poetess
poetess
  23 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Witam wszystkich ;)

Dziękuję za wypowiedzi w poprzednim temacie. Trochę był przegadany, fakt, za mało konkretów. Doceniam krytykę, ale ten chyba będzie podobny, bo zwyczajnie ciężko inaczej opowiedzieć o tej subkulturze.
[color=violet]
Dzisiaj o Chasteonach-czyli jednej z najmłodszych subkultur, która powstała gdzieś na przełomie 2007-2008 r. Zapewne wielu z Was nawet o niej nie słyszało, ja natomiast mam koleżankę, która jest członkiem tej subkultury, więc mam informacje z najświeższej ręki. :mrgreen:. Ok, mój mały wykład będzie się więc opierał głównie na internecie i relacjach znajomej. ;)


Chaeston to religijna subkultura, która skupia się głównie na poglądach filozoficznych, maksymach, sentencjach. Chaste z angielskiego to czysty, dziewiczy, niewinny ( eon natmiast -wieczny), więc nawet nazwa ugrupowania dużo mówi o tym, w co wierzą i co wyznają jego członkowie.
Dla chaestonów najważniejsze jest wspólne dobro, brak podziału na lepszych i gorszych-każdy człowiek jest tyle samo warty, tak samo cenny. Uważają oni, że subkultura znajduję się w duszy człowieka, a a nie w otoczce, jaką są ubrania lub rodzaj słuchanej przez nich muzyki, chociaż oczywiście są pewne schematy, pomiędzy ktorymi Chaestonowie się poruszają.
Jeżeli mowa o wyglądzie, to "Czystowieczni" noszą współczesne ubrania, jednak przeważnie w białym kolorze z dodatkami czerni. Niestety, ku mojemu rozczarowaniu zapożyczyli oni kilka elementów z emo, typu arafatki, czaszki, czapeczki, łańcuchy przy spodniach.
Ich muzyka to power metal, metal i rock chrześcijański.
Podstawą ich subkultury jest wiara, w każdych poczynaniach kierują się Pismem Świętym, starją się być jak najlepszymi ludźmi, udoskonalają się duchowo, jednak mają jedną cechę, która odróznia ich od typowego dajmy na to Katolika. Cheastoni pragną połączenia wszystkich religi w jedną, bo uważają, że wszystkie wierzenia opierają się na tym samym Bogu, różnią się tylko w otoczce, nazwach, zwyczajach, ceremoniach.
Tak jak i Hippisi Chaestonowie mają swoje hasła, najpopularniejsze to :,,Wiara, nadzieja i miłość" oraz ,,Ateizm jest oznaką słabości".
Ta subkultura dopiero rozpoczyna swoją działalność, nie jest zbytnio rozpowszechniona. Chasteonowie najczęściej spotykają się przy okazji koncertów zespołów white metalowych lub podczas pielgrzymek, koloni organizowanych przez Kościół. W Polsce bardziej znani się jako Czystowieczni ;)
Nie podam żadnych założycieli, bo to wzieło się raczej z idei ogółu. Ponadto nie wkleje żadnego obrazka, bo zywczajnie niczego nie mogę znaleść, wyglądają jednak jak hmm normalni ludzie praktycznie .


