90
  8 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: (czy czterech? ile ich było)

I ty krytykujesz ten film skoro nawet nie pamiętasz ilu było napastników? :woot:
TruLuv
TruLuv
  8 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: I ty krytykujesz ten film skoro nawet nie pamiętasz ilu było napastników?

A to ma jakieś kluczowe znaczenie dla mojej oceny filmu czy było ich trzech czy czterech? :woot:
W ogóle nie chcę pamiętać o tym filmie, to i takie szczegóły mnie nie interesują.
TransAm90
TransAm90
  8 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A to ma jakieś kluczowe znaczenie dla mojej oceny filmu czy było ich trzech czy czterech? W ogóle nie chcę pamiętać o tym filmie, to i takie szczegóły mnie nie interesują.

Nie wiem, ale wydaje mi się że aby krytykować film tak "mocno" jak ty to zrobiłeś trzeba go w pełni zrozumieć itd... a Ty nie pamiętasz kluczowej rzeczy.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  8 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Trzech (czy czterech? ile ich było)

trzech + auto :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: zarżnęło dwójkę przypadkowych ludzi w jakimś domu. No, rzeczywiście, niesamowita historia, epopeja.

gufno a nie epopeja :ziew:

dla mnie jest to niesamowita historia jeśli do domu wchodzą zamaskowani (nawet kuva w skarpetach na głowie) i bawią się z domownikami w kotka i myszkę gdzie wiadomo jak to sie skończy ..bo "źli" kontrolowali od początku całą sytuację ...dlatego m.in. zwykłe wyjście z domu i ucieczka nie przyniosła by skutku
Konto usunięte
Konto usunięte: Już? Koniec 'mocnych' stron tego filmu?

nie wiem czy koniec ... przestępstwo oparte na faktach .. dla mnie to już jest mocny argument by obejrzeć film

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale to nie chodzi o to czy łatwo oceniać czy nie łatwo. W filmie ma to wyglądać realistycznie i przekonująco. Robią idiotyzmy w panice?

jasne ..spanikowali .. Ty pewnie zachowałbyś spokój i opanowanie i w momencie jak ktoś by zaczął walić w drzwi i okna ..po prostu byś nawiał z domu :woot:
no proszę Cię .. zastanów się trochę

Konto usunięte
Konto usunięte: Niech robią. Ale niech mnie przekonają, że rzeczywiście nie wiedzą co robią. Bo tej dwójce nie wyszło.

wina aktorów nie scenariusza .. mi nie podobała się kreacja Liv Tyler licha z niej aktorka

Konto usunięte
Konto usunięte: wymuszeniem przez scenariusz tych głupich zachowań.

a może wymuszonych przez życie ?
najwyraźniej każdy kto daję się zabić we własnym domu jest debilem

Konto usunięte
Konto usunięte: W filmie? Nie mam pojęcia. I o to właśnie chodzi. Może byli niedorozwinięci. To by nawet wiele tłumaczyło.

niedorozwinięta to jest Twoja opinia i to wiele tłumaczy
...Ignorance is bliss...
szarpanyobraz
szarpanyobraz
  9 października 2008
RexMundi
RexMundi: gufno a nie epopeja dla mnie jest to niesamowita historia jeśli do domu wchodzą zamaskowani (nawet kuva w skarpetach na głowie) i bawią się z domownikami w kotka i myszkę gdzie wiadomo jak to sie skończy ..bo "źli" kontrolowali od początku całą sytuację ...dlatego m.in. zwykłe wyjście z domu i ucieczka nie przyniosła by skutku


kto co lubi, ale zauważyć pragnę iż w pewnym momencie pomyłki ofiar stają się nudne i przeciągane, oprócz kilku ujęć i napięcia na początku filmu reżyser potem nie ma pomysłu jak chwycić widza za gardło, potykająca się po raz kolejny Liv Tayler to wygląda komicznie, a nie strasznie, a na pewno nie jest to już ciekawe..

RexMundi
RexMundi: nie wiem czy koniec ... przestępstwo oparte na faktach .. dla mnie to już jest mocny argument by obejrzeć film


Z tymi faktami to bym nie przesadzał, scenarzyści sporo namieszali i faktem może tu być tylko rzecz, że w niewyjaśnionych okolicznościach zabito nożami parę w domu, a reszta to już fikcja.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Z tymi faktami to bym nie przesadzał, scenarzyści sporo namieszali i faktem może tu być tylko rzecz, że w niewyjaśnionych okolicznościach zabito nożami parę w domu, a reszta to już fikcja.

pisałem o tym wcześniej
to normalne że na pewno wiele dodano .. w końcu to ma być film a nie dokument
...Ignorance is bliss...
TruLuv
TruLuv
  9 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem, ale wydaje mi się że aby krytykować film tak "mocno" jak ty to zrobiłeś trzeba go w pełni zrozumieć itd... a Ty nie pamiętasz kluczowej rzeczy.

