DeliciousJelly
DeliciousJelly
  30 września 2008 (pierwszy post)
Zacznijmy może od tego: Jezu, jak dawno mnie tu nie było. ;d I szczerze mówiąc coraz rzadziej mam ochotę wpadać na forum fotki. No ale nie o tym miałam pisać.

Standardowo 3 strony wstecz przejrzałam, nic na ten temat nie znalazłam. ;)

Planuję zdawać na PWST. Wiem, że to ciężki kawałek chleba, mam świadomość jak trudno się dostać. I właśnie dlatego chciałabym uczestniczyć w jakichś zajęciach szlifujących umiejętnośći. Niestety mieszkam w małej mieścinie, i tu bardzo ciężko o taki luksus. Jest niby kółko teatralne w domu kultury, ale to raczej jakaś pomyłka. Stąd moje pytanie:
-Są tu może jacyś ludzie, którzy tak jak ja pochodzą z małej mieściny, a mimo to dostali się na AT?
-Jak sobie z tym poradziliście?
-Czy wogóle mam jakieś szanse stanąć kiedyś na deskach teatru?

Jeśli nie ma tu takich osób, to zadam pytanie :
-Jak sądzicie, czy ludzie z małych miast i wsi mają równe szanse na sukces [ jak to pięknie opowiadają politycy w Sejmie ], czy jednak miejsce urodzenia odgrywa dużą rolę?
-A może sami byliście w sytuacji, kiedy doświadczyliście utrudnień w dążeniu do celu ze względu na to, że pochodzicie z prowincji?

-A i czy znacie może jakieś ćwiczenia dykcji, wymowy? Jakieś kursy? Książki o tej tematyce? A może polecacie jakieś pozycje o aktorstwie, sztuce interpretacji?

-A jeśli są tu jacyś aktorzy [lub studenci], to może podzielicie się wrażeniami ze swojej drogi do teatru? ;d
-A może jest ktoś, kto tak jak ja pasjonuje się aktorstwem, reżyserią, lalkarstwem itd.? W jaki spełniacie swoje pasje? ;)

Dziękuję wszystkim sensownie piszącym. ;) I tym drugim też.
serwus89
serwus89
  30 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak sądzicie, czy ludzie z małych miast i wsi mają równe szanse na sukces
Teoretycznie tak. Praktycznie niestety Nie.
Konto usunięte
Konto usunięte: czy jednak miejsce urodzenia odgrywa dużą rolę?
rzeczą jasną jest że dziedzic fortuny z dobrego domu będzie miał łatwiej w życiu niż dzieciak z poPGR-owskiej wsi gdzie choćby miał talent nie ma go gdzie rozwijać. Nie mowie że to nie możliwe ale na pewno bardzo ciężkie wymaga wielkiego samozaparcia.
Konto usunięte
Konto usunięte: -A może sami byliście w sytuacji, kiedy doświadczyliście utrudnień w dążeniu do celu ze względu na to, że pochodzicie z prowincji?
Cała polska to prowincja
Konto usunięte
Konto usunięte: A może jest ktoś, kto tak jak ja pasjonuje się aktorstwem, reżyserią, lalkarstwem itd.? W jaki spełniacie swoje pasje?
ja bym mógł być jedynie krytykiem filmowym bo z wyższą sztuką mam niewiele wspólnego ale potrafię ją docenić
olewaaa
olewaaa
  30 września 2008

Moja siostra zdawała ale to było ok 15 lat temu :ninja:
Wszystko poszło pięknie ale zawaliła część gdy musiała śpiewać ;)
Ale fakt, większość z osób starających się to byli ludzie ze stolicy, mający wiele szans na doszkalanie się, na bycie zorientowanym w tym środowisku. Siostra opowiadała jak wyobcowana się czuła na samych egzaminach. Dano jej odczuć, że jest 'inna' bo z małego miasteczka. Ale miejsce zamieszkania nie świadczy przecież o posiadanym talencie czy też o ambicjach, uporze, marzeniach.
Warszawa nawet w tamtych czasach 'zadzierała głowę', to się chyba nie zmieniło.

Konto usunięte
Konto usunięte: A i czy znacie może jakieś ćwiczenia dykcji, wymowy?

Za to muszę się zabrać, mam propozycję popracować w dubbingu :zakochany:
Ale również czekam na polecenie mi odpowiednich rzeczy ale to juz się dowiem od ludzi, z którymi będe pracowała, oni chyba wiedzą najlepiej za co się powinnam zabrać.
DeliciousJelly
DeliciousJelly
  30 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Cała polska to prowincja

No tu masz rację. Ale jednak dziecko Warszawy ma większe szanse robić to, co kocha, niż człowiek z jakejś koziej dupy.

Ehh... popadam w depresję.
DeliciousJelly
DeliciousJelly
  30 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Siostra opowiadała jak wyobcowana się czuła na samych egzaminach. Dano jej odczuć, że jest 'inna' bo z małego miasteczka.

