milenkaa26
milenkaa26
  25 sierpnia 2008 (pierwszy post)

Bry.

Wyznania Gejszy.


Film w reżyserii Roba Marshalla z 2005 roku, adaptacja powieści Arthura Goldena pod tym samym tytułem.

W skrócie:


Ekranizacja jednego z najgłośniejszych bestsellerów ostatnich lat. "Wyznania gejszy" to opowieść o wielkim uczuciu na tle wspaniałej japońskiej kultury. Historia zaczyna się w 1929 roku, kiedy to młodziutka Chiyo i jej siostra zostają sprzedane do Kioto. Dzięki nietuzinkowej urodzie i wspaniałych, błękitno-szarych oczach młodsza trafia go Gion ? dzielnicy rozrywki, gdzie po długich naukach ma zostać gejszą. Natomiast starsza trafia do domu publicznego. Chiyo szybko zdaje sobie sprawę, że życie w Gion to nieustanna walka o pozycję, wpływy i pieniądze. Uroda dziewczynki wzbudza zawiść słynnej gejszy Hatsumomo (Li Gong), która zrobi wszystko, aby Chiyo nie udało się ukończyć nauk. Poniżana, pozbawiona uczuć traci chęć życia. Jednak pewnego dnia spotyka człowieka, który zmienia jej spojrzenie na świat. Dzięki pomocy jednej z najsłynniejszych gejsz ? Mamehy ? mała Chiyo przeobraża się, w Sayuri i wkracza w świat, gdzie kobieta jest towarem i nie ma prawa do miłości.

by Wikipedia ;x



Film oglądałam wielokrotnie. Naprawdę warty obejrzenia.
Fabuła, obsada.. wszystko mi się niesamowicie podobało..
Właśnie zabieram się do przeczytania książki (:


Czytaliście/ Oglądaliście ?
Podobało się?
Jak wrażenia?
Lepsza książka, czy ekranizacja?
Ulubiona postać, wątek ?



Pozdrawiam i zapraszam do rozmowy zainteresowanych (:
milenkaa26
milenkaa26
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie odzywam się do Ciebie! Usunę Cię ze znajomych i rozkażę wszystkim żeby dawali Ci jedynki :((

:( :(
Masz mnie w znajomych :D ?
Ja loffciam jedynki :napalony:

dawaj!
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  26 sierpnia 2008
milenkaa26
milenkaa26: dawaj!

:and:
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  27 sierpnia 2008
milenkaa26
milenkaa26: Czytaliście/ Oglądaliście ? Podobało się? Jak wrażenia? Lepsza książka, czy ekranizacja? Ulubiona postać, wątek ?

1. ogladalam. czytac nie mialam okazji
2. jeden z lepszych filmow jakie ostatnio ogladalam. zaluje, ze nie widzialam go na duzym ekranie...
3. Nie potrafie stwierdzxic, gdyz widzialam tlyko film.
4. ulubiona scena to chyba, ta kiedy siostry spotykaja sie i planuja wspolna ucieczke...
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.