[color=violet]Ok, przechodze do pytań ( standarodowo, będą takie same :) ) :
-Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?
[color=purple]Szanuję ich poglądy i głęboką wiarę, to wszystko. Nie mogę powiedzieć, że jestem zupelnie na tak, bo daleko mi do osoby wierzącej.
-Plusy/minusy?
[color=purple]Chcą czynić dobro-to na pewno plus, poza tym podoba mi się idea zjednoczenia wszystkich religi. Minusy? Hmm, nie wiem, ja jestem dosyć sceptyczna, co do istnienia Boga, więc jezeli mój pesymizm by się potwierdził, to oznaczałoby, że subkultura głosi nieprawdę, opowiada bajki.
-Chcielibyście być Chasteonami?
[color=purple]Nie, musiałabym najpierw uwierzyć, ponadto zapomnialam dodać, że oni wcale nie są aż tak tolerancyjni i żeby stać się ich członkiem, to raczej powinno się podporządkowac, czyli ubierać się i sluchać takiej muzyki, jak ogoł Chasteonów.
-Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę?
[color=purple]No tak, ale sądze, że wiekszość Chasteonów pochodzi z katolickich rodzin, a ja nie wiem, czy taką właśnie zamierzam stworzyć.
-Znacie jakiegoś Chasteona?
[color=purple]Jak juz wyżej wspomniałam-koleżanka;)
-Moze Wasi rodzice byli Chasteonami?
[color=purple]Nie
-Myślicie, że Chasteoni zyskają wiekszą popularność i co więcej, że utrzymają się na niej?
[color=purple]Być może..Jest to subkultura, która polega na poglądach filozoficznych, a nie tylko na zwyczajach, ubiorze etc. , więć o ile zyska więcej wyznawców, to powinni sie utrzymać.

To tyle,
mam nadzieję, że toć nowego.
Mała prywata na koniec: Oda do Kozy będzie później, obiecuję :pavarotti:
Owocnej dyskusji,
pozdrawiam ;*
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?

Myślę, że to nie dla mnie. Czytając ten opis zalatywało mi jakąś sektą. Ogólnie troszkę nudni Ci ludzie, nie palą kotów, nie uprawiają sexu na łące za szkołą :lol: ;).
Hmmm, bardzo uduchowieni, chciałbym poznać taką osobę :)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Plusy/minusy?

Minus że za spokojni i czyści, to może odstraszać
Plus to samo, wszak to tez może być przyciągające :)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Chcielibyście być Chasteonami?

Nie, chyba, ze mają w sqadzie jakieś fajne dziołchy :w00t: ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę?

A niech robią co chcą :)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Znacie jakiegoś Chasteona?

Nie :smutny:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślicie, że Chasteoni zyskają wiekszą popularność i co więcej, że utrzymają się na niej?

Wątpię, ta subkultura wydaje się nudna, spokojna, więc mało przyciągająca w świecie seksu narkotyków i telefonów Nokii i SE i iPodów :lol2:

Konto usunięte
Konto usunięte: pozdrawiam ;*

Pozdrawiam Cię też
poetess
poetess
  23 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Wątpię, ta subkultura wydaje się nudna, spokojna, więc mało przyciągająca w świecie seksu narkotyków i telefonów Nokii i SE i iPodów

To wlaśnie może przyciągnąć, w gruncie rzezy tak jak Hippisi walczyli przeciw systemowi, wojnom, tak Chasteoni walcza przeciw dzisiejszym standardom typu ogólna rozpusta. Ich subkultura wlasnie przez ten spokoj jest inna, wiec moze to przyciągać.

Co do sekty jeszcze, no kazda subkultura w ktorej są jakieś wierzenia, będzie przypominala poniekąd sekte, ale oni nie robią nic złego. Podobnie jak typowi Katolicy, ktorzy idą razem na pielgrzymke do Czestochowy, oni spotykaja się na koncertach white metalowych
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?

nie przeszkadza mi póki nie narusza moich granic

Konto usunięte
Konto usunięte: -Plusy/minusy?

plusy..
kolejni zwolennicy wolności

minus..
fanatyzm religijny :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: -Chcielibyście być Chasteonami?

Konto usunięte
Konto usunięte: skupia się głównie na poglądach filozoficznych, maksymach, sentencjach. Chaste z angielskiego to czysty, dziewiczy, niewinny ( eon natmiast -wieczny), więc nawet nazwa ugrupowania dużo mówi o tym, w co wierzą i co wyznają jego członkowie. Dla chaestonów najważniejsze jest wspólne dobro, brak podziału na lepszych i gorszych-każdy człowiek jest tyle samo warty, tak samo cenny. Uważają oni, że subkultura znajduję się w duszy człowieka, a a nie w otoczce, jaką są ubrania lub rodzaj słuchanej przez nich muzyki,

w tej części jestem

Konto usunięte
Konto usunięte: Jeżeli mowa o wyglądzie, to "Czystowieczni" noszą współczesne ubrania, jednak przeważnie w białym kolorze z dodatkami czerni. Niestety, ku mojemu rozczarowaniu zapożyczyli oni kilka elementów z emo, typu arafatki, czaszki, czapeczki, łańcuchy przy spodniach. Ich muzyka to power metal, metal i rock chrześcijański.

