RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  24 września 2008 (pierwszy post)

filmy ..
wiadomo .. fabuła, gra aktorów , efekty specjalne.. to się pamięta to robi wrażenie ..
ale czym byłby film bez scenariusza - dialogów , monologów. tekstów które przechodzą do historii kina a czasem do naszego codziennego życia ..

niektóre śmieszą inne smucą są też takie które sa podniosłe i głębokie w swej treści

każdy z nas słyszał pewnie teksty typu :
Niech moc będzie z Tobą
My name is Bond, James Bond
( w nowym Bondzie ten cytat nie padnie)
Życie jest jak pudełko czekoladek

dialogi :
bez sprzecznie Pulp Fiction jak dla mnie
i polskie kino

czy ostatnio zasłyszane w Predatorze :
- krwawisz
- nie mam czasu na krwawienie

:crylol:

czy cytaty lub innego rodzaju monologi
Święci z Bostonu

Konto usunięte
Konto usunięte: "I Staniemy się Pasterzami Na Twoją Panie chwałe Od Ciebie pochodzi moc nasza Twoją Wypełniamy wolę Do Ciebie Kierujemy swe Kroki By u Twojego zasiąść tronu"


Equilibrium

Konto usunięte
Konto usunięte: Gdybym miał niebios ozdobne tkaniny, Z haftem złotego i srebrnego światła, Ciemne, półmroczne, błękitne tkaniny Nocy, przedświtu i dziennego światła, Rozpostarłbym je, rzucił pod twe stopy: Lecz mnie, żebraka, stać tylko na sny; Rzuciłem rozpostarte sny pod twoje stopy; Stąpaj ostrożnie ? depczesz moje sny.


do sedna
Czy macie jakiś swój ulubiony tekst z filmu
albo ostatnio usłyszany który wam zapadł w głowie ?
...Ignorance is bliss...
666kamilka666
666kamilka666
  24 września 2008
RexMundi
RexMundi: Czy macie jakiś swój ulubiony tekst z filmu albo ostatnio usłyszany który wam zapadł w głowie ?

"Nowiuśkie kosiule" :ziober2:
No i powtórka angielskiego i z "job`a" "can i ask your adress?" "dres? Nie ZAMSZYK" :mrgreen:
Ogólnie polskie filmy przede wszystkim, ale nie kojarzę teraz ;-)
Najczęściej to teksty z kabaretów, bo łatwiej zapamiętać :ninja:
666kamilka666
666kamilka666
  24 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "Kooooobieeta mnieeee biiiijeeee!"

Żeby z gołą babą w windzie :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Zaraz będzie ciemno. -Zamknij się!

O też :D
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  24 września 2008
RexMundi
RexMundi: Czy macie jakiś swój ulubiony tekst z filmu


Teksty z Kinowej wersji south park
"Ojciec chrzestny"

"Bonasera. Bonasera.
Co ja ci zrobiłem,|że mnie tak nie szanujesz?"

"Zielona mila "

"Jestem zmęczony, szefie.
Zmęczony wędrówką,|samotnie jak jaskółka w deszczu.
I tym, że nigdy|nie miałem przyjaciela...
żeby mi powiedział skąd,|gdzie i dlaczego idziemy.
Głównie jestem zmęczony tym|jacy są ludzie dla siebie.
Zmęczony jestem tym bólem na|świecie, który czuję i słyszę...codziennie."

Może puźniej sobie cos jeszcze przypomne

RexMundi
RexMundi: bez sprzecznie Pulp Fiction jak dla mnie


Po prostu genialne :)
:zakochany:
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  24 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: moim zdaniem majstersztykiem jesli chodzi o swietne teksty jest "Dzien swira":


Oj tak jeśli chodzi o polskie filmy to chyba nie ma lepszych tekstów

ten tekst znam na pamięc

Nie, no to nie do wiary. Nie, to być nie może. Osiem lat podstawówki, cztery liceum. Potem pięć, bite, studiów, dyplom z wyróżnieniem, dwadzieścia lat praktyki, i oto mi płacą, jak by ktoś dał mi w mordę. Ja pierolę, kuwa! O bracia poloniści, siostry polonistki, stu trzydzieścioro było nas na pierwszym roku. Myśleliśmy, że nogi Boga złapaliśmy, że oto nas przyjęto do szkoły poetów. Szkoła poetów, Jesus, kuwa, ja piedolę! Przez pięć lat stron tysiące, młodość w bibliotekach. A potem bida, bida i rozczarowanie! A potem beznadzieja i starość pariasa i wszechporażająca nas wszystkich pogarda, władzy od dyktatury, aż po demokrację, która nas, kałamarzy, ma za mniej niż zero. Dlaczego władza każdej maści ma mnie za nic? Czy czerwona, czy biała, jestem dla niej śmieciem, kuwa! Pod każdą władzą czuję się jak kundel! Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył gdybym rzucił cegłą! A przecież stanowimy sól ziemi. Tej ziemi! Mimo że nie jesteśmy prymitywną siłą, dyktaturami zawsze wstrząsają poeci! Wtedy nas potrzebują, zrozpaczone masy, które nie widzą dalej niż kawał kiełbasy! Które nie widzą dalej...

