6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  21 sierpnia 2008 (pierwszy post)
"Łapa Jaguara - młody wojownik z plemienia zamieszkującego dżunglę, doświadcza dramatycznych zmian w życiu swoim i swoich współplemieńców. Odwieczny porządek harmonijnej egzystencji zostaje brutalnie zburzony przez okrutnych obcych przybyszów. Mężczyzna zostanie zmuszony do odbycia niebezpiecznej wyprawy do nieznanego mu świata, cywilizacji opartej na strachu i ucisku, gdzie czeka go straszny koniec. Nie poddaje się jednak i podejmuje desperacką próbę ratowania życia i ucieczki z przeklętego miasta. Miłość do żony i rodziny, więź z plemieniem dadzą mu nadludzką wprost siłę, potrzebną by samotnie przemierzyć dżunglę i stawić czoła depczącemu po piętach pościgowi."

***

Film Mela Gibsona wzbudził wielkie kontrowersje. Uznano, że jeżeli reżyser znany jako religijny fundamentalista i antysemita kręci film o złych Indianach, to z pewnością przyświeca mu jakiś niegodny cel. Przeciwko Gibsonowi wytoczono więc ciężkie działa, zarzucono mu rasizm, gloryfikację konkwistadorów itd. Polemiczne klapki na oczach przysłoniły wielu krytykom artystyczną klasę Apocalypto, filmu trzymającego w napięciu i olśniewającego formalnie. Gibson wzbudza w widzu pierwotne doznania - strach, adrenalinę i wolę przetrwania. Pokazuje cierpienie i przemoc, które rzeczywiście miały miejsce i bynajmniej się nimi nie delektuje. A i z prawdą historyczną nie jest w tym filmie tak źle....

w swoim czasie było bardzo głośno o tym filmie ...


.oglądaliście ?
.podobał się Wam sposób w jaki Gibson przedstawił starożytną kulturę ?
.wile ludzi było oburzonych tym , że przedstawiony tam obraz był: krwawy, gwałtowny, dosadny, też mieliście takie odczucie ?


***

Jak zawsze w przypadku filmów Gibsona, pada zarzut, że przekaz jest podany w sposób prostolinijny i nachalny...
no nie wiem ...


mi film się podobał , w końcu podobno Majowie byli tak brutalni jak to zostało przedstawione ... a i jeszcze co mi się podobało to to , że w obsadzi nie było gwiazd Hollywood . Chociaż i tak uważam , że był trochę przereklamowany :tak: ;)

...................................................................................................................................................................................................



pozdrawiam :bye: .
zuziczek85
zuziczek85
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: .oglądaliście ? .podobał się Wam sposób w jaki Gibson przedstawił starożytną kulturę ? .wile ludzi było oburzonych tym , że przedstawiony tam obraz był: krwawy, gwałtowny, dosadny, też mieliście takie odczucie ?

Ogladalam jestem zachwycona. Moglabym ogladac po kilka razy w miesiacu. Cudowny film.
Przedstawiono to co dzialo sie kiedys, naprawde. Rzeczywistosc, ludzie zawsze woleli cukierkowate romansidla niz prawde.
curie
curie
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: .oglądaliście ? .podobał się Wam sposób w jaki Gibson przedstawił starożytną kulturę ? .wile ludzi było oburzonych tym , że przedstawiony tam obraz był: krwawy, gwałtowny, dosadny, też mieliście takie odczucie ?

-tak już dawno temu
-jak najbardziej
-też byłam zdziwiona, ale taka jego wizja, a poza tym to tylko film... jak ktoś chce zawsze znajdzie dziurę.
AnnaaBanannaa
AnnaaBanannaa
  21 sierpnia 2008

Ogladalam. Dobry film.
Krwawy .. oburzona nie. przynjamniej tym trafial do ludzi. :)
Pokazal parwde :)

Tyllisum
Tyllisum
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: .oglądaliście ? .podobał się Wam sposób w jaki Gibson przedstawił starożytną kulturę ? .wile ludzi było oburzonych tym , że przedstawiony tam obraz był: krwawy, gwałtowny, dosadny, też mieliście takie odczucie ?

Oglądałem i uważam go za świetny film a Mela Gibsona za świetnego reżysera który trafia w mój gust.
Podobało mi się jak w tym filmie mało gadają a akcja prowadzi nas obrazami,symbolami i wartościami które nigdy się nie zestarzeją i są wciąż aktualne.
Tyllisum
Tyllisum
  21 sierpnia 2008

Pasja też była krwawa i też wzbudziła wiele kontrowersji.
On jest takim artystą pobudza naszą czujność

deadlynightshade
Posty: 5933 (po ~49 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 3
deadlynightshade
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: .oglądaliście ? .podobał się Wam sposób w jaki Gibson przedstawił starożytną kulturę ? .wile ludzi było oburzonych tym , że przedstawiony tam obraz był: krwawy, gwałtowny, dosadny, też mieliście takie odczucie ?

nie.
nie widzialam.
zobacze.
www.deadlynightshade69.fotka.pl

N!3 j3$t3M $ł!!!t gF!@$$tk0m $h3By mN!3ć S!up3R eXXtr@ 0p!$$!k tUt@j [!!!]

-_-'

mówię nie!

piszę poprawnie po polsku,gardzę poke i fejczurami.
pjester
pjester
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: .oglądaliście ?

na canal plus kiedys :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: .podobał się Wam sposób w jaki Gibson przedstawił starożytną kulturę ?

bardzo

Konto usunięte
Konto usunięte: ludzi było oburzonych tym , że przedstawiony tam obraz był: krwawy, gwałtowny, dosadny, też mieliście takie odczucie ?

ile mieli lat? 5?
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  21 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: .oglądaliście ?

czy oglądałem ... mam go w swojej kolekcji :)

Konto usunięte
Konto usunięte: .podobał się Wam sposób w jaki Gibson przedstawił starożytną kulturę ?

cóż ..dla mnie to przede wszystkim film
co do kultury... cóż.. każde czasy rządzą się własnymi prawami ..
były plemiona..pokojowo nastawione..i były agresywne.. tak było i jest

Konto usunięte
Konto usunięte: .wile ludzi było oburzonych tym , że przedstawiony tam obraz był: krwawy, gwałtowny, dosadny, też mieliście takie odczucie ?

drastyczny .. momentami .. ale dzięki temu bardziej realistyczny

kiedyś posądzono o to Tarantino .. on w bardzo wymyślny sposób pokazał.w kolejnym filmie.. co to znaczy dosadny , gwałtowny obraz :tak:
...Ignorance is bliss...
Tyllisum2
Tyllisum2
  21 sierpnia 2008

Rex uwielbiam twoje wypowiedzi wyjmujesz mi je z ust

haina
haina
  22 sierpnia 2008

Mocny. Cudowny.
Jeden z moich ulubionych.

oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  22 sierpnia 2008

Oglądałam. Film wspaniały.
Ale wydawał się dziwny :woot:

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.