szarpanyobraz
szarpanyobraz
  11 września 2008 (pierwszy post)

Się ostatnio wyczuliłem na brak kultury, albo częściej na gburów trafiam.
Wczoraj w sklepie kobieta mnie potrąciła zmierzając do półek z masłami po czym rzuciła gburowate: "Przepraszam...." i dodała pod nosem "a stanie sobie na środku... pfff",
drugi przypadek dziś rano śpieszę się wyrzucając śmieci i cisnę worek do osiedlowego kosza, coś tam strzela i pęka po rzucie, wskakuję do samochodu i..

umiecie czytać z ruchu warg... ja też. Stał dziadek po drugiej stronie z pieskiem i co mruczy pod nosem: "popier... gówniarz" hyhy

No ludzie gbury powiem wam, jaki najlepszy sposób na takich? Walczyć z tym czy olać?

BlackVersion
BlackVersion
  12 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: polska kolega polska, taki kraj, tacy ludzie

ludzie, nie tylko w Polsce tak jest
mieszkając w Niemczech spotkalam sie rowniez z nieuprzejmością Niemcow
Hewson
Hewson
  12 września 2008

Może to było w Niemczech wschodnich?
to by w pewien sposób było potwierdzeniem tezy - blok wschodni - gbury ;)

ThaAlkaholik
ThaAlkaholik
  12 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Uczmy sie trwać bez konfliktów i hamstwa.

Chamstwo to pojęcie względne, czy jak przeklinam albo nie ustąpię staruszce miejsca w autobusie to jestem chamem? Jeśli tak to dobrze mi z moim chamstwem.
zuziczek85
zuziczek85
  12 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jeśli tak to dobrze mi z moim chamstwem.

Wspolczuje.

Konto usunięte
Konto usunięte: No ludzie gbury powiem wam, jaki najlepszy sposób na takich? Walczyć z tym czy olać?

Olac z chamem nie wygrasz i tyle. Zreszta nie ma sensu w ogole walczyc z takim zjawiskiem. skoro w domu kultury nie nauczono to tymbardziej przypadkowy ktos nie nauczy chama kultury.
A pojecie zasad SV choc czesci albo niewielkiego % jest zupelnie obce dla wiekszosci. po co przejmowac sie Sv skoro mozna rzucic bezkarnie k...wa albo zachowac sie jak burak .
ThaAlkaholik
ThaAlkaholik
  12 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wspolczuje.

http://pl.youtube.com/watch?v=Gz4DouNxPFM :ssh:
007olivka
007olivka
  12 września 2008

heh nie ma co chamstwo i brak kultury osobistej zatacza coraz to szersze kręgi :p
przyczyna blizej nieznana, objawy kazdy zna...
Leczenie natomiast jest bardzo dlugie i pracochlonne...
Brak kultury wiaze sie nietylko ze stosunkiem ludzi wobec siebie...
ale tez z tym jak ludzie dbaja o przyrode... najlepszym przykladem sa dzikie wysypiska w naszych lasach... lub jesli ktos idzie ulica i nie potrafi najzwyczajniej w swiecie wyrzucic jakiegos glupiego papierka do kosza...

ThaAlkaholik
ThaAlkaholik
  12 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale tez z tym jak ludzie dbaja o przyrode... najlepszym przykladem sa dzikie wysypiska w naszych lasach... lub jesli ktos idzie ulica i nie potrafi najzwyczajniej w swiecie wyrzucic jakiegos glupiego papierka do kosza...

W Polsce sam śmiecę bo wszędzie jest syf, ale jak byłem w Czechach tam jest czyściutko i ładnie to aż zal zaśmiecić więc nawet z niedopałkiem papierosa szło się do śmietnika. Wiem że to krótkowzroczne spojrzenie, bo niby od jednej osoby się zaczyna, ale jakoś nie spodziewam się zmian w postawie polaków, więc robię tak jak mi wygodniej, a przy okazji może zapewnię trochę miejsc pracy dla sprzątaczek.
007olivka
007olivka
  12 września 2008

Faktycznie krótkowzroczne... ale chyba smieci do lasu nie wywozisz?? :D heh Mieszkam blisko lasu i lubie po nim spacerowac, niestety widok jest czesto masakryczny... a sprzataczki i tak maja co robic albo dzieci podczas "sprzatania swiata"...:P
heh zgadzam sie mentalnosci Polakow sie nie zmieni, moze kiedys... co nie oznacza ze przez to trzeba sie zachowywac jak kazdy... machnac reka bo i tak jest syf... a w innym kraju szanowac czystosc... dla mnie to hipokryzja...

