poetess
poetess
  21 lipca 2008 (pierwszy post)
Topic z braku laku, choatyczny i niedorzeczny, dzisiaj bez celu.

Lektury szkolne-temat sporów wśród młodzieży, nauczycieli, jak i w sejmach.
Chcę poznać Wasz stanowisko w tej sprawie.
Mianowicie:
1. Uważacie, że aktualna lista lektur obowiązkowych powinna ulec zmianie?
2. Za dużo mamy lektur, a może jednak czytamy za mało książek?
3. Czy istnieje jakaś książka, ktorą byście dodali do spisu lektur?
4. Kóra książka waszym zdaniem jest absolutnie zbędna? ( a może żadna? )

Teraz pytanie trochę odbiegające od tematu głównego:
5. Na czym według Was polega fenomen serii książek o Harrym Potterze?
Mam na myśli fenomen pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy, zarówno wsród najmłodszych czytelników, jak i tych całkiem dojrzałych wiekiem.
Co jest w tych ksiązkach takiego, że w tym momencie żadne inne nie są w stanie powtorzyć tak ogromnego sukcecu rynkowego?

Teraz przechodzimy do obowiązkowego w prawie każdym temacie konkurusu talentów. :tak:

Moj cudowny i przesliczny wiersz :ninja:

[color=violet]Być
[color=violet]Bywam, lecz nie jestem Ci tym
wiatrem kojącym w upalny dzień,
putynią w zatłoczonym tłumie,
cieniem w obronie przed słońcem,
kroplą deszczu podczas suszy,
roztańczonym ogniem w zimowy poranek,
drogowzkazem w zabójczym labiryncie.

Jeśli nie dane mi pokochać
odległego ciała Twego,
zostane przy bliskiej mi duszy.

Bo czymże poświęcenie w obliczu tak wielkiej miłości.


Jak widać sama nie umiem pisac, lepiej mi idzie ocenianie innych, taka mała typowo ludzka słabość. Jednak musiałam to wrzucić, bo głupio mi, że tak jadę po forumowyh wierszach, a Wam nie daje okazji pokrytykowac mnie. Teraz wasza kolej. :pavarotti:

Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności kube92762, który jak zobaczy, że dodałam tutaj wiersz, to się załamie :lol2:
Amibia
Amibia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Moim zdaniem koleżanka ma racje, nie mamy dużo lektur, można by dodac trochę.

to trzeba by jeszcze dodać co najmniej jedną godzinę polskiego w tygodniu, żeby się wyrobić z programem :and:
zadziora18
zadziora18
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: albo opracowania w ruch

Czasem w opracowaniach mylą imiona, miejsca, nazwy. Różnie, to z nimi bywa. Polecam paszport maturzysty. Świetna książka :)

Konto usunięte
Konto usunięte: aha. bo po przygodzie z hydeparkiem to już nie wiem czasami, jak interpretować niektóre posty

Nie nalezę do pokemonów :)
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to o tych narzekaniach co do książek to już dawno wyrwałam się z tego nałogu

acha .
czemu ? brak czasu ;>
ja np. lubię wieczorem przed snem poczytać ;-)
Amibia
Amibia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Polecam paszport maturzysty.

nie mój poziom :crylol:

Konto usunięte
Konto usunięte: Nie nalezę do pokemonów :)

nie chodzi o poke. nie trzeba nim być, żeby pisać sarkastyczne posty.
poetess
poetess
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to trzeba by jeszcze dodać co najmniej jedną godzinę polskiego w tygodniu, żeby się wyrobić z programem

No co Ty. Polskiego straczy ( o ile nie ma go za duzo :ninja:). Zwyczajnie moim zdaniem w liceum ten przedmiot powinien się skupić głównie na lekturach i wypracowaniach.
Amibia
Amibia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: czemu ? brak czasu ;>

:nie: nałóg internetowy :ziober2:
zadziora18
zadziora18
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nie mój poziom

Tam są wszystkie książki od gimnazjum.:)

Konto usunięte
Konto usunięte: żeby pisać sarkastyczne posty.

jesteś przewrażliwiona
Amibia
Amibia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: wypracowaniach.

z tym się zgodzę :tak: prace pisemne to najlepszy sposób ćwiczenia języka. i to nie tylko polskieg
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: nałóg internetowy

acha :mrgreen:
ja z tym walczę :tak: .
Amibia
Amibia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Tam są wszystkie książki od gimnazjum.:)

i te z gimnazjum się przydają na maturze? :woot:

Konto usunięte
Konto usunięte: jesteś przewrażliwiona

być może :and:
Amibia
Amibia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ja z tym walczę .

a ja nie mam ani siły, ani ochoty :crylol: zbyt mnie wciągnęło.
poetess
poetess
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: z tym się zgodzę prace pisemne to najlepszy sposób ćwiczenia języka. i to nie tylko polskieg

Dokladnie, w podstawówce i gimnazjum ortografia, interpunkcja, składnia, gramatyka, podtawowe lektury na rozwijanie wyobraźni, a prawdziwa twórczośc w liceum
Amibia
Amibia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Dokladnie, w podstawówce i gimnazjum ortografia, interpunkcja, składnia, gramatyka, podtawowe lektury na rozwijanie wyobraźni, a prawdziwa twórczośc w liceum

z tym się akurat nie zgodzę. wyobraźnię trzeba rozwijać bezustannie od możliwie najmłodszych lat. sztywne reguły ortograficzne raczej w tym nie pomogą. wręcz przeciwnie.
absinthee
absinthee
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Za dużo mamy lektur, a może jednak czytamy za mało książek?

Wydaje mi sie,ze to drugie. Wiekszość nastolatków,nie oszukujmy się nie czyta ksiazek. W ogole. Mysle,ze ilość lektur powinna zostać taka jaka jest,bez modyfikacji.

Konto usunięte
Konto usunięte: Czy istnieje jakaś książka, ktorą byście dodali do spisu lektur?

Hm,byłabym usatysfakcjonowana,gdyby w liscie lektur zagościło trochę wiecej 'nowszych' pozycji XXI wieku.Przyznam szczerze,ze tematyka 'Chłopów','Wesela' i pokrewnych nie za bardzo mnie zachwyca.
poetess
poetess
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: z tym się akurat nie zgodzę. wyobraźnię trzeba rozwijać bezustannie od możliwie najmłodszych lat. sztywne reguły ortograficzne raczej w tym nie pomogą. wręcz przeciwnie.

ee Chyba źle mnie zrozumiałaś, chodzi mi o to, żeby w liceum już nie posiwecac na to czasu, a nie żeby w podstawowce i gimnazjum nie bylo wypracowań i książek.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.