Zrozumieć? Co tu kur..de jest do rozumienia? Powiedz mi.. Wytłumacz mi to.. No bo ni cholery nie rozumiem.

RexMundi
RexMundi: dla mnie jest to niesamowita historia jeśli do domu wchodzą zamaskowani (nawet kuva w skarpetach na głowie) i bawią się z domownikami w kotka i myszkę gdzie wiadomo jak to sie skończy ..bo "źli" kontrolowali od początku całą sytuację ...dlatego m.in. zwykłe wyjście z domu i ucieczka nie przyniosła by skutku

Była ich dwójka dorosłych ludzi, mieli strzelbę. Dziecko by uciekło z tego domu jakby myślało trzeźwo. Albo zabarykadowali się w jakimś pokoju choćby do rana albo cokolwiek. Gdyby źli kontrolowali sytuacje to by nie było 40 momentów kiedy można było spokojnie dać im w łeb albo wsadzić kuchenny nóż w plecy, zamiast chować się pod krzesłem i czekać co się stanie.

Taka sytuacja, z tyloma niedorzecznymi zachowaniami nie jest możliwa. I daję sobie rękę uciąć, że w rzeczywistości napastnicy weszli do domu, poganiali się chwilę, zadźgali i cześć. Reszta to słaba fantazja. A zachwycanie się tak nędznym scenariuszem jest.. też słabe.

RexMundi
RexMundi: nie wiem czy koniec ... przestępstwo oparte na faktach .. dla mnie to już jest mocny argument by obejrzeć film

Tylko ile w tej historii faktów. I czy to zmienia efekt końcowy, że historia wydarzyła się na prawdę?

RexMundi
RexMundi: jasne ..spanikowali .. Ty pewnie zachowałbyś spokój i opanowanie

A czy mówię coś takiego? Nie chodzi mi o to, że powinni nagle zacząć zastawiać pułapki na napastników i wykończyć ich wszystkich, odciąć im genitalia i się na nich odlać (chodź to pewnie byłby ciekawszy film) ale mogliby się zachowywać trochę bardziej jak myślący ludzie. Zwłaszcza, że nie panikowali przez cały film.

RexMundi
RexMundi: wina aktorów nie scenariusza .. mi nie podobała się kreacja Liv Tyler licha z niej aktorka

To jest kolejna sprawa.

RexMundi
RexMundi: a może wymuszonych przez życie ? najwyraźniej każdy kto daję się zabić we własnym domu jest debilem

W ciągu pół nocy? No raczej.

RexMundi
RexMundi: niedorozwinięta to jest Twoja opinia i to wiele tłumaczy

Bez kitu. Niby oglądasz dobre filmy. Nie rozumiem czemu tak usilnie bronisz tego. Jesteś autorem?
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Była ich dwójka dorosłych ludzi, mieli strzelbę.

tak i zrobił z niej pożytek .. zabił kumpla

Konto usunięte
Konto usunięte: Albo zabarykadowali się w jakimś pokoju choćby do rana albo cokolwiek. Gdyby źli kontrolowali sytuacje to by nie było 40 momentów kiedy można było spokojnie dać im w łeb albo wsadzić kuchenny nóż w plecy, zamiast chować się pod krzesłem i czekać co się stanie.

wszystko ładnie i pieknie nawet i realne i mające szanse.. ale gdy myślisz o tym na spokojnie ... ani ja i pewnie Ty nie bylismy w takiej sytuacji i nie jesteś wstanie przewidzieć jakbyś się zachował

Konto usunięte
Konto usunięte: Taka sytuacja, z tyloma niedorzecznymi zachowaniami nie jest możliwa. I daję sobie rękę uciąć, że w rzeczywistości napastnicy weszli do domu, poganiali się chwilę, zadźgali i cześć.

