gothiclady1982
gothiclady1982
  3 sierpnia 2008 (pierwszy post)

będzie mniej spamu nisz na 'radiu i muzyce', bo chyba nikt nie czyta 100 książek dziennie :)

Chciałabym abyście podzielili się z forumowiczami ciekawymi książkami które akurat czytacie. Standartowo: autor, tytuł, może gatunek i oczywiście w małym streszczeniu, o czym dana jest dana książka. Czy ją polecacie, czy jest ciekawa, interesująca, (jaka jeszcze może być książka Czesiu? - Za*****ta :P), czy może nie jest godna uwagi :)

Zaczynam :)

Guy N. Smith "Cmentarne Hieny" (jest to cykl SABAT)
jest to Horror, bardzo ciekawy, czytam go po raz n-ty (na pewno min 10ty raz)



i bardzo fajnie opisane:

Konto usunięte
Konto usunięte: Tania sensacja(), klimat lat 70-tych a'la "Ulice Nowego Jorku", "Colombo", seks, Makabryczne Zgromadzenie Lewej Ręki i wreszcie bohater - twardziel z wąsikiem i baczkami, były ksiądz i egzorcysta, żołnierz oddziałów specjalnych SAS. Swoim wdziękiem i siłą potrafi oczarować każdą kobietę, jak też wyjść niemal ze wszystkich opresji - tak właśnie przedstawia się książka i jej bohater Mark Sabat. Jedynym sposobem, aby zniszczyć złego Quetnina, brata Marka Sabata uwięzionego w jego własnym ciele za sprawą mocy piekielnych jest droga śmierci, na której czyha na bohatera wiele niebezpieczeństw, musi on podróżować przez wiele krajów i egzorcyzmować różnego rodzaju istoty, nawiedzone, przesiąknięte złem miejsca. Pierwszym etapem jego wędrówki jest zniszczenie zła gnieżdżącego się na starym cmentarzu w małej angielskiej wiosce. Z pozoru łatwe zadanie, szybko okazuje się ciężką próbą sił dla Sabata. Nie zniechęca go to jednak. W trakcie śledztwa odkrywa, iż za tajemniczymi, krwawymi zabójstwami, które niedawno wstrząsnęły wioską kryje się tajemnicze bractwo zwane Ścieżką Lewej Ręki. Słudzy szatana próbują wskrzesić nieżyjącego od ponad 100 lat, jednego z najwybitniejszych czarnych magów Gardinera Williama. W tym celu bezczeszczą groby na pobliskim cmentarzu i składają krwawe ofiary (Sheila Dowson) ku czci swojego plugawego pana. Zło panoszy się nie zwracając uwagi nawet na policję, członkowie stowarzyszenia kpią z duchownych i kościoła. Kres temu musi położyć nie kto inny jak niepokonany i nieustraszony Mark Sabat, uzurpatorzy będą musieli zapłacić najwyższą cenę, a swe występki przypłacą życiem. Gdy jednak na czele sekty staje potężny Royston (nowy samozwańczy przywódca) sytuacja diametralnie zmienia się, a szala powoli zaczyna przechylać się na stronę zła. Taki stan rzeczy nie pozostawia Sabatowi innego wyboru, jak doprowadzić do bezpośredniej konfrontacji. Książka to tandetna mieszanka horroru i sensacji z pod znaku głupich seriali z lat 70-tych. Bohater natomiast - Mark Sabat to charakter a'la Brudny Harry z typowym wąsikiem i bakami. Twardziel z dawnych lat bezprawia, niezwykle przystojny (wydaje mi się, że tylko on tak o sobie myśli hehe), nieustraszony, gotowy zawsze, aby komuś przylać. Każdy element powieści od nazwiska bohatera po opis rytuałów jest maksymalnie kiczowaty - cykl obejmuje cztery części - a przeznaczony jest jak mi się wydaje dla średnio-inteligentnych, zmęczonych po pracy w fabryce robotników, którym marzy się przeżywanie przygód kogoś takiego jak Sabat. Książka jest śmiertelnie nudna, ciężko znaleźć w niej coś interesującego. Postaci nieciekawe, a napięcie zgodne z kanonem wspomnianych powyżej seriali. Uważam się za fana twórczości Guy'a Smitha, lecz "Sabat" jest tak bardzo płytki i denny, że nawet najwięksi wielbiciele będą zawiedzeni. Książka przesiąknięta jest macho-seksem, tanią sensacją, tandetą i kiczem z odrobiną horroru - co jest mieszanką naprawdę wybuchową. Powieść cechuje miernota lejąca się tu z każdej kartki szerokim strumieniem. Tylko dla zatwardziałych maniaków twórczości Smitha
NaPlaskichObcasach
NaPlaskichObcasach
  4 sierpnia 2008

# Czarownica z Portobello Paulo Coelho

moja lektura, na jakieś dwa dni, w ogóle jego książki są okropnie wciągające... :brawo:

czykiczyki
czykiczyki
  4 sierpnia 2008

Jerzy Pilch - Pod mocnym aniołem.



