Slawor1987pl
Slawor1987pl
  21 sierpnia 2008 (pierwszy post)

Naszła mnie teraz taka myśl, czy może ktoś z Was też zbiera różne banknoty i/lub monety, czy tylko ja mam takie upodobania na tym portalu?

RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czy może ktoś z Was też zbiera różne banknoty

nie nie zbieram.. chociaż mam jedne banknot niemiecki.. coś z początku XX wieku

wole znaczki
...Ignorance is bliss...
Tyllisum2
Tyllisum2
  21 sierpnia 2008

Kiedys zbierałem zagraniczne monety do dziś jeszcze mamy jakieś.
To twoja pasja i ja to szanuję

Slawor1987pl
Slawor1987pl
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: To twoja pasja i ja to szanuję

Dzięki :) Każdy zbiera to co lubi, choć przyznam że czasem trzeba pokombinowac aby zdobyć coś ciekawego i w dobrym stanie
patri001
patri001
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Naszła mnie teraz taka myśl, czy może ktoś z Was też zbiera różne banknoty i/lub monety, czy tylko ja mam takie upodobania na tym portalu

każdy zbiera co lubi:) ja zbierałam karty telefoniczne :) wiekszosc juz opchnelam ;)
Slawor1987pl
Slawor1987pl
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja zbierałam karty telefoniczne :) wiekszosc juz opchnelam ;)

też zbierałem ale to jak miałem bodaj 5-6lat jak podrosłem to sprzedałem - pare groszy było z tego :P Nie wspominając już o kapslach od piw :))
aaPaulinka
aaPaulinka
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Naszła mnie teraz taka myśl, czy może ktoś z Was też zbiera różne banknoty i/lub monety, czy tylko ja mam takie upodobania na tym portalu?

ja zbieram 2 złotówki okazjonalne ( z miastami, z Papieżem itp.) :mrgreen: No już trochę tego mam :)
Slawor1987pl
Slawor1987pl
  21 sierpnia 2008
aaPaulinka
aaPaulinka: ja zbieram 2 złotówki okazjonalne

Za parę lat mozesz nieźle na tym wyjść :)
Juluss61x
Juluss61x
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Naszła mnie teraz taka myśl, czy może ktoś z Was też zbiera różne banknoty i/lub monety, czy tylko ja mam takie upodobania na tym portalu?

hmmm ja nie zbieram...
ciekawe masz hobby... szanuję twoje zaintersowania ;)
Slawor1987pl
Slawor1987pl
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ciekawe masz hobby

Napisze tak - ciekawe nie ciekawe ale popatrz na Polskie banknoty na awers i rewers i spróbuj odgadnać co autor chciał pokazać i w jakiej kolejności - o ile sie nie myle z ta kolejnością bo dokładnie nie pamiętam
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Naszła mnie teraz taka myśl, czy może ktoś z Was też zbiera różne banknoty i/lub monety, czy tylko ja mam takie upodobania na tym portalu?

moja mama zbierała monety.. pamiętam jeszcze jej kolekcje.. dziś dostałaby sporo kasy za niektóre monety.. ale jakiś uj ją okradł .. (trzymała pudełko z monetami w pracy ;/ )
...Ignorance is bliss...
Slawor1987pl
Slawor1987pl
  21 sierpnia 2008
RexMundi
RexMundi: pamiętam jeszcze jej kolekcje.. dziś dostałaby sporo kasy za niektóre monety.. ale jakiś uj ją okradł

Dla niej pewnie były więcej warte niż pieniądze za jakie mogła to sprzedąć, wiem to po sobie :) Jesli ktoś ma pasje do tego to czasem ciężko jest się rozstać z tym. Swoja drogą gdyby mi ktos ukradł te kilka klaserów to jak bym dorwał to.....nie będe kończył bo będzie że namawiam do przestępstwa :P
ChilloutBiacz
ChilloutBiacz
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Naszła mnie teraz taka myśl, czy może ktoś z Was też zbiera różne banknoty i/lub monety, czy tylko ja mam takie upodobania na tym portalu?


Ja zbierałem monety.. mama mi w tym pomagała jak byłem młodszy. Ale był ciężki okres w życiu i za 1500 zł, wszystkie musieliśmy sprzedać.
Jak byłem mniejszy zbierałem kapsle :) Jak byłem trochę starszy - znaczki.
Jak byłem i jestem najstarszy, zbieram wszystko co sentymentalne.
Teraz moim Hobby jest robienie zdjęć ze znajomymi. Wszystkie zbieram i chowam do albumów :)
Na starość fajnie będzie sie to oglądało.. :)

Ludzie, którzy mają hobby, pasje .. Mają po co żyć. Im należy się podziw i szacunek . ;)
Z pozdrowieniami.
R.
Slawor1987pl
Slawor1987pl
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Na starość fajnie będzie sie to oglądało.. :)

Nie ma to jak wspomnienia :)) Pogratulować myślenia przyszłościowego :) A co do zdjęć - robie amatorko jakies budynki i zachody słońca -nie jestem profesjonalistą, nie mam dobrego sprzętu, ale zawsze staram się robić najlepsze ujęcia jakie są możliwe, aby wydobyć to "coś" z danego momentu :)
ChilloutBiacz
ChilloutBiacz
  22 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ma to jak wspomnienia :))


Pewnie.. a kto wie czy jak będe stary, będe sam, będe miał kogoś..
Samotność zabija.. a chociaż można w taki sposób jej uniknąć ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: nie jestem profesjonalistą, nie mam dobrego sprzętu


Ja także :) Mam cyfrówkę za 800 zł :p Nie da rady zrobic zdjęcia błyskawicy, czy coś.. za słaba jakoś ;)
Kiedyś może zarobię więcej niż te parę stów na wakacje to kupię sobie Nikona z prawdziwego zdarzenia ;)
Ja kiedyś fotografowałem zmieniającą się pogodę , później zrobiłem prezentacje w PowerPaint , całkiem nieźle wyszło :P

Konto usunięte
Konto usunięte: aby wydobyć to "coś" z danego momentu :)


A najlepsze jest w tym, że Ty wiesz, że to jest te 'coś' , osoba trzecia, która ogląda zdjęcia nic w tym nie widzi niezwykłego.. Liczy się, że Ty wiesz.. :)

Aktualnie największą moją pasją teraz jest graffiti.. Staram się przyozdabiać Białystok jak tylko moge :) Zarazem kosztowną pasją.. Bo jeden sprej kosztuje 15 zł..
Chcesz coś namalować musisz kupić minimum 5-6.. co daje 120 zł.. i powyżej..

Fajną opcją jest także dzielenie z kimś pasji.. Ja siadam ze swoją kobietą czasami i maluje.. Nic tak nie odpręża, mama jak patrzy na Nas, mówi, że pogrążeni i swój świat mamy;D a to całkiem przyjemne.. jak ktoś z zewnątrz ogląda.

Jak zwykle moje refleksje :)
Dobrze, ze zrobili te forum . Jakoś nie widać tu płytkich osób i chwała za to..
Przynajmniej można pogadać o czymś konkretnym . : )

Btw. Jaką masz najstarszą monetę. A jaka wg. Ciebie jest Tą 'najcenniejszą' ? ;]
Oczywiście dla Ciebie, nie chodzi tu o kwestie materialne :)
R.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.