Sylwuniu! Synuniu, w kuchni masz brioszki ci kupiłam czekoladowe, na kolację. Mama ci kupiła, z czekoladą :lol2:

i jeszcze modlitwe polaka też na pamięć

http://www.joemonster.org/filmy/4827/Dzien-Swira-Modlitwa-Polaka

Samych swoich 4 pancernych i Jak rozpentałem II wojne światową nie będe cytował bo chyba większość zna na pamięć :)

:lol:
:zakochany:
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  24 września 2008
tomekkolarz
tomekkolarz: "Jestem zmęczony, szefie. Zmęczony wędrówką,|samotnie jak jaskółka w deszczu. I tym, że nigdy|nie miałem przyjaciela... żeby mi powiedział skąd,|gdzie i dlaczego idziemy. Głównie jestem zmęczony tym|jacy są ludzie dla siebie. Zmęczony jestem tym bólem na|świecie, który czuję i słyszę...codziennie.

dobre :tak:
jak i cały film
...Ignorance is bliss...
serwus89
serwus89
  24 września 2008
tomekkolarz
tomekkolarz: Samych swoich 4 pancernych
Troszkę ten serial mnie nie przekonuje i gdy go widze czuje niesmak. I wciąż zadziwia mnie że ludzie go oglądają. Serial powstał z myślą by wmówić ludziom istnienie przyjaźni polsko radzieckiej której nie było. Owszem można było docenić grę polskich aktorów lecz te niezgodności historyczne strasznie mnie rażą. żeby T-34 rozwalał Niemieckie tygrysy z taką łatwością. Ale cóż wygrani piszą historie.
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  24 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Troszkę ten serial mnie nie przekonuje i gdy go widze czuje niesmak. I wciąż zadziwia mnie że ludzie go oglądają. Serial powstał z myślą by wmówić ludziom istnienie przyjaźni polsko radzieckiej której nie było. Owszem można było docenić grę polskich aktorów lecz te niezgodności historyczne strasznie mnie rażą. żeby T-34 rozwalał Niemieckie tygrysy z taką łatwością. Ale cóż wygrani piszą historie.


W tym temacie nie chodzi o fakty Historyczne a o Filmowe teksty :) Kolego czytaj dokładnie temat :)
:zakochany:
serwus89
serwus89
  24 września 2008
tomekkolarz
tomekkolarz: W tym temacie nie chodzi o fakty Historyczne a o Filmowe teksty :) Kolego czytaj dokładnie temat :)
To miały by cytaty wpływające na kulturę i kinematografię a cytaty z 4 pancernych jakoś nic by nie wniosły. a co do cytatu to mam jeden w opisie
Konto usunięte
Konto usunięte: I'm gonna make him an offer he can't refuse.
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  24 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: I'm gonna make him an offer he can't refuse.


skąd to ??

Konto usunięte
Konto usunięte: To miały by cytaty wpływające na kulturę i kinematografię a cytaty z 4 pancernych jakoś nic by nie wniosły. a co do cytatu to mam jeden w opisie


Może i masz racje z tym że Autor tematu zadał następujące pytania

RexMundi
RexMundi: Czy macie jakiś swój ulubiony tekst z filmu albo ostatnio usłyszany który wam zapadł w głowie ?


Czyli mogę tu zacytować teksty z każdego filmu jedyny warunek to muszą mi się podobać :)
:zakochany:
serwus89
serwus89
  24 września 2008
tomekkolarz
tomekkolarz: skąd to ??
sam cytowałeś ten film więc powinieneś wiedzieć:P
serwus89
serwus89
  24 września 2008
tomekkolarz
tomekkolarz: Może i masz racje z tym że Autor tematu zadał następujące pytania
tyle ze to forum kultura a nie hydepark i pisze co mi się podoba
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  24 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: sam cytowałeś ten film więc powinieneś wiedzieć:P

Przetłumacz proszę :)

Konto usunięte
Konto usunięte: tyle ze to forum kultura a nie hydepark i pisze co mi się podoba


źle zrozumiałeś moje słowa wyraźie napisałem

tomekkolarz
tomekkolarz: Czyli mogę tu zacytować teksty z każdego filmu jedyny warunek to muszą mi się podobać :)


i nie mam zamiaru pisać tego co mi się podoba. tylko chcem pisać na temat
:zakochany:
serwus89
serwus89
  24 września 2008
tomekkolarz
tomekkolarz: Przetłumacz proszę :)

w polskiej wersji filmu ,,Złożę mu propozycję nie do odrzucenia."

tomekkolarz
tomekkolarz: i nie mam zamiaru pisać tego co mi się podoba. tylko chcem pisać na temat

A ja się po prostu odniosłem do twojej wypowiedzi
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  24 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A ja się po prostu odniosłem do twojej wypowiedzi

Odnisłeś się do niej zbyt dosłownie :)

Ok dobrej nocy życzę
:zakochany:
OrdinaryGirl69
OrdinaryGirl69
  24 września 2008
RexMundi
RexMundi: Czy macie jakiś swój ulubiony tekst z filmu albo ostatnio usłyszany który wam zapadł w głowie ?

dwa, z tych których wymieniłeś, :
RexMundi
RexMundi: Życie jest jak pudełko czekoladek

RexMundi
RexMundi: "I Staniemy się Pasterzami Na Twoją Panie chwałe Od Ciebie pochodzi moc nasza Twoją Wypełniamy wolę Do Ciebie Kierujemy swe Kroki By u Twojego zasiąść tronu"


a z tych innych to np. z Seksmisji: 'żebym ja nie mógł z gołą babą w windzie' :D

albo Dzień Świra:
-Masz coś z głową!
-Z dupą!
-Z dupą to ty zawsze miałaś wściekliznę raka macicy
:crylol:
juz nie wspomnę o dziubku i czasowniku posiłkowym. :lol:

albo z Forrest Gumpa jeszcze : 'Żyj tak, żebyś po latach mógł powiedzieć - przynajmniej się nie nudziłem',
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.