Właśnie tego najbardziej się boję. Czuję, że moje umiejętności mogą niewystarczyć, bo 'oni' zawsze będą lepsi ode mnie. Dlatego chcę się jak najlepiej przygotować.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ale również czekam na polecenie mi odpowiednich rzeczy ale to juz się dowiem od ludzi, z którymi będe pracowała, oni chyba wiedzą najlepiej za co się powinnam zabrać.

Też chciałabym zasięgnąć porad profesjonalistów, ale kompletnie nie wiem, do kogo miałabym się zwrócić. Nigy moja polonistka trochę się na tym zna, ale to nie wystarczy. A u mnie w mieście nie ma żadnych aktorów...

Konto usunięte
Konto usunięte: Za to muszę się zabrać, mam propozycję popracować w dubbingu

No to gratuluję. ;)
baskas4
baskas4
  30 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Są tu może jacyś ludzie, którzy tak jak ja pochodzą z małej mieściny, a mimo to dostali się na AT?

moja znajoma chciała pójść na AT. Niestety nie dostała się.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak sądzicie, czy ludzie z małych miast i wsi mają równe szanse na sukces

czy równe? nie. Tych z mniejszych miast czasami po prostu nie stac na utrzymanie się na studiach.

Konto usunięte
Konto usunięte: -A i czy znacie może jakieś ćwiczenia dykcji, wymowy? Jakieś kursy? Książki o tej tematyce? A może polecacie jakieś pozycje o aktorstwie, sztuce interpretacji?

kiedyś, będąc w amatorskim klubie teatralnym dostałam wiersze i cwiczenia na dykcję.
Możesz włożyc sobie ołówek do buzi i starać się mówić jak najwyraźniej.

Konto usunięte
Konto usunięte: -A może jest ktoś, kto tak jak ja pasjonuje się aktorstwem, reżyserią, lalkarstwem itd.? W jaki spełniacie swoje pasje? ;)

myslałam o złożeniu dokumentów do szkoły filmowej bądź teatralnej. Obie odpadają, gdyż uwazam, że są lepsi ode mnie w tych dziedzinach.
serwus89
serwus89
  30 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ehh... popadam w depresję.
Nie ma się co dołować. Jeśli faktycznie jesteś lepsza od tych wielkomiejskich aktorów to prędzej czy później odniesiesz sukces. Najgorsze jest załamywanie rąk, bo wtedy zostajesz z niczym
baskas4
baskas4
  30 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ale jednak dziecko Warszawy ma większe szanse robić to, co kocha, niż człowiek z jakejś koziej dupy.

bo ma większe szanse rozwijania swoich umiejętności.
Mogą pójść do prawdziwego teatru, gdzie na wsi szczytem marzeń jest stworzenie własnego kółka teatralnego :)

Ale jeśli się chce to osiągnie się sukces.
A ten będzie tym lepiej smakował im bardziej będziesz musiała się starać, by go osiągnąć.
razotka
razotka
  30 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Jak sądzicie, czy ludzie z małych miast i wsi mają równe szanse na sukces [ jak to pięknie opowiadają politycy w Sejmie ], czy jednak miejsce urodzenia odgrywa dużą rolę?

Za jakiś czas bez znanego prawnika/lekarza etc w rodzinie nie zostaniesz nawet konserwatorem powierzchnii płaskich, nie mówiąc już o aktorstwie.
Ja znam wielu aktorów, którzy pochodzą z mojego województwa, którzy grają w Plebanii, M jak Miłość, więc sa świetnym przykładem tego, że ludzie z ambicjami bez względu na to skąd pochodzą mogą osiągnąć wymarzony cel.
Konto usunięte
Konto usunięte: -A może sami byliście w sytuacji, kiedy doświadczyliście utrudnień w dążeniu do celu ze względu na to, że pochodzicie z prowincji?

Pochodzę z niewielkiego miasta, ale takowych przykrości/utrudnień nigdy nie miałam.
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  30 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Są tu może jacyś ludzie, którzy tak jak ja pochodzą z małej mieściny, a mimo to dostali się na AT?

no Ja nie

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy wogóle mam jakieś szanse stanąć kiedyś na deskach teatru?

jeśli masz silną wolę i determinacje.. no i Talent :ninja: to tak

Konto usunięte
Konto usunięte: -Jak sądzicie, czy ludzie z małych miast i wsi mają równe szanse na sukces [ jak to pięknie opowiadają politycy w Sejmie ], czy jednak miejsce urodzenia odgrywa dużą rolę?

to jest tylko utrudnienie.. ale tak ma szansę ..każdy ma szanse jeśli czegoś pragnie i ma siłę w tym trwać

Konto usunięte
Konto usunięte: -A może sami byliście w sytuacji, kiedy doświadczyliście utrudnień w dążeniu do celu ze względu na to, że pochodzicie z prowincji?

owszem .. i nadal jestem ... mieszkam na totalnym odludziu

Konto usunięte
Konto usunięte: -A i czy znacie może jakieś ćwiczenia dykcji, wymowy? Jakieś kursy? Książki o tej tematyce? A może polecacie jakieś pozycje o aktorstwie, sztuce interpretacji?

