poetess
poetess
  21 lipca 2008 (pierwszy post)
Topic z braku laku, choatyczny i niedorzeczny, dzisiaj bez celu.

Lektury szkolne-temat sporów wśród młodzieży, nauczycieli, jak i w sejmach.
Chcę poznać Wasz stanowisko w tej sprawie.
Mianowicie:
1. Uważacie, że aktualna lista lektur obowiązkowych powinna ulec zmianie?
2. Za dużo mamy lektur, a może jednak czytamy za mało książek?
3. Czy istnieje jakaś książka, ktorą byście dodali do spisu lektur?
4. Kóra książka waszym zdaniem jest absolutnie zbędna? ( a może żadna? )

Teraz pytanie trochę odbiegające od tematu głównego:
5. Na czym według Was polega fenomen serii książek o Harrym Potterze?
Mam na myśli fenomen pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy, zarówno wsród najmłodszych czytelników, jak i tych całkiem dojrzałych wiekiem.
Co jest w tych ksiązkach takiego, że w tym momencie żadne inne nie są w stanie powtorzyć tak ogromnego sukcecu rynkowego?

Teraz przechodzimy do obowiązkowego w prawie każdym temacie konkurusu talentów. :tak:

Moj cudowny i przesliczny wiersz :ninja:

[color=violet]Być
[color=violet]Bywam, lecz nie jestem Ci tym
wiatrem kojącym w upalny dzień,
putynią w zatłoczonym tłumie,
cieniem w obronie przed słońcem,
kroplą deszczu podczas suszy,
roztańczonym ogniem w zimowy poranek,
drogowzkazem w zabójczym labiryncie.

Jeśli nie dane mi pokochać
odległego ciała Twego,
zostane przy bliskiej mi duszy.

Bo czymże poświęcenie w obliczu tak wielkiej miłości.


Jak widać sama nie umiem pisac, lepiej mi idzie ocenianie innych, taka mała typowo ludzka słabość. Jednak musiałam to wrzucić, bo głupio mi, że tak jadę po forumowyh wierszach, a Wam nie daje okazji pokrytykowac mnie. Teraz wasza kolej. :pavarotti:

Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności kube92762, który jak zobaczy, że dodałam tutaj wiersz, to się załamie :lol2:
DzIeFFcZyNaa00
DzIeFFcZyNaa00
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Za dużo mamy lektur, a może jednak czytamy za mało książek?

ooo teraz mało kto czyta ksiazki, a opracowanie lektur wyglada w ten sposób, ze czyta sie sie streszczenie lyb oglada film i tyle...
zadziora18
zadziora18
  21 lipca 2008
1. Nawet nie wiem jakie teraz są lektury
2. Za dużo książek, które są zbędne. Wiadomo Krzyżacy, Potop, Lalka podstawa, ale czemu nie ma książek typu " Pamiętnik Narkomanki"? Ona też uczy i być może wiele osób powiedziało by nie gdyby częstowali ich jakimś świństwem. Nasze lektury ciężko się czyta, nie dla tego, że są długie, ale dlatego, że są nudne.
3. Np. jw. ale konkretnego przykładu nie mam
4. :woot: myślę, że "Krzyżacy", "Potop"
5. Sama tego nie rozumiem, nie lubię go :ble: nie czytałam ani nie oglądałam filmu i nie mam zamiaru
Amibia
Amibia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Uważacie, że aktualna lista lektur obowiązkowych powinna ulec zmianie? 2. Za dużo mamy lektur, a może jednak czytamy za mało książek? 3. Czy istnieje jakaś książka, ktorą byście dodali do spisu lektur? 4. Kóra książka waszym zdaniem jest absolutnie zbędna? ( a może żadna? )

1. :nie:
2. za mało książek się czyta w dzisiejszych czasach.
3. wszystko, co chciałabym zobaczyć w kanonie lektur, juz w nim jest... m.in. "Mistrz i Małgorzata" czy "Syzyfowe prace".
4. lektury obowiązkowe w klasach 1-3 :wtf: to totalna pomyłka. w tym wieku dzieci dopiero ucza się czytać, a ich codzienne zajęcia to 4h w szkole, 12 minut nad lekcjami i dzień biegania z kolegami na podwórku czy grania w gumę z koleżankami :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Na czym według Was polega fenomen serii książek o Harrym Potterze? Mam na myśli fenomen pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy, zarówno wsród najmłodszych czytelników, jak i tych całkiem dojrzałych wiekiem. Co jest w tych ksiązkach takiego, że w tym momencie żadne inne nie są w stanie powtorzyć tak ogromnego sukcecu rynkowego?

