margotka
margotka
  16 lipca 2008 (pierwszy post)

Wytwory kultury materialnej i duchowej powstawały przez wieki w różnych częściach naszego globu...obecnie znajdują się na różnym poziomie kulturowym lub cywilizacyjnym...

...antropologia pomaga przybliżyć człowiekowi - człowieka, który już nie istnieje...

...czy waszm zdaniem warto pamiętać o przeszłości i grzebać w tym, co zostało po naszych przodkach, by dowiedzieć się, kim byli, co robili i w jaki sposób do tego doszli?

czy warto odwiedzać ludy, które żyją z daleka od techniki (bez której nie jesteśmy w stanie żyć), wielkich wyznań oraz wymyśonych przez Europę systemów?...a może lepiej zostawić je w spokoju, by rozwijały się w swoim rytnie...?

dla ciekawostki dodam, że w Australi tworzy się rezerwarty, w których żyją ludy prawie nietknięte cywilizacją... nie wolno do nich przybywać bez zgody rządu, a nawet loty samolotów nie są kierowane w ich stronę...

zuziczek85
zuziczek85
  16 lipca 2008
margotka
margotka: ...czy waszm zdaniem warto pamiętać o przeszłości i grzebać w tym, co zostało po naszych przodkach, by dowiedzieć się, kim byli, co robili i w jaki sposób do tego doszli?

Oczywiscie, ze warto. Musimy znac swoja przeszlosc, inaczej nie bedziemy wiedzieli kim naprawde jestesmy.

margotka
margotka: czy warto odwiedzać ludy, które żyją z daleka od techniki (bez której nie jesteśmy w stanie żyć), wielkich wyznań oraz wymyśonych przez Europę systemów?...a może lepiej zostawić je w spokoju, by rozwijały się w swoim rytnie...?

odwiedzac ale nie ingerowac w ich zycie owszem.
"nawracac" na nowoczesnosc-odpada.
666kamilka666
666kamilka666
  16 lipca 2008
margotka
margotka: ..czy waszm zdaniem warto pamiętać o przeszłości i grzebać w tym, co zostało po naszych przodkach, by dowiedzieć się, kim byli, co robili i w jaki sposób do tego doszli?

Pewnie, dzięki tym badaniom dowiadujemy się wiele o nas-ludziach współczesnych.
Doceniamy rzeczy nawet najbardziej prymitywne.

margotka
margotka: czy warto odwiedzać ludy, które żyją z daleka od techniki (bez której nie jesteśmy w stanie żyć), wielkich wyznań oraz wymyśonych przez Europę systemów?...a może lepiej zostawić je w spokoju, by rozwijały się w swoim rytnie...?

Ja bym zostawiła ich w spokoju. Za niedługi czas będą to miejsca wycieczek, i zniszczy się ta kultura.

margotka
margotka: dla ciekawostki dodam, że w Australi tworzy się rezerwarty, w których żyją ludy prawie nietknięte cywilizacją..

Bezsens :wtf:.
Jak zwierzęta w ZOO
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  16 lipca 2008
margotka
margotka: ...czy waszm zdaniem warto pamiętać o przeszłości i grzebać w tym, co zostało po naszych przodkach, by dowiedzieć się, kim byli, co robili i w jaki sposób do tego doszli?

tak, ostatnio znalazłam jak szłam nad rzekę na drodze żwirowej starą łyżkę, no może nie ostatnio jakoś na początku czerwca, niby zwykła stara łyżka zardzewiała przyjrzałam jej się i na dole był znaki hilterowski i napis WU39 oddałam łyżkę na rzecz szkoły i zaczęłam coraz więcej czytać o wojnach na moich terenach, historia tych czasów jest przewspaniała nie mogę się doczkeać jak pójdę do pradziadka a on opowie mi resztę jak to było, kim byli ludzie za tamtych czasów i jak się żyło.
interesuje mnie również to jak żyli ludzie za czasów preihistorycznych, i ludzie z dalekiej afryki. Uważam, że to wspaniałe kultury od których możemy się wiele nauczyć.

margotka
margotka: czy warto odwiedzać ludy, które żyją z daleka od techniki (bez której nie jesteśmy w stanie żyć), wielkich wyznań oraz wymyśonych przez Europę systemów?...a może lepiej zostawić je w spokoju, by rozwijały się w swoim rytnie...?