Jerzy Pilch. Interesujący typ. Błyskotliwy intelekt. Ironia wyszywana sentymentem. Mistrzostwo tekstów krótkodystansowych.

O walce z nałogiem i o milosci.

Nagroda - Nike 2001.

Polecam.

anioleceq
anioleceq
  4 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: # Czarownica z Portobello Paulo Coelho moja lektura, na jakieś dwa dni, w ogóle jego książki są okropnie wciągające...

niedawno czytałam, bardzo przyjemna :D

a jestem w trakcie 'Kokainy' Barbary Rosiek ;)
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  4 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: będzie mniej spamu nisz na 'radiu i muzyce', bo chyba nikt nie czyta 100 książek dziennie :)

:lol:
;p

więc ja czytam teraz
The Phantom of the Opera
Gaston Leroux

czyli
Upiór w operze
tylko, że po angielsku ;)
kiedyś przeczytałam ale po obejrzeniu filmu chciałam jeszcze raz przeczytać ;p
A, że posiadam tylko po angielsku to już nie moja wina :lol2:

krótki opis
z wiki

Jest to historia Eryka, zdeformowanego fizycznie genialnego kompozytora, żyjącego w piwnicach Opery Paryskiej, którego łączy dziwny i tajemniczy związek z młodą solistką opery, Christine.

i krótkie polecenie ode mnie

Polecam polecam :mrgreen:

ale zdjęcia nie dam;p
gothiclady1982
gothiclady1982
  4 sierpnia 2008

Sabata skończyłam :)
teraz wracam do czasów podstawówki: Graham Masterton- "Manitou

jest to horror, świetny, jak cała twórczość tegoż pisarza :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Manitou jest pierwszą książką z rodziny horrorów napisaną przez Grahama Mastertona, która została wydana na początku lat siedemdziesiątych.. Spotkałem się z takimi recenzjami tego horroru, że jest to jego najlepsza książka, porywająca i bardzo interesująca. Ja osobiście sądzę, że oczywiście jest interesująca, ale pospolitym horrorem nie jest. Głównym bohaterem całego mrocznego świata jest niejaki Harry Erskine - okultysta i pseudotarociarz, który zarabia na przepowiadaniu przyszłości starszym bogatym kobietom, a także zajmuje się wywoływaniem duchów. Była miłość Harrego, Karen Tandy zwraca się o pomoc do niego... okazuje się, że Karen nosi w sobie płód największego z indiańskich szamanów Misquamacusa. Urodzenie potwora równa się z istnym Armageddonem jaki może spotkać Amerykę, a siła jego jest niewyobrażalna - "Wypuszczone z otchłani bez żadnej kontroli, są zdolne zrównać z ziemią ten szpital, tę dzielnicę, całe miasto". Potężny szaman ma w tym wszystkim okrutny i misterny plan. Ma to być zemsta na całej ludności żyjącej w Ameryce za wyrządzone krzywdy, upokorzenia, gwałty na ich kobietach i przerażające mordy wykonywane na Indianach. Czterystuletni szaman rośnie i rozwija się w brzuchu Karen, a podjęte jakiekolwiek kroki usunięcia go doprowadzą do śmierci "matki". Jedyną nadzieją dla Harrego jest pomoc szamana Śpiewającej Skały, bo jeśli nie On... to Stany Zjednoczone mogą stać się już tylko wspomnieniem. Pytanie, co może zrobić nowoczesna nauka nadprzyrodzonemu przeciwnikowi? Ogólnie książka przeplatana jest wątkami życia i historii Indian ze współczesnymi czasami. Nie jest to może typowy horror, ale... ma to coś. Czytający nie jest obojętny na losy bohaterów, wielki czarnoksiężnik Misquamacus to coś w rodzaju Szatana, dziecka ciemności, coś co przypomina historię opisaną w książce i nagraną w filmie "Dziecko Rosemary". A do szczęścia pozostawało tylko zekranizować tenże horror, a fakt ten został dokonany w 1978r. Czytając recenzję filmu odniosłem wrażenie, że był dobrze wykonany, efekty były całkiem niezłe i podobno był to jeden z pierwszych filmów, który miał dźwięk Dolby. Podsumowując: w tej książce znajdziecie wszystko: krew, śmierć, sex, mord i czary. Tak wiec, by wstąpić do świata pełnego demonów, wszystkiego co złe i ociekające plugawa krwią, wystarczy tylko otworzyć tą książkę
pauline321
pauline321
  4 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: i po książce :[ nie podawajcie zakończeń z łaski swojej ;>