w tej nie

Konto usunięte
Konto usunięte: Podstawą ich subkultury jest wiara, w każdych poczynaniach kierują się Pismem Świętym, starją się być jak najlepszymi ludźmi, udoskonalają się duchowo, jednak mają jedną cechę, która odróznia ich od typowego dajmy na to Katolika. Cheastoni pragną połączenia wszystkich religi w jedną, bo uważają, że wszystkie wierzenia opierają się na tym samym Bogu, różnią się tylko w otoczce, nazwach, zwyczajach, ceremoniach.

a tu zdecydowanie na nie bo
Konto usunięte
Konto usunięte: poetess:

ogólnie tak.. chociaż.. nie podoba mi się zbytnio.. religijność.. to znaczy.. nie religijność samo w sobie.. lecz jej przesyt

Konto usunięte
Konto usunięte: -Znacie jakiegoś Chasteona?

chyba nie

Konto usunięte
Konto usunięte: -Moze Wasi rodzice byli Chasteonami?

zdecydowanie nie

[quote=poetess]-Myślicie, że Chasteoni zyskają wiekszą popularność i co więcej, że utrzymają się na niej?
religia zawsze jest na czasie... chociaż może dojść do tego że przestanie to być subkultura a przeobrazi się w sektę
...Ignorance is bliss...
Tyllisum2
Tyllisum2
  23 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Myślę, że to nie dla mnie. Czytając ten opis zalatywało mi jakąś sektą. Ogólnie troszkę nudni Ci ludzie, nie palą kotów, nie uprawiają sexu na łące za szkołą ;). Hmmm, bardzo uduchowieni, chciałbym poznać taką osobę :)

Podpisyuję się pod tym
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  23 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: a tu zdecydowanie na nie bo ....Losing My Religion.... [/quote:poetess: -Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę? ogólnie tak.. chociaż.. nie podoba mi się zbytnio.. religijność.. to znaczy.. nie religijność samo w sobie.. lecz jej przesyt poetess: -Znacie jakiegoś Chasteona? chyba nie poetess: -Moze Wasi rodzice byli Chasteonami? zdecydowanie nie [quote=poetess]-Myślicie, że Chasteoni zyskają wiekszą popularność i co więcej, że utrzymają się na niej? religia zawsze jest na czasie... chociaż może dojść do tego że przestanie to być subkultura a przeobrazi się w sektę

a żem odebał :zonk:
...Ignorance is bliss...
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?

Jestem na tak. Mimo iż trochę kojarzą mi się z fanatykami.
666kamilka666
666kamilka666
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ? -Plusy/minusy? -Chcielibyście być Chasteonami? -Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę? -Znacie jakiegoś Chasteona? -Moze Wasi rodzice byli Chasteonami? -Myślicie, że Chasteoni zyskają wiekszą popularność i co więcej, że utrzymają się na niej? .

Nie, bo nie rozumiem mojej religii.
Jedyny plus to to, że są za złączeniem wszystkich religii, chociaż to bardzo śmieszne i niewykonalne ;). Monoteizm i politeizm oparte na tym samym. Teraz dwie religie nie mogą się dogadać i ciągle są wojny, a oni marzą o złączeniu wszystkich..
Nie, ponieważ każda subkultura oparta na jakiejkolwiek wierze to dla mnie swoista sekta, i nawet nie wiem jakie miałaby pozytywne założenia, to nie powinno być czegoś takiego, tym bardziej nie powinno być to nazywane subkulturą.
Nie znam.
Nigdy w życiu bym nie chciała mieć rodziców fanatyków.
Wątpię, bo jest wiele młodych ludzi którzy zaczną ich tępić. Nikt nie lubi Jehowych bo sie zbty obnoszą ze swoją wiarą, tak samo będzie z nimi..

