stycznie
stycznie
  17 lipca 2008 (pierwszy post)

Wojna i Pokój

Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem,
I z obawą śledzę jak życiodajny wiatr kieruje ją w moim kierunku.
Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem,
Ale sama nie wiem czy gorszy jest jej widok, czy też zapach, który ze sobą niesie- zapach śmierci.
Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem,
I z obawą śledzę jak ludzie pod nią umierają niczym stado krów dotkniętych zarazą.
Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem,
I ludzi, którzy bezmyślnie wiodą ją dalej.
Widzę Słońce, które teraz panuje nad mą Ziemią.
I widzę ludzi, którzy cieszą się niezmiernie
Widzę Słońce, które teraz panuje nad mą Ziemią.
I widzę ludzi, którzy za wszelką cenę chcą to zepsuć.
Widzę wojny, które wybuchają z różnych powodów.
i nie widzę racji, dla których powstają.
Widzę Słońce, które rano się budzi.
I dostrzegam sens, dla którego wschodzi.

BabyTellMeWhoIAm
BabyTellMeWhoIAm
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem, I z obawą śledzę jak życiodajny wiatr kieruje ją w moim kierunku. Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem, Ale sama nie wiem czy gorszy jest jej widok, czy też zapach, który ze sobą niesie- zapach śmierci. Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem, I z obawą śledzę jak ludzie pod nią umierają niczym stado krów dotkniętych zarazą. Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem, I ludzi, którzy bezmyślnie wiodą ją dalej. Widzę Słońce, które teraz panuje nad mą Ziemią. I widzę ludzi, którzy cieszą się niezmiernie Widzę Słońce, które teraz panuje nad mą Ziemią. I widzę ludzi, którzy za wszelką cenę chcą to zepsuć. Widzę wojny, które wybuchają z różnych powodów. i nie widzę racji, dla których powstają. Widzę Słońce, które rano się budzi. I dostrzegam sens, dla którego wschodzi.


podoba mi sie :tak:
ale o wiele lepij by wygladalo gdyby parę wersów bylo trocxhe krotszych :)
OrdinaryGirl69
OrdinaryGirl69
  17 lipca 2008
ogólnie ładny.
poetess
poetess
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem, I z obawą śledzę jak życiodajny wiatr kieruje ją w moim kierunku. Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem, Ale sama nie wiem czy gorszy jest jej widok, czy też zapach, który ze sobą niesie- zapach śmierci. Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem, I z obawą śledzę jak ludzie pod nią umierają niczym stado krów dotkniętych zarazą. Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem, I ludzi, którzy bezmyślnie wiodą ją dalej. Widzę Słońce, które teraz panuje nad mą Ziemią. I widzę ludzi, którzy cieszą się niezmiernie Widzę Słońce, które teraz panuje nad mą Ziemią. I widzę ludzi, którzy za wszelką cenę chcą to zepsuć. Widzę wojny, które wybuchają z różnych powodów. i nie widzę racji, dla których powstają. Widzę Słońce, które rano się budzi. I dostrzegam sens, dla którego wschodzi.

Zakończenie=arcydzieło. Świetna puenta, ogolnie wiersz bardzo interesujący, bardzo. Jedyne co bym w nim zmieniła, to podzieliła go na strofy.
DariaMaBana
DariaMaBana
  17 lipca 2008

śliczny wiersz.

ziomal727
Posty: 1532 (po ~964 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
ziomal727
  17 lipca 2008

Fajny :brawo: :brawo:

Zapraszam do klanu [!]Bo_Ja_LuBie_CuKieRki_xDD[!]

Link: http://www.fotka.pl/klan/687527/Bo_Ja_LuBie_CuKieRki_xDD/

DeliciousJelly
DeliciousJelly
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Jedyne co bym w nim zmieniła, to podzieliła go na strofy.

j.w.

Piękny wiersz.
Aneczka3009
Aneczka3009
  17 lipca 2008

piękny... aż brak słów ;)

heo
heo
  17 lipca 2008

Może i ładny, może i fajny

Ja takich powtórzeń, mimo że zamierzone, to znieść nie mogę i od razu mam ochoty się czegoś napić..

XxLoveMeSweetiexX
XxLoveMeSweetiexX
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem, I z obawą śledzę jak życiodajny wiatr kieruje ją w moim kierunku. Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem, Ale sama nie wiem czy gorszy jest jej widok, czy też zapach, który ze sobą niesie- zapach śmierci. Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem, I z obawą śledzę jak ludzie pod nią umierają niczym stado krów dotkniętych zarazą. Widzę chmurę krwi unoszącą się nad miastem, I ludzi, którzy bezmyślnie wiodą ją dalej. Widzę Słońce, które teraz panuje nad mą Ziemią. I widzę ludzi, którzy cieszą się niezmiernie Widzę Słońce, które teraz panuje nad mą Ziemią. I widzę ludzi, którzy za wszelką cenę chcą to zepsuć. Widzę wojny, które wybuchają z różnych powodów. i nie widzę racji, dla których powstają. Widzę Słońce, które rano się budzi. I dostrzegam sens, dla którego wschodzi.

sama napisałaś?
Nawet niezły
Killuminati
Posty: 7451 (po ~79 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 100
Killuminati
  17 lipca 2008

ladne :zakochany: ; *

anisia130
anisia130
  17 lipca 2008

Podoba mi się,aczkolwiek

Konto usunięte
Konto usunięte: Ja takich powtórzeń, mimo że zamierzone, to znieść nie mogę i od razu mam ochoty się czegoś napić..

również nie lubię tych powtórzeń .
margotka
margotka
  17 lipca 2008

kompozycja klamrowa

powiedziałaby, że można wyróżnić w nim cechy sonetu...część opisową i refleksyjną

wiersz jest czarno - biały

dużo w nim nieuszeregowanych emocji...które kipią i nie bardzo wiadomo, czy auto potrafi ubrac je w słowa

czym jest "chmurka krwi" - może to niedojrzałość, może młodzieńcza huć, a może należałoby ją traktować jako bunt, który w sytuacji bez wyjścia w nastoletnich głowach jest utożasamiany z myślami samobójczymi... z chęcią zmiany świata i jednoczesną niemocą...

powtórzenia wprowadzone celowo nadają wierszowi melodyjność i rytm...

gdyby "chmurka krwi" okazała się życiem...to możnaby spojrzeć na nią, jako nadzieję...może odnowę...może szanse dla ludzi dla których życie utraciło podstawowe wartości...

krew utożsamiana z życiem kojarzy sie również z chrześcijaństwem i tym co jest w nim najistotniejsze...czyli Zmartwychwstanie...nowe życie...nowe idee, nowe wartości...czy też tabula rasa...tą czytsą kartką jest nowy dzień, ktory daje nowe możliwości...

etc. etc. etc.

:mrgreen:

agrafkaaa
agrafkaaa
  17 lipca 2008

Ponownie: przegadane, patetyczne i zarazem banalne...

stycznie
stycznie
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: sama napisałaś?

Tak :)

Dziękuję za opinie.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.