DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  24 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Witam :)

Chcę poznać Wasze zdanie o pierwszym, z wziętych pod lupę w najbliższym czasie, cenionych aktorów.

45-cio letniego Johnnego Deppa zna chyba każdy. Wcielił się w jedne z bardziej charakterystycznych postaci współczesnego światowego kina.



Kariere aktorską rozpoczął w wieku 21 lat grając w Koszmarze z ulicy Wiązów, jednak to rola Edwarda Nożycorękiego otworzyła mu wrota do hollywoodzkiego świata.

Później szło mu jak z płatka. Wielkie role w filmach tj. Co gryzie Gilberta Grape, Don Juan DeMarco, Ed Wood, Czekolada, Piraci z Karaibów, Marzyciel, Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street.
Wielokrotne nominacje do Złotego Globu czy Oskarów przeplatały się z licznymi nagrodami filmowymi.

Poza aktorstwem Depp spróbował swoich sił jako reżyser, scenarzysta (Odważny), producent, a nawet kompozytor (Pewnego razu w Meksyku: Desperado 2).
Także ze względu na jego talent i doświadczenie muzyczne (w młodości miał własny zespół) współpracował z zespołem Oasis.



Jako aktor posiada niesamowitą charyzmę i talent. Wpatrując się w jego grę aktorską ma się wrażenie, że każda postać została stworzona specjalne dla niego.
Charakterystyczne dla niego rysy twarzy, uroda także przyczyniły się do jego popularności.
Potrafi wcielić się w każdą rolę, odnajduje się w każdym gatunku filmowym - od filmów dla dzieci przez sensacyjne po thrillery.
Pasje i uczucie widać w każdej pojedynczej scenie.

Dla mnie mistrzostwo pokazał w Sekretnym Oknie, Sweeney Todd i oczywiście Piratach z Karaibów wcielając się w Kapitana Sparrow. Lubie Jamesa Barrie z Marzyciela, aczkolwiek nie miał tu dużego pola do popisu.
Barwne i doskonale dobrane role sprawiają ze widz czerpie przyjemnośc ze śledzenia jego gry aktorskiej.


Teraz pytania dla Was:

1. Zgadzacie się z moim zdaniem?
Jesteście w stanie okrzyknąć go jednym z najlepszych aktorów hollywoodzkiego kina?

2. Jakie filmy z jego udziałem cenicie najbardziej?

3. W której roli lubicie go najbardziej?

4. Co Wam się podoba, a co Wam się nie podoba w jego grze aktorskiej.

5. W jakiej roli chcielibyście jeszcze zobaczyć Johnnego Deppa?


[Numerki do pytań, żeby było łatwiej odpowiadać ;) ]

Pozdrawiam gorąco
Agnieszka :*

PS: Podobnie jak koleżanka poetess powinnam kontynuować taką serię wielkich osobistości kina? Coś planuje z klasyki dać w najbliższym czasie ;)
I proszę o wskazówki.

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: . Zgadzacie się z moim zdaniem?

ogólnie tak

Konto usunięte
Konto usunięte: Jesteście w stanie okrzyknąć go jednym z najlepszych aktorów hollywoodzkiego kina?

jednym z najlepszych

Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie filmy z jego udziałem cenicie najbardziej?

Edward Nożycoręki
Piraci z Karaibów

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. W której roli lubicie go najbardziej?

Jack :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Co Wam się podoba, a co Wam się nie podoba w jego grze aktorskiej.

nie mam chyba żadnych minusów ku jego osobie.. cenie go za dystans do siebie i świata

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. W jakiej roli chcielibyście jeszcze zobaczyć Johnnego Deppa?

w ekranizacji KRUKA
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: I proszę o wskazówki.

Tom Hanks..
był już w "meczu gwiazd" ale nie mam nic przeciwko w całości poświęconej mu roli
...Ignorance is bliss...
Tyllisum2
Tyllisum2
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zgadzacie się z moim zdaniem? Jesteście w stanie okrzyknąć go jednym z najlepszych aktorów hollywoodzkiego kina?

owszem aczkolwiek ma już trochę latek a konkurencja nie śpi.
Są coraz młodsi i coraz bardziej utalentowani.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie filmy z jego udziałem cenicie najbardziej?

Co gryzie Gilberta Grap'a
Dziewiąte wrota
Arizona Dream

Konto usunięte
Konto usunięte: Co Wam się podoba, a co Wam się nie podoba w jego grze aktorskiej.

ja wiem...? :woot:
sposób wcielania się w rolę.

Konto usunięte
Konto usunięte: W jakiej roli chcielibyście jeszcze zobaczyć Johnnego Deppa?

Czarnego charakteru
milenkaa26
milenkaa26
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zgadzacie się z moim zdaniem? Jesteście w stanie okrzyknąć go jednym z najlepszych aktorów hollywoodzkiego kina?

Zgadzam się. Jest jednym z moich ulubionych aktorów..

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. W której roli lubicie go najbardziej?

W Koszmarze z ulicy wiązów ;d uwielbiam ten film :>
Widziałam jeszcze taki musical z Deppem, w ktorym swietnie wygladał i byl taki ironiczy ;d
natomiast nie lubie go w roli Jacka Sparrowa. Dziwne, o.
sosek1231
sosek1231
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: PS: Podobnie jak koleżanka poetess powinnam kontynuować taką serię wielkich osobistości kina? Coś planuje z klasyki dać w najbliższym czasie ;) I proszę o wskazówki.


Tom Hanks i Mel Gibson
:tak:
Dragonnn
Dragonnn
  25 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie filmy z jego udziałem cenicie najbardziej?

Piraci z karaibow

Konto usunięte
Konto usunięte: Coś planuje z klasyki dać w najbliższym czasie ;) I proszę o wskazówki.

A moze o Denzel Washington? :)
MuUuUuKa
MuUuUuKa
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Zgadzacie się z moim zdaniem? Jesteście w stanie okrzyknąć go jednym z najlepszych aktorów hollywoodzkiego kina? 2. Jakie filmy z jego udziałem cenicie najbardziej? 3. W której roli lubicie go najbardziej? 4. Co Wam się podoba, a co Wam się nie podoba w jego grze aktorskiej. 5. W jakiej roli chcielibyście jeszcze zobaczyć Johnnego Deppa?


1. raczej tak
2. 'sweeney todd', 'edward nożycoręki' :):)
3. Benjamin Barker (Sweeney Todd) oraz Rochester (Rozpustnik)
4.Podoba mi sie to ze potrafi sie wcielić w kazda postac... a nie zastanawiałam sie nad drugą czescia pytania :)
5. nie wiem....
TransAm90
TransAm90
  26 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Jakie filmy z jego udziałem cenicie najbardziej?

Blow. :znaki:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.