psychodroid
psychodroid
  26 września 2008 (pierwszy post)

Helou.

Tym, którzy jeszcze nie zdążyli poznać tego pisarza odrobinę zarysuję jego postać.
Tak więc Philip Kindred Dick był bardzo płodnym amerykańskim pisarzem sf i miał bardzo duży wpływ na ten gatunek literacki. Wiadomym jest, że nie stronił od alkoholu i narkotyków (głównie amfetaminy) co pewnie miało wpływ na tempo tworzenia, heh.
W swoich opowiadaniach i powieściach poruszał głównie tematy rzeczywistości, człowieczeństwa i natury otaczającego nas świata.

W tej chwili czytam 'Przez ciemne zwierciadło', opowiada o degeneracji człowieka przez dragi i organizacje zwalczające narkomanię. Jednak najbardziej polecam 'Ubika' ;]

Teraz pytania. Czytał ktoś? Odpowiada Wam lekko zagmatwany i paranoidalny świat przedstawiony? A może macie innych ulubionych przedstawicieli gatunku sf?

Z pozdrowieniami Psychodroid :mrgreen:

TruLuv
TruLuv
  26 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: W tej chwili czytam 'Przez ciemne zwierciadło'

Fajny film zrobili.
A czytać to jeszcze nie czytałem nic.
psychodroid
psychodroid
  26 września 2008

Filmu nie widziałam, boję się oglądania filmów na podstawie takich książek, nie chcę, żeby mi zepsuły wrażenia ;]

Widzę, że takie tematy mają niezłe wzięcie na fotka.peel, hłe hłe.

TruLuv
TruLuv
  27 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Filmu nie widziałam, boję się oglądania filmów na podstawie takich książek, nie chcę, żeby mi zepsuły wrażenia ;]

Przed książką nie wolno oglądać. Po książce to już rybka. Z Ojcem Chrzestnym tak miałem - nie zostało nic miejsca na wyobraźnię, bo od razu wszystko jest narzucone przez obrazki z filmu.

Film jest niezły. Zaskakujący. Zrealizowany w taki oryginalny sposób:



Chciałem się coś spytać ale skoro jeszcze czytasz to nie chcę Ci spierdzielić zakończenia. :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę, że takie tematy mają niezłe wzięcie na fotka.peel, hłe hłe.

Taaa.. :)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.