no googlę na pewno zna
a Ja hmm.. mówienie "tdz" czy ćwiczenia na zdaniach zaczynających się na tą samą literkę.. lub "szeleszczące"
tak mi sie wydaje :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: A może jest ktoś, kto tak jak ja pasjonuje się aktorstwem, reżyserią, lalkarstwem itd.? W jaki spełniacie swoje pasje? ;)

mi zawsze mówiono że powinienem grać, ale ja jestem zbyt nieśmiały
...Ignorance is bliss...
CzarnaBila
CzarnaBila
  1 października 2008

Ja mam predyspozycje na aktorkę, tylko brak mi kasy na kształcenie. Mieszkam w okolicy Częstochowy i musiałabym w totka wygrać, żeby opłacić szkoły, mieszkanie i inne kursy związane z aktorstwem. Poza tym mam konika do fotografii i modelingu. Popatrzcie na moje fotki i sami oceńcie mój talent. I tu jest jeszcze jeden problem - modelki muszą mieć co najmniej 170 cm wzrostu, a ja mam tylko 164 :( Niestety, nie jest mi dobrze z takimi talentami, bo nie mogę ich rozwijać... gdyby mi ktoś powiedział, że mogę spełnić swe marzenia, to bym do nieba podskoczyła!

DeliciousJelly
DeliciousJelly
  1 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Możesz włożyc sobie ołówek do buzi i starać się mówić jak najwyraźniej.

Codzinnie robię takie ćwiczenia, ale chciałam czegoś takiego profesjonalnego. Mimo to dzięki. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Obie odpadają, gdyż uwazam, że są lepsi ode mnie w tych dziedzinach.

Zawsze znajdzie się ktoś lepszy od Ciebie niezależnie od dziedziny. Czy to oznacza, że nie mamy się podejmować rzeczy, które chcemy robić, tylko dla tego że może znaleźć się ktoś lepszy i zdolniejszy ode mnie? ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma się co dołować. Jeśli faktycznie jesteś lepsza od tych wielkomiejskich aktorów to prędzej czy później odniesiesz sukces. Najgorsze jest załamywanie rąk, bo wtedy zostajesz z niczym

Tylko, że talent trzeba ciągle udoskonalać i szlifować. Zaniedbywany po prostu zanika. I boję się, że ze mną tak będzie, bo inni mogą ćwiczyć, robić coś w tym kierunku, a ja jedynie poszperam w internecie, a to niewiele mi da.

RexMundi
RexMundi: no i Talent

Tylko gdzie sprawdzić, do czego ma się talent, jeśli nie ma się możliwości wykorzystania go? Ktoś ma talent do malarstwa, ale rodzice nie pozwalali mu w dzieciństwie bawić się kredkami, farbkami, więc nawet nie iwe, że taki talent w nim siedzi i mógłby być wielkim artystą. Ja czuję w środku, że ciągnie mnie do sceny, ale jak mam sprawdzić czy się nadaje, skoro nie mam gdzie.? ... ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym mam konika do fotografii

To też lubię, ale niestety cały czas zbieram pieniądze na lustro i nie przychodzi mi to łatwo...

Konto usunięte
Konto usunięte: Niestety, nie jest mi dobrze z takimi talentami, bo nie mogę ich rozwijać

Mam to samo. Niby coś próbuję, ale to cały czas za mało.

Konto usunięte
Konto usunięte: modelingu

Skoro jesteś do tego za niska, to może fotomodeling? Tu nie potrzebny jest wzrost. ;)
CzarnaBila
CzarnaBila
  1 października 2008

Ale w jaki sposób się tam wybić, to ja nie wiem...też marzę o lustrzance;) Narazie muszę zadowolić się telefonem:( Nawet cyfrówki nie mam. O, i Photoshopa mieć to podstawa...ach..

baskas4
baskas4
  1 października 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Codzinnie robię takie ćwiczenia, ale chciałam czegoś takiego profesjonalnego. Mimo to dzięki. ;)

nie wiem czy istnieja jakies profesjonalne ćwiczenia :)
chyba, że wybrałabyś się do logopedy z zapytaniem

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy to oznacza, że nie mamy się podejmować rzeczy, które chcemy robić, tylko dla tego że może znaleźć się ktoś lepszy i zdolniejszy ode mnie? ;)

chodzi o to, ze robiąc coś chciałabym robić to jak najbardziej profesjonalnie oraz jak najlepiej się do tego przygotować.
a do aktorstwa coś tak niewaznego, jak krzywy zgryz jest juz wadą.

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja czuję w środku, że ciągnie mnie do sceny, ale jak mam sprawdzić czy się nadaje, skoro nie mam gdzie.? ... ;)

chyba w kazdej szkole organizowany jest konkurs recytatorski.
Tam możesz się sprawdzić :)
CzarnaBila
CzarnaBila
  1 października 2008

Ja recytuję dopiero od 1 gim... czasem wystarczy tylko, żeby ktoś dał szansę, a zaskoczy się swoją ślepotą:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.