SmallGirls
SmallGirls
  17 września 2008 (pierwszy post)

Witam :) Czy uważacie, że w tych czasach świętość jest aktualna ???

SmallGirls
SmallGirls
  17 września 2008

Jakich świętych szczególnie naśladujecie... W kim widzicie kogoś wyjątkowego ???

WueRZet
WueRZet
  17 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy uważacie, że w tych czasach świętość jest aktualna ???

Zależy czym dla kogo jest świętość :and: Bo to pojęcie dość rozległe:and:
KamiQa
KamiQa
  17 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zależy czym dla kogo jest świętość

dokładnie .. ;x
Procent990
Procent990
  17 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy uważacie, że w tych czasach świętość jest aktualna ???

Kazdy ma swoje swietosci badz nie ma ich wcale dla mnie to raczej sprawy i ludzie ktorzy i ktore sa na 1planie w moim zyciu .
FourthHorsemen
FourthHorsemen
  17 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy uważacie, że w tych czasach świętość jest aktualna ???

tak, kultywują to głównie babcie i dziadkowie

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakich świętych szczególnie naśladujecie... W kim widzicie kogoś wyjątkowego ???

a. :lol:
b. w sobie [żaart]

Konto usunięte
Konto usunięte: Zależy czym dla kogo jest świętość

niech autor tematu rozwinie pytanie :)
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  18 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: świętość jest aktualna ???

to zależy co rozumiesz przez słowo świętość .. bo obecnie dla każdego jest to co innego
...Ignorance is bliss...
eSzatyNe
eSzatyNe
  18 września 2008

Świętość? Co może być dla mnie świętością? Dużo rzeczy jest dla mnie świętością, ale jakbyś napisała o co konkretnie chodzi to by wiadomo było :tak: A jeśli o ogólną świętość chodzi to takiej nie ma :nie:

zuziczek85
zuziczek85
  18 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam :) Czy uważacie, że w tych czasach świętość jest aktualna ???

Nie. Wielu ludzi zatracilo czesc spraw, ktore sa naprawde wazne wystawiajac na pierwsze miejsce towarzystwo, wyglad, pieniadze, imprezy itp.
Wartosci moralne, kulturowe, religijne zostaly wyparte przez media i rzeczywistosc.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakich świętych szczególnie naśladujecie... W kim widzicie kogoś wyjątkowego ???

Nie nasladuje. Dla mnie swietoscia jest zycie.
Osoby swiete uznaje, ale nie nasladuje. Nie mozna byc czyjas kopia, przestrzegam swoich zasad, nie zasad narzuconych przez Ksiedza X czy Y.
tomekkolarz
Posty: 23668 (po ~134 znaków)
Reputacja: -65 | BluzgometrTM: 102
tomekkolarz
  18 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Witam :) Czy uważacie, że w tych czasach świętość jest aktualna ???


zupełnie nie rozumiem pytania :(

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakich świętych szczególnie naśladujecie... W kim widzicie kogoś wyjątkowego ???


Świętych osób znam tylko kilka i to chyba tylko z imion bo nie mam pojęcia czym się zasłużyli. że zostali Kanonizowani.

Ja tam nikogo nie naśladuje. Mam kilka osób które uważam za wzory do naśladowania ale ja mam swoje życie i nie zamieżam się w nim na kimś wzorować bo mogło by się okazać że to się kłuci z moją naturą. Fakt więszość świętych to dobrzy ludzie ale czy warto poświęcić życie by chołdować ich ideały i naśladować krok w krok. Dla tego nie wiem co kieruje ludzmi któzy wstępują do zakonów.
:zakochany:
CzekooladowyMuss
CzekooladowyMuss
  18 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy uważacie, że w tych czasach świętość jest aktualna ???

Zależy czym jest dla kogoś świętość. Dla innych chodzeniem do Kościoła, dla innych codziennym uprawianiem jogi i chwaleniem buddy.
wiejskilol
Posty: 30 (po ~395 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
wiejskilol
  1 października 2008

- Czym jest dla ciebie świętość ?
- Zależy co rozumiesz przez słowo "świętość".
....
...
..
.
- Posyłanie Żydów do komór gazowych.

:woot:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.