tak, powinno się ich odwiedzać jak najbardziej i dowiadywać się jak to jest żyć w takim świecie.

margotka
margotka: dla ciekawostki dodam, że w Australi tworzy się rezerwarty, w których żyją ludy prawie nietknięte cywilizacją... nie wolno do nich przybywać bez zgody rządu, a nawet loty samolotów nie są kierowane w ich stronę...

moim zdaniem to chore, co oni robią z tych ludzi. króliki doświadczalne?
bardzo bym chciała ich odwiedzić :)
dnmMili
dnmMili
  16 lipca 2008
margotka
margotka: ...czy waszm zdaniem warto pamiętać o przeszłości i grzebać w tym, co zostało po naszych przodkach, by dowiedzieć się, kim byli, co robili i w jaki sposób do tego doszli?

Myślę że tak, ich błędy mogą nam pomóc w przyszłości, by już się nie powtórzyły. Rzeczy do których doszli są wielkie, bo bez tego nie było by teraźniejszości, tej technologi.

margotka
margotka: czy warto odwiedzać ludy, które żyją z daleka od techniki (bez której nie jesteśmy w stanie żyć), wielkich wyznań oraz wymyśonych przez Europę systemów?...a może lepiej zostawić je w spokoju, by rozwijały się w swoim rytnie...?

zawsze można zobaczyć jak to było kiedyś, można to pokochać a z drugiej strony znienawidzić :)

margotka
margotka: dla ciekawostki dodam, że w Australi tworzy się rezerwarty, w których żyją ludy prawie nietknięte cywilizacją... nie wolno do nich przybywać bez zgody rządu, a nawet loty samolotów nie są kierowane w ich stronę...

bardzo dobrze, gdzieś takie miejsce musi być :)
dnmMili
dnmMili
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tak, ostatnio znalazłam jak szłam nad rzekę na drodze żwirowej starą łyżkę, no może nie ostatnio jakoś na początku czerwca, niby zwykła stara łyżka zardzewiała przyjrzałam jej się i na dole był znaki hilterowski i napis WU39 oddałam łyżkę na rzecz szkoły i zaczęłam coraz więcej czytać o wojnach na moich terenach, historia tych czasów jest przewspaniała nie mogę się doczkeać jak pójdę do pradziadka a on opowie mi resztę jak to było, kim byli ludzie za tamtych czasów i jak się żyło. interesuje mnie również to jak żyli ludzie za czasów preihistorycznych, i ludzie z dalekiej afryki. Uważam, że to wspaniałe kultury od których możemy się wiele nauczyć.

u mnie też jest 'dużo' interesującej historii :) no i także lubię słuchać opowieści...:)

Konto usunięte
Konto usunięte: tak, powinno się ich odwiedzać jak najbardziej i dowiadywać się jak to jest żyć w takim świecie.

gdyby tak zobaczyć :) fantastycznie :)
666kamilka666
666kamilka666
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: ak, ostatnio znalazłam jak szłam nad rzekę na drodze żwirowej starą łyżkę, no może nie ostatnio jakoś na początku czerwca, niby zwykła stara łyżka zardzewiała przyjrzałam jej się i na dole był znaki hilterowski i napis WU39 o

Kiedyś znajdywałam stare łuski po pociskach. Ale nigdy nie brałam, bo nie wiadomo czy mi nie wybuchnie :ninja: [tak mamusia mnie przestrzegała]..
A takie znaleziska fajne ;)
LittleFuckingLady
LittleFuckingLady
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedyś znajdywałam stare łuski po pociskach. Ale nigdy nie brałam, bo nie wiadomo czy mi nie wybuchnie [tak mamusia mnie przestrzegała].. A takie znaleziska fajne ;)

u mojej rodziny na wsi w lesie pełno takich pocisków, raz w regionalnej gazecie pisało że chłopak wziął taki pocisk i wybuchł mu, teraz chłopak nie żyje:and:
666kamilka666
666kamilka666
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: u mojej rodziny na wsi w lesie pełno takich pocisków, raz w regionalnej gazecie pisało że chłopak wziął taki pocisk i wybuchł mu, teraz chłopak nie żyje

