Vinetage
Vinetage
  13 września 2008 (pierwszy post)

Witam:)
W październiku mamy przegląd małych form teatralnych. Tegoroczne przedstawienie ma być na temat uzależnienia. Piszę scenariusz, a za bardzo nie mam pomysłu na niego, a muszę się spieszyć, bo za dwa tygodnie zaczynamy próby. Zależy mi na tym, aby było to coś w formie małego musicalu. Proszę rzućcie jakimś pomysłem , bo ja mam kompletną pustkę w głowie.
Z góry dzięki za pomoc:)

mika910
mika910
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: bo ja mam kompletną pustkę w głowie.

przykro mi, ale ja też :(
niestety nie umiem Ci pomóc :and:
aneczka9922
aneczka9922
  13 września 2008

a ogladałas moze polski poilm "wszyscy jestesmy chrystusami"? w nim jest mowa o uzaleznieniach a konkretnie o alkoholizmie, jest przedstawiony w formie dialogu pomiedzy ojcem a synem mysle ze warto obejrzec i w scenariuszu wawrzec wlasnie taka gre uczuc osoby uzaleznionej i jej bliskich osób które były krzywdzone przez nia. odpowoednio trzeba dobrac muzyke zeby tworzyla klimat, te rozmowy miedzy obiema stronami musza byc przedzielone momentami w których obie strony sa targane uczuciami. cala sztuka polega na prawidlowym oddaniu tych uczuc przez osoby ktore wcielaja sie w te postac. mysle ze to bardzo dobry sporob przedstawienia tego tematu i daje duzo do myslenia widzowi. a jak tobie sie podoba?

WueRZet
WueRZet
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zależy mi na tym, aby było to coś w formie małego musicalu

Coś o tolerancji :and: Motyw ostatnio dość popularny w naszym kraju. Bo przecież jak ktoś jest przeciw, to jest ten zły nie ?
666kamilka666
666kamilka666
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Coś o tolerancji Motyw ostatnio dość popularny w naszym kraju. Bo przecież jak ktoś jest przeciw, to jest ten zły nie ?

O uzależnieniach ma być.

Mi się wydaje że musisz coś zrobić wlaśnie pod film "wszyscy jestesmy chrystusami" lub "requiem dla snu"..
Nie może to być takie podsawowe, tatuś pije, synuś ćpa a córeczka się puszcza. To musi być coś niespotykanego..

A co do musicalu o nałogach to nie wydaje mi się to zbyt dobrym pomysłem.. Poza tym o wiele trudniej Ci będzie napisać teksty piosenek..
Chyba że poszukasz jakiś hh piosenek i na ich muzyce pozmieniasz trochę słowa żeby pasowały do Twojego przedstawienia
WueRZet
WueRZet
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: O uzależnieniach ma być.

Mea culpa. Nie doczytałem dokładnie :and:
aneczka9922
aneczka9922
  13 września 2008

miedzy elementami mówionymi koniecznie musi byc (ale odpowiednio dobrany) podklad muzyczny ktory dodatkowo bedzie skupiał widza do rozwazan na ten temat, zeby to nie wyszlo kiczowate i oklepane

Konto usunięte
Konto usunięte: A co do musicalu o nałogach to nie wydaje mi się to zbyt dobrym pomysłem..

podzielam zdanie
kathariss
kathariss
  13 września 2008

Musical i nałogi?
Musical ciezko zrobić w jednak w takiej formie, żeby niosl jakas glębszą mysł, nie mowie, ze to niemozliwe, ale moim zdaniem w formie zwyklej sztuki z dobrym scenariuszem lepiej by sie sprzedało, mocniejszy ładunek emocjonalny.
Jak wpadne na pomysl na napisze.

666kamilka666
666kamilka666
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: miedzy elementami mówionymi koniecznie musi byc (ale odpowiednio dobrany) podklad muzyczny ktory dodatkowo bedzie skupiał widza do rozwazan na ten temat, zeby to nie wyszlo kiczowate i oklepane

A muzyka to powinien być hh, regge, może trochę rocka. Takie klimatyczne.

Konto usunięte
Konto usunięte: podzielam zdanie

Pasuje mi śpiewanie o cierpieniu z miłości, z nienawiści.
Ale śpiewanie o tym że mój tata się upił a chłopak to ćpun? Nie bardzo..
aneczka9922
aneczka9922
  13 września 2008

jesli masz mozliwosc operowania swiatłem to mozna juz wtedy cuda robic. bo wiadomo ze do takiej tematyki nie zrobisz kolorowej scenerii a take elementy moroczne mogły by ciekawie w ty wygladac, jednak nie caly czaas, ...ale to zalezy od twoich mozliwości technicznych

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  13 września 2008

przerób Skazanego na Bluesa

...Ignorance is bliss...
baskas4
baskas4
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Coś o tolerancji

Musical o tolerancji? Trudny motyw. Nie jestem kreatywna.
Moze homoseksualizm? Może różnica ras, wyznań?
aneczka9922
aneczka9922
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Moze homoseksualizm? Może różnica ras, wyznań?

ale to o nalogach ma byc....trzeba czytac ze zrozumieniem
baskas4
baskas4
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: trzeba czytac ze zrozumieniem

nie doczytałam. mea culpa.
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  14 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

Hmm... gdyby chodziło o zwykłe przedstawienie mogłabym Ci napisać cały scenariusz :ninja: Ale Musical :ninja: łooo...
Mogę tylko polecić
piosenki Dżemu.
Wiadomo o co kaman ;)

RexMundi
RexMundi: przerób Skazanego na Bluesa

o to to właśnie xD
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.