hmm ale tego niedowiadujemy sie w trakcie tylko na samym poczatku ;)
pauline321
pauline321
  4 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: # Czarownica z Portobello Paulo Coelho


czytam w tym moimencie to samo ;)

a wczesniej skonczyłam Coleha "Demon i panna Prym".
spodobała mi sie, podobna do piątej góry.
andrewkoegh
andrewkoegh
  4 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: z cyklu: CO TERAZ CZYTACIE?



Nieznajomi
Dean R. Koontz



Na początek krótka zapowiedź.

Konto usunięte
Konto usunięte: Kilka osób, kilka różnych zawodów, kilka miejsc w Ameryce? I jeden, zawsze ten sam problem. Strach. Przerażenie. Niewytłumaczalny lęk przed czymś, czego umysł nie jest w stanie ogarnąć. Pisarz Dom Corvaisis lunatykuje, uciekając przed nieokreślonym zagrożeniem. Doktor Ginger Weiss cierpi na ataki paniki. Złodziej Jack Twist pod wpływem impulsu rozdaje skradzione pieniądze... Wszystkie znaki prowadzą ich do motelu w Nevadzie, którego właścicielem jest Ernie Block, były komandos. On ze wszystkiego najbardziej lęka się ciemności... Czy rozwiązanie zagadki znajduje się nieopodal? Czy coś wspólnego z przypadłościami ma położona niedaleko jednostka wojskowa?


Książkę właściwie już skończyłem czytać wczoraj i zrobiła ona na mnie ogromne wrażenie. Koontz jest uważany za największego konkurenta Kinga jeżeli chodzi o tworzenie powieści grozy i ten tytuł pozwala zniwelować różnicę pomiędzy tymi dwoma autorami - do tej pory uważałem Kinga za niekwestionowanego mistrza, ale przeczytawszy "Nieznajomych" Koontz zajmuję miejsce ex quo z Kingiem w moim prywatnym rankingu (: Powieść czyta się bardzo szybko, powoli odkrywane są kolejne sekrety kryjące się za dziwnymi zdarzeniami, które połączyły grupę osób. A wyjaśnienie całej zagadki po prostu mną wstrząsnęło (: Dodatkowo książka zawiera naprawdę wiele prawd moralnych, które pozwalają nam zastanowić się pewnymi z pozoru błahymi sprawami - także polecam ten tytuł każdemu fanu powieści grozy.

A teraz zabieram się za:

The Lucifer Effect: Understanding How Good People Turn Evil

Philip Zimbardo


W skrócie:
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedna z najważniejszych prac nurtu psychologii dobra i zła. Autor interesująco prezentuje analizę eksperymentu stanfordzkiego i wykazuje ścisły związek z tym, co później wydarzyło się w więzieniu w Abu Ghraib. Przedstawia mechanizmy i czynniki, które czynią ze zwykłego człowieka oprawcę i ofiarę systemu. Udowadnia możliwość zmiany lub zapobiegania niechcianym zachowaniom jednostki lub grupy, dzięki zrozumieniu, jakie siły, wartości i skłonności przez nie przejawiane są wnoszone w daną sytuację. Uważa, że można mieć większy wpływ na zredukowanie niepożądanych indywidualnych reakcji przez wiedzę, pokazuje, jak ich unikać lub je modyfikować. Zimbardo poszukuje wyjaśnienia dla stwierdzonych zależności, odwołując się do dotychczasowych badań nad jednostkowymi postawami (poczucie władzy, konformizm i posłuszeństwo), a także nad oddziaływaniami szerszego środowiska społecznego (odindywidualizowanie, odczłowieczenie i znieczulica). Książkę zamyka rozdział na temat oporu wobec niepożądanych nacisków ze strony sytuacji społecznych i analiza postawy heroicznej, którą autor uważa za remedium na grożące nam z różnych stron zło.