Właśnie dlatego nigdy nie podnosiłam, nie kopałam.
Nie wiadomo jak taka stara rzecz może się "zachować". :)
GRADEK83
GRADEK83
  16 lipca 2008
margotka
margotka: ...czy waszm zdaniem warto pamiętać o przeszłości i grzebać w tym, co zostało po naszych przodkach, by dowiedzieć się, kim byli, co robili i w jaki sposób do tego doszli?

wszystko dobre aby tylko sie nie nudzić:P
agrafkaaa
agrafkaaa
  16 lipca 2008
margotka
margotka: ...czy waszm zdaniem warto pamiętać o przeszłości i grzebać w tym, co zostało po naszych przodkach, by dowiedzieć się, kim byli, co robili i w jaki sposób do tego doszli? czy warto odwiedzać ludy, które żyją z daleka od techniki (bez której nie jesteśmy w stanie żyć), wielkich wyznań oraz wymyśonych przez Europę systemów?...a może lepiej zostawić je w spokoju, by rozwijały się w swoim rytnie...?

Tak. Dzięki temu możemy poznać własną tożsamość, dowiedzieć się skąd się wywodzimy... wszystko dzieje się drogą ewolucji... drogą przyczynowo-skutkową. Ponadto dzięki temu, uczymy się rozumieć.

margotka
margotka: w Australi tworzy się rezerwarty, w których żyją ludy prawie nietknięte cywilizacją...

sa tam z wlasnej woli?
PrzecenionaNutella
Posty: 2003 (po ~78 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
PrzecenionaNutella
  16 lipca 2008
margotka
margotka: ...czy waszm zdaniem warto pamiętać o przeszłości i grzebać w tym, co zostało po naszych przodkach, by dowiedzieć się, kim byli, co robili i w jaki sposób do tego doszli?

Mnie to cholernie interesuje. :tak:
I lubię o takich rzeczach czytać.:and:
`And you can feel without a touch,
And you will hear without speakers.
Of course, you'll see without TV,
And we will run without sneakers. `:nutki:

pauline321
pauline321
  16 lipca 2008
margotka
margotka: czy warto odwiedzać ludy, które żyją z daleka od techniki (bez której nie jesteśmy w stanie żyć), wielkich wyznań oraz wymyśonych przez Europę systemów?...a może lepiej zostawić je w spokoju, by rozwijały się w swoim rytnie...?


odwiedziny odwiedzinami ale co innego odwiedzic a co innego wciskac im na sile jakies elektroniczne sprzęciwo czy inne wymysły.
jeszcze by sie zgorszyli naszymi strojami. lepeij ogladac z daleka.
Sillmarilion
Sillmarilion
  16 lipca 2008
margotka
margotka: .czy waszm zdaniem warto pamiętać o przeszłości i grzebać w tym, co zostało po naszych przodkach, by dowiedzieć się, kim byli, co robili i w jaki sposób do tego doszli

jesli to ma pomoc ludziom w rozwiazaniu roznych problemow to jestem za.....

margotka
margotka: czy warto odwiedzać ludy, które żyją z daleka od techniki (bez której nie jesteśmy w stanie żyć), wielkich wyznań oraz wymyśonych przez Europę systemów?...

nie warto... bo niby po co?
Kasiulka05
Posty: 4749 (po ~85 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 1
Kasiulka05
  16 lipca 2008
margotka
margotka: ...czy waszm zdaniem warto pamiętać o przeszłości i grzebać w tym, co zostało po naszych przodkach, by dowiedzieć się, kim byli, co robili i w jaki sposób do tego doszli?

moim zdaniem tak. dobrze dowiedzieć się czegoś o życiu naszych przodków.

margotka
margotka: czy warto odwiedzać ludy, które żyją z daleka od techniki (bez której nie jesteśmy w stanie żyć), wielkich wyznań oraz wymyśonych przez Europę systemów?...a może lepiej zostawić je w spokoju, by rozwijały się w swoim rytnie...?

odwiedzać może i tak ale nie zmieniać ich życia.
.
.jedyne co możesz zrobić teraz to jarać się moją zajebistością.
.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.