,usiałbym poszukac w necie jak było w realu

Konto usunięte
Konto usunięte: A zachwycanie się tak nędznym scenariuszem jest.. też słabe.

od samego początku .. nie zachwycam się filmem ..grom aktorów czy scenariuszem który wiem że jest na bank przekoloryzowany
mi chodzi o to i tylko o to że denerwuję mnie taki osąd że byli głupcami że dali się zabić a nie uciekli ... nie wiesz jak Ty byś się zachował

Konto usunięte
Konto usunięte: A czy mówię coś takiego? Nie chodzi mi o to, że powinni nagle zacząć zastawiać pułapki na napastników i wykończyć ich wszystkich, odciąć im genitalia i się na nich odlać (chodź to pewnie byłby ciekawszy film)

to już by była kolejna cześć Piły

Konto usunięte
Konto usunięte: le mogliby się zachowywać trochę bardziej jak myślący ludzie. Zwłaszcza, że nie panikowali przez cały film.

no przecież starali się jakoś się ratować
tyle że .jak to się mówi "źli" byli o krok przed nimi

no i dochodzi motyw strzelby .. i fakt że własnie zabiłeś kumpla ..to raczej nie poprawia stanu psychicznego

Konto usunięte
Konto usunięte: W ciągu pół nocy? No raczej.

no ale tu chodzi właśnie o to .. że to nie był zwykły mord ..tylko zabawa z ofiarą
pukanie do drzwi .. ukrywanie się w domu ..obserwacja.. itd.
może to tylko w filmie ale i w realu jest to możliwe

a jak nazwać kogoś kto daję sie przetrzymywac w piwnicy przez 20 lat ?

Konto usunięte
Konto usunięte: Bez kitu. Niby oglądasz dobre filmy. Nie rozumiem czemu tak usilnie bronisz tego.

nie bronie filmu tylko sytuacji
...Ignorance is bliss...
TruLuv
TruLuv
  10 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: chodź

choć :ninja:

RexMundi
RexMundi: tak i zrobił z niej pożytek .. zabił kumpla

No właśnie, czyli umiał się nią posługiwać, więc mogli wcześniej wyjść razem i strzelać do wszystkiego co się rusza i ma głupią maskę na twarzy.

RexMundi
RexMundi: mi chodzi o to i tylko o to że denerwuję mnie taki osąd że byli głupcami że dali się zabić a nie uciekli ... nie wiesz jak Ty byś się zachował

Nie wiem.
Ale jakbym się zachował tak jak oni. to wcale nie przeczyłbym, że jestem niepełnosprytny.
Poza paniką i nerwami jest też instynkt samozachowawczy.

RexMundi
RexMundi: tyle że .jak to się mówi "źli" byli o krok przed nimi

No mi to wyglądało tak jakby źli działali zupełnie 'na pałę'. Jedynie o telefonach pomyśleli.
Napastnikami była trójka oszołomów z pickupa w głupich maskach, którzy postanowili zabić kogoś przypadkowego, a nie Kevin Spacey z Se7en. Nie był to też Batman, ani kosmici.

RexMundi
RexMundi: może to tylko w filmie ale i w realu jest to możliwe

No właśnie ja osobiście nie wierzę, że to było możliwe. Choćby w 1/10 tak jak to było przedstawione w tym filmie.

RexMundi
RexMundi: a jak nazwać kogoś kto daję sie przetrzymywac w piwnicy przez 20 lat ?

Innym przypadkiem.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: No właśnie, czyli umiał się nią posługiwać, więc mogli wcześniej wyjść razem i strzelać do wszystkiego co się rusza i ma głupią maskę na twarzy.

no strzelił we wszystko co sie rusza

Konto usunięte
Konto usunięte: nstynkt samozachowawczy.

no "nie dac sie zabic"

Konto usunięte
Konto usunięte: o mi to wyglądało tak jakby źli działali zupełnie 'na pałę'.

nie wydaje mi sie ..raczej "bawili"się

Konto usunięte
Konto usunięte: o właśnie ja osobiście nie wierzę, że to było możliwe. Choćby w 1/10 tak jak to było przedstawione w tym filmie.

mam obecnie dziwnych lokatorów.. i uwierz mi .. z nocy na noc.. myślę że takie mordy nie są niczym skomplikowanym

Konto usunięte
Konto usunięte: Innym przypadkiem.

jasne :ziew:
...Ignorance is bliss...
TruLuv
TruLuv
  10 października 2008
RexMundi
RexMundi: mam obecnie dziwnych lokatorów.. i uwierz mi .. z nocy na noc.. myślę że takie mordy nie są niczym skomplikowanym

No właśnie. Dlatego robienie z tego zbrodni wszech czasów, rozciągnięcie jej na półtorej godziny głupawej gry w ciuciubabke i nazwanie tego dobrym filmem jest pomyłką.

RexMundi
RexMundi: jasne

Do więźniów w celi śmierci ich jeszcze przyrównaj. :ziew:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.