Jak na razie na rynku dostępna jest tylko angielska wersja owej książki - prace na polską zostały już zakończone i książka trafi do księgarni z dniem 15 września (nie jestem pewien tej daty). Jednak udało mi się pożyczyć tą pozycję od znajomego, także z braku czegoś lepszego zabieram się za czytanie (:
xYxCrazyxYx
Posty: 162 (po ~84 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
xYxCrazyxYx
  4 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jayne Ann Krentz - Białe Kłamstwa.
;-).
Kultura/Technika/Hydepark.
olewaaa
olewaaa
  4 sierpnia 2008

Ja obecnie kolejną książkę Carroll'a:



"Duch zakochał się w kobiecie nazwiskiem German Landis. Gdyby ciągle miał serce, zatrzepotałoby w nim na sam dźwięk tego niebywałego, dziwnego imienia".
Czy człowiek może przeżyć swoją śmierć? Ben Gould nie od razu zrozumiał, że jako jeden z nielicznych tego dokonał. W niebie też zdarzają się awarie... Zanim przyzna, że ten fakt jest dla ludzi szansą na duchowy rozwój, będzie musiał sobie poradzić z niebezpiecznym włóczęgą, Aniołem Śmierci i bolidem Formuły 1. Na szczęście może liczyć na pomoc ludzi i zwierząt, które go kochają... Czy zakochany duch jest jednym z kilku jego sprzymierzeńców czy wrogiem
?"

I jestem nim zachwycona :)
gothiclady1982
gothiclady1982
  4 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: andrewkoegh


czytałam 'Intensywność'... nie podeszło mi
oOSweetGangstaOo
oOSweetGangstaOo
  4 sierpnia 2008

Już skończyłam :D

wzięłam się [znów]
za

Księga tysiąca i jednej nocy

Chyba wszyscy wiedzą o czym to jest ;p

Jestem na nocy... y... 20 :woot: i opowieści o 3 jabłkach :D

andrewkoegh
andrewkoegh
  4 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czytałam 'Intensywność'... nie podeszło mi


Akurat to jest jedna ze słabszych powieści Koontza, bardziej przypomina scenariusz pewnego filmu, niż materiał na dobrą i ciekawą książkę. Każdemu pisarzowi zdarzają się wpadki, nawet Kingowi, który miał ich nawet sporo. Książki Koontza, które warto przeczytać to zdecydowanie Grom, Inwazja oraz wyżej wspomniani Nieznajomi.
porrnography
porrnography
  5 sierpnia 2008
Tajemnica Marie Stevens

nie moglam znaleźć okladki O_o'
Konto usunięte
Konto usunięte: Stary Miles umarł w sposób naturalny, ale pod jego poduszką znaleziono sznurek z dziwnymi węzełkami, a ponadto jego gospodyni opowiada niewiarygodną historię o staromodnie ubranej kobiecie wchodzącej do pokoju starego człowieka drzwiami, których nie było. Stevens, redaktor poważnej firmy wydawniczej, nie zwracał uwagi na zaniepokojenie swego przyjaciela Marka Desparda, bratanka zmarłego. Był zbyt zajęty redagowaniem książki o dziewiętnastowiecznych trucicielkach. Tak było do chwili, kiedy odkrył w niej fotografię morderczyni zgilotynowanej w 1861 roku - fotografię pięknej kobiety, którą natychmiast rozpoznał. To była jego żona.


niewiele przeczytalam stron ale wydaje sie byc fajna ;)
666kamilka666
666kamilka666
  5 sierpnia 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: będzie mniej spamu nisz na

:wtf: ojojoj...

Konto usunięte
Konto usunięte: Chciałabym abyście podzielili się z forumowiczami ciekawymi książkami które akurat czytacie


Grażyna Plebanek "Przystupa".
Jest to literatura polska.
Wogóle nie polecam. Nudne, kilka ciekawych akcji było, ale pisarka ich nie rozwinęła. Nudna.

Oto recenzja [skróciłam]:
Powieść łotrzykowska o młodziutkiej Polce, która w poszukiwaniu pracy wyrusza w świat. Los rzuca ją najpierw do Warszawy, potem do Sztokholmu, gdzie wplątana w bójkę portową, podejrzana o zabójstwo i ścigana listem gończym przez niedoszłą kochankę obserwuje życie ludzi, u których zatrudnia się jako sprzątaczka. Z perspektywy ?kosza na śmieci? przyglądamy się zwyczajom i nietypowym ciągotom seksualnym, przemocy i namiętnościom, pragnieniu władzy i obsesji robienia kariery, wzlotom i upadkom ludzi zarówno sławnych, jak i zwyczajnych, temu, co w ?typowych? domach skrywa się pod powierzchnią ?normalności?.

Naprawdę nie polecam. Przeczytałam, bo siostra dostała na 18stkę :tak:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.