5. jest w nich to, co chyba dzieci (oraz ludzie, którzy wciąż mają w sobie coś z dziecka) lubią najbardziej: magia, dreszczyk i humor w jednym.

Konto usunięte
Konto usunięte: Teraz przechodzimy do obowiązkowego w prawie każdym temacie konkurusu talentów.

:crylol: dobrze powiedziane

Konto usunięte
Konto usunięte: Moj cudowny i przesliczny wiersz

nie mogę powiedzieć, że jest zły, bo jest bardzo dobry, ale nie trafił mnie prosto w serce :and: prawdopodobnie dlatego, że nie lubię tematyki miłosnej :woot:
Amibia
Amibia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Nasze lektury ciężko się czyta, nie dla tego, że są długie, ale dlatego, że są nudne.

bo większość z nich to powieści historyczne, napisane starodawnym językiem i starodawną składnią, a i starodawną tematyką, co dzisiaj zupełnie nie rusza :wtf:
Amibia
Amibia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "Krzyżacy"

mi tam "krzyżacy" bardzo się podobała :tak:
poetess
poetess
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiadomo Krzyżacy, Potop, Lalka podstawa

Potem napisałas, że zbędnę są:
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. myślę, że "Krzyżacy", "Potop"

Czyli nie ma byc podstaw? :woot:
zadziora18
zadziora18
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: co dzisiaj zupełnie nie rusza

W sumie racja, wiele z tego, co czytam jest dla mnie czarną magią. Babka zawsze narzekała, ze nie czytała, a ja wręcz przeciwnie, ale nie mogłam nic zrozumieć
zadziora18
zadziora18
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Potem napisałas, że zbędnę są:

Bo, to jest podstawa w lekturach, ale dla mnie osobiście są zbędne:P
6exMadziaaxe9
6exMadziaaxe9
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 1. Uważacie, że aktualna lista lektur obowiązkowych powinna ulec zmianie?

1.nie wiem , może jak dla mnie mogą być jak na razie każdą przeczytałam :mrgreen:
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Za dużo mamy lektur, a może jednak czytamy za mało książek?

2.czytać lubię niekoniecznie lektury ,y czytam bo trzeba :)
Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy istnieje jakaś książka, ktorą byście dodali do spisu lektur?

3.tak coś Coelho :tak:
Konto usunięte
Konto usunięte: 4. Kóra książka waszym zdaniem jest absolutnie zbędna? ( a może żadna? )

4.nie wiem ;-) nie mnie to oceniać ...
Konto usunięte
Konto usunięte: 5. Na czym według Was polega fenomen serii książek o Harrym Potterze?

5.sama czytam i czytałam Pottera :tak:
książka ma coś w sobie , bardzo fajnie się ją czyta :) mnie nie zajęła ostatnia częsć więcej niż 4 dni .
dla niektórych dzieciaków to będzie jedyna książka przeczytana z własnej woli :mrgreen:
to dopiero fenomen ...
justisssia
justisssia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 2. Za dużo mamy lektur, a może jednak czytamy za mało książek?

Nie to, że za dużo lektur, jednak fatalnie rozplanowane. Na przykład, w pierwszej klasie liceum w programie miałam może ze dwie, trzy lektury na krzyż. Za to w drugiej, co tydzień, góra dwa, coś do przeczytania. I omawiane po łebkach, bo czasu brak na zajeciach.

Konto usunięte
Konto usunięte: 3. Czy istnieje jakaś książka, ktorą byście dodali do spisu lektur?

Może mógł by to być " Przypadek Adolfa H. " Naprawdę dobra ksiażka.
zadziora18
zadziora18
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mi tam "krzyżacy" bardzo się podobała

Mi się "Chłopi" podobali :) O Jagnie pisałam prace na maturę m.in. o niej :)
Amibia
Amibia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Czyli nie ma byc podstaw?

chodziło pewnie o to, że uważa je za podstawowe, ale mimo wszystko jej się nie podobają :and:
Amibia
Amibia
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mnie nie zajęła ostatnia częsć więcej niż 4 dni .

ja ją przeczytałam w 1 dzień :mrgreen: a co, pochwalę się :ninja:
zadziora18
zadziora18
  21 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: chodziło pewnie o to, że uważa je za podstawowe, ale mimo wszystko jej się nie podobają

tak, tak jak zwykle źle się wyraziłam
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.