666kamilka666
666kamilka666
  8 sierpnia 2008 (pierwszy post)
Witam 08,08,08 ;).

Wydarzyło się Wam dzisiaj coś szczególnego?

Nie o tym.
Dzisiaj wiadomo IO. Oglądaliście otwarcie?
Spodobało się? Czy Pekin wywiązał sie z obietnic?
Co wywarło na Was największe wrażenie?
Londyn za 4 lata zdoła przebić dzisiejsze widowisko?

A jak główna piosenka? "Ty i ja", wykonali na zakończenie części artystycznej brytyjska śpiewaczka Sarah Brightman i niezwykle w Chinach popularny piosenkarz Liu Huan. (niestety nie znalazłam jej :and:)

Tysiące wolontariuszy/aktorów - jak oni mogli tak perfekcyjnie wykonać każde powierzone im zadanie? Każdy ruch był precyzyjny, synchroniczny.. Jak?!

Lubicie pokazy sztucznych ogni? Podobały się?

Jeśli ktoś chce obejrzeć:
[size=??]Zdjęcia z ceremonii

Kulutra Chińska? Podoba się?
Historia Chin? Interesuje się ktoś?


Czy uważacie, że Chiny zdołają ukryć/wyciszyć sprawę Tybetańczyków na czas Igrzysk? Chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat :tak:

Tematu jeszcze nie widziałam na KULTURZE, a tutaj on powinien się raczej znaleźć.
Proszę o owocną i kulturalną dyskusję :-)

Jeśli coś źle- zamknij, ale proszę uzasadnij.
ILoveSzszszpidi
ILoveSzszszpidi
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Oglądaliście otwarcie?

nie, chociaz wołano mnie wielokrotnie do tv odbiornika

Konto usunięte
Konto usunięte: Londyn za 4 lata zdoła przebić dzisiejsze widowisko?

moze bedzie flegmatycznie, ale na pewno lepiej.

Konto usunięte
Konto usunięte: jak oni mogli tak perfekcyjnie wykonać każde powierzone im zadanie?

jakby Ci ktos powiedzial "albo sie tego wszystkiego nauczysz i perfekcyjnie wykonasz dostajac przy tym miske ryzu dziennie albo bedziesz do konca zycia szyla koszulki, ktore straganiary w Polsce beda sprzedawaly po 5 zl dostajac pol miski ryzu dziennie" to bys tam smigala z usmiechem na twarzy:)

Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie pokazy sztucznych ogni?

lubimy.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kulutra Chińska? Podoba się? Historia Chin? Interesuje się ktoś?

Nie lubie chinoli, kiedys byla przepowiednia, ze zolta masa zaleje swiat i przez tych skosnookich korduplów bedzie koniec swiata!
666kamilka666
666kamilka666
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: moze bedzie flegmatycznie, ale na pewno lepiej.

Pod jakim względem lepiej? Co zrobią lepiej?

Konto usunięte
Konto usunięte: jakby Ci ktos powiedzial "albo sie tego wszystkiego nauczysz i perfekcyjnie wykonasz dostajac przy tym miske ryzu dziennie albo bedziesz do konca zycia szyla koszulki, ktore straganiary w Polsce beda sprzedawaly po 5 zl dostajac pol miski ryzu dziennie" to bys tam smigala z usmiechem na twarzy:)

Jakbyś oglądała to byś wiedziała że to byli wolontariusze i robili to za nic ;-).

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie lubie chinoli, kiedys byla przepowiednia, ze zolta masa zaleje swiat i przez tych skosnookich korduplów bedzie koniec swiata!

Ja słyszałam że jak murzyn zostanie papieżem :woot:
ILoveSzszszpidi
ILoveSzszszpidi
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jakbyś oglądała to byś wiedziała że to byli wolontariusze i robili to za nic ;-).

taka jest wersja oficjalna, tak. Fakt, ze wszyscy chinole moga byc nazywani wolontariuszami jakby sie tak zastanowic...

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja słyszałam że jak murzyn zostanie papieżem

wszystko przed nami.
666kamilka666
666kamilka666
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: taka jest wersja oficjalna, tak. Fakt, ze wszyscy chinole moga byc nazywani wolontariuszami jakby sie tak zastanowic...

Mhm, i myślisz że wszędobylscy dziennikarze by nie dociekali?
Chińczycy coraz częściej muszą tłumaczyć się z "oficjalnych wersji".