ThaAlkaholik
ThaAlkaholik
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ale chyba smieci do lasu nie wywozisz??

No wiadomo że nie...

Konto usunięte
Konto usunięte: a w innym kraju szanowac czystosc... dla mnie to hipokryzja...

Lenistwo, wygoda, ogólne przyzwolenie społeczeństwa na coś takiego? Może też trochę dlatego że nie czuje się za dobrze w tym kraju?
007olivka
007olivka
  13 września 2008

Przeksztalce troszke jedno powiedzonko, ktore w bardzo trafny spob to obrazuje:
O swoje nie dbacie, a cudze chwalicie...
niestety wiekszosc ludzi w tym kraju nie czuje sie za dobrze... :P a wszystko kreci sie wokol pieniedzy, jak tu przezyc za najnizsza krajowa, pracy itp co nie oznacza ze nie warto szanowac przyrody, ludzi w nim zyjacych... podejscie polakow do tej sprawy jest destrukcyjne i to chorba calego spoleczenstwa... :P

ThaAlkaholik
ThaAlkaholik
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a wszystko kreci sie wokol pieniedzy

No to akurat nie w moim przypadku, mi chodzi tu o durne prawo, zidiociałych polityków i prostackie, tępe społeczeństwo bez własnego zdania, które łatwo ulega wpływom. Wiadomo że nie wszyscy są tacy, ale w Polsce jest tego za dużo, gdzie nie pojadę czuje się lepiej niż w polsce, a najlepiej mi w wspomnianych już Czechach. Skończę edukacje i żegnaj kraju kwitnący dresiarstwem. :]
ThaAlkaholik
ThaAlkaholik
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte:

Tak poza tym to co robisz na fotce, mając jakieś własne poglądy i potrafiąc dyskutować? :P
007olivka
007olivka
  13 września 2008

Nio fakt polityka, prawo itd sa do du... z tym sie zgodze... :) ale ja mimo wszystko kocham ten kraj... mimo tych wszystkich anomalii... taka glupia sentymentalnosc :P
Czasem serce mi peka, chcialabym by kiedys moje dzieci byly dumne ze sa polakami i zyja w tym kraju...
Banalny przykład a propos naszego "tępego społeczeństwa bez własnego zdania, które łatwo ulega wpływom":
ze spoleczeństwem jest jak z osoba chora na raka... to ze ktos ma raka pluc, czy watroby nie oznacza jego caly organizm jest chory...

A fotka to dla mnie zabawa :D

ThaAlkaholik
ThaAlkaholik
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Banalny przykład a propos naszego "tępego społeczeństwa bez własnego zdania, które łatwo ulega wpływom": ze spoleczeństwem jest jak z osoba chora na raka... to ze ktos ma raka pluc, czy watroby nie oznacza jego caly organizm jest chory...

No to ta osoba ma chyba ponad połowę ciała zrakowaciałą, ktoś taki powinien być już dawno martwy.
zuziczek85
zuziczek85
  13 września 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: No to ta osoba ma chyba ponad połowę ciała zrakowaciałą, ktoś taki powinien być już dawno martwy.

No widzisz powinnam byc dawno marta a zyje :) cuda niewidy :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Brak kultury wiaze sie nietylko ze stosunkiem ludzi wobec siebie... ale tez z tym jak ludzie dbaja o przyrode... najlepszym przykladem sa dzikie wysypiska w naszych lasach... lub jesli ktos idzie ulica i nie potrafi najzwyczajniej w swiecie wyrzucic jakiegos glupiego papierka do kosza...

zgadza sie. ale b. czesto widze mame idaca dumnie z dzieckiem i co? i papierek laduje na ulicy. dziecko widzi, ze to nic zlego i powtarza zachowanie w przyszlosci.
chetnie patrzymy na czyste lasy, ladna okolice, zadbana. ale sami nie potrafimy tego stanu utrzymac. popisane drzwi wejsciowe na klatke, powywracane kosze, poniszczone znaki itp itd.
To jak wyglada nasze otoczenie swiadczy o nas. a mnie nie usmiecha sie taka sytuacje kiedy moje osiedle wyglada jak sterta smieci .
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.