Czesc ;-)
Kasiulka05
Posty: 4749 (po ~85 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Kasiulka05
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?

`właściwie nie przeszkadza mi ona więc raczej na tak.

Konto usunięte
Konto usunięte: -Plusy/minusy?

`plusy? dobro, brak tego beznadziejnego podziału na lepszych i gorszych.
`minusy? sama nie wiem...

Konto usunięte
Konto usunięte: -Chcielibyście być Chasteonami?

`raczej nie

Konto usunięte
Konto usunięte: -Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę?

`chyba tak

Konto usunięte
Konto usunięte: -Znacie jakiegoś Chasteona?

`nie

Konto usunięte
Konto usunięte: -Moze Wasi rodzice byli Chasteonami?

`chyba nie

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślicie, że Chasteoni zyskają wiekszą popularność i co więcej, że utrzymają się na niej?

`wątpie.
.
.jedyne co możesz zrobić teraz to jarać się moją zajebistością.
.
4Pure
4Pure
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?

Jestem na tak. Nie zawadzają nikomu, mają wspaniałe idee. Słuchają identycznej muzyki jak ja ;-) byłoby bardzo dobrze, gdyby ta subkultura rozeszła się po młodzieży. Może pseudo emo zaczną być Chaseonami? Zauważyłam, że ta subkultura ma więcej plusów, niż inne razem wzięte (weźmy tu pod uwagę cierpiące, depresyjne emo; Shinheadzi - naziści szerzący rasizm). Bardzo to mi się podoba.
Konto usunięte
Konto usunięte: -Chcielibyście być Chasteonami?

Nie. Nie należę do żadnej z subkultur i nie mam zamiaru, chociaż mają dobre intencje (a nie bunt, bunt i jeszcze raz bunt).
Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślicie, że Chasteoni zyskają wiekszą popularność i co więcej, że utrzymają się na niej?

Mam nadzieję.
DelightfulDisaster
DelightfulDisaster
  23 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?

Jestem obojętna.
Konto usunięte
Konto usunięte: -Plusy/minusy?

Plusy: Prawda uduchowienie, prawda wiara, prawda i tego typu sprawy. Szacunek do człowieka.
Minusy: Nic dobrego nie wynika z ich wiary. Nie pomagają w jakiś znaczący sposób społeczeństwu.
Konto usunięte
Konto usunięte: -Chcielibyście być Chasteonami? -Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę

Nie. Prosta przyczyna. Za dużo wyrzeczeń, zbyt nudne życie.
Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślicie, że Chasteoni zyskają wiekszą popularność i co więcej, że utrzymają się na niej?

Wątpię żeby wielu zwolenników znalazła...
baskas4
baskas4
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?

coś jak moherowe berety w wersji młodzieżowej :d

Konto usunięte
Konto usunięte: -Plusy/minusy?

nie wiem jak mogą istnieć plusy i minusy jakiejś subkultury

Konto usunięte
Konto usunięte: -Chcielibyście być Chasteonami?

nie mam takiej potrzeby aby obnosić(?! zabrakło mi słowa!) się ze swoją wiarą

Konto usunięte
Konto usunięte: -Pozwolilibyście swoim dzieciom na taką subkulturę?

tak. Mógłby być wszystkim tylko nie emo, pokemonem ani nie należał do Młodzieży Wszechpolskiej. :d
pauline321
pauline321
  24 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: -Co myślicie ogólnie o tej subkulturze ( jesteście na tak, czy na nie ) ?


nie mialam o nich do teraz pojecia :)

Konto usunięte
Konto usunięte: -Plusy/minusy?


minusy: zapozyczenia z emo :ziober2:
plusy: głeboka wiara, ogolne szerzenie dobra ;')

Konto usunięte
Konto usunięte: -Myślicie, że Chasteoni zyskają wiekszą popularność i co więcej, że utrzymają się na niej?


nie wiem, wsrod młodziezy rzdko jest taki stosunek do Kosciola jak ta subkultura.
moze sie nie utrzymac.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.