Konto usunięte
Konto usunięte: wszystko przed nami

No.
xXxKroplaRosyxXx
xXxKroplaRosyxXx
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wydarzyło się Wam dzisiaj coś szczególnego?

nie.
ale dzień zaliczam do pozytywnych! (;

Konto usunięte
Konto usunięte: Oglądaliście otwarcie?

nie. :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte: Kulutra Chińska? Podoba się? Historia Chin? Interesuje się ktoś?

nie.
nie.
poetess
poetess
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie o tym. Dzisiaj wiadomo IO. Oglądaliście otwarcie? Spodobało się? Czy Pekin wywiązał sie z obietnic? Co wywarło na Was największe wrażenie? Londyn za 4 lata zdoła przebić dzisiejsze widowisko?

Bardzo ciekawy temat ;)
Pekin przygotował piękne widowisko, oparte na długiej, bogatej kulturze, podejrzewalam, że na pewno bedzie to bardzo ladnie wygladac.
Lodnyn widowiska nie przebije, bynajmniej nie przebije jezeli takze bedzie probowal go zbudowac na dziejach historii panstwa, bo jest ona na pewno uboższa, mniej ciekawa niz chińska, ale kto wie na co wpadną Anglicy ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Kulutra Chińska? Podoba się? Historia Chin? Interesuje się ktoś?

Jasne, ze podoba, gdy my siedzielismy w buszu, oni tworzyli najlepiej rozwinieta cywilizacje. Nie jestem wielką fanka, wole Japonie, jednak wielki respket dla Chinczykow.
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy uważacie, że Chiny zdołają ukryć/wyciszyć sprawę Tybetańczyków na czas Igrzysk? Chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat

Oczywiscie, że zdołają i to nie tylko na czas igrzysk, ale i na dlugie lata. Komunistyczny kraj, 1/5 ludności świata, ludzie nieuświadomieni. Ponadto Chiny sa zbyt duze i zbyt potęzne ( na dodatek pręznie się rozwijają, kilka lat i beda na poziomie UE i USA ), aby pozowlić na wymsknięcie sie sprawy Tybetańczyków spod kontroli.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wydarzyło się Wam dzisiaj coś szczególnego?

Tak, kort tenisowy był zajęty :smutny:

Konto usunięte
Konto usunięte: Tysiące wolontariuszy/aktorów - jak oni mogli tak perfekcyjnie wykonać każde powierzone im zadanie? Każdy ruch był precyzyjny, synchroniczny.. Jak?!

To charakterystyczna cecha chińskiego narodu, mają to wpajane podczas licznych świąt państwowych na których są występy tego typu :tak:. Zawsze podziwiałem Ich za takie umiejętności

Konto usunięte
Konto usunięte: Lubicie pokazy sztucznych ogni? Podobały się?

Pewnie, że tak, aczkolwiek nie oglądałem tych w chinach

Konto usunięte
Konto usunięte: Kulutra Chińska? Podoba się? Historia Chin? Interesuje się ktoś?

Nie zabardzo

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy uważacie, że Chiny zdołają ukryć/wyciszyć sprawę Tybetańczyków na czas Igrzysk? Chciałabym poznać Wasze zdanie na ten temat

Nie zdołają, cały czas będą demonstrację i to jeszcze częstsze. To dobra okazja, setki dziennikarzy, wszędzie kamery, teraz jest najlepszy czas na manifestacje.
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  8 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: chinach

Chinach
znaki
poetess
poetess
  8 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Nie zdołają, cały czas będą demonstrację i to jeszcze częstsze. To dobra okazja, setki dziennikarzy, wszędzie kamery, teraz jest najlepszy czas na manifestacje.

Zaklad? :mrgreen:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Zaklad?

O co ????
znaki
poetess
poetess
  8 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: O co ????

No o to, że Chinczycy zdołają wyciszyc sprawe Tybetu ;)
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: No o to, że Chinczycy zdołają wyciszyc sprawe Tybetu ;)

Aha czyli o przekonanie :). Hmmm widać nie jesteś pewna, skoro nie określiłaś nagrody :ninja:
poetess
poetess
  8 sierpnia 2008
Qbkens
Qbkens: Aha czyli o przekonanie :). Hmmm widać nie jesteś pewna, skoro nie określiłaś nagrody

Aaa, nie zrozumialam pytania :ninja: Jasne, ze chce nagrode :w00t:
Qbkens
Posty: 23492 (po ~105 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 20
Qbkens
  8 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Aaa, nie zrozumialam pytania Jasne, ze chce nagrode

Wal śmiało, rzeczy niemożliwe robię od ręki, na cuda trzeba poczekać :mrgreen:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.