olciaaa015
olciaaa015
  16 lipca 2008 (pierwszy post)
Witam.

Późna pora już, akurat na zaczęcie nowej ksiązki.
Chcę się Was poradzić, bo na regale stoi około 30 nowych książek, a ja nie wiem za którą sie zabrać ^^ ?
Pomóżcie.

"Katedra Marii Panny w Paryżu"
"Wehikuł czasu"
"Ziemia obiecana"
"Spowiedź szaleńca"
"Zbrodnia i kara"
"20 000 mil podmorskiej żeglugi"
"Walden"
"Portret damy"
"Trzej muszkieterowie"
"Moby Dick"
"Dr Jeckyll i Mr Hyde.."
"Rękopis znaleziony w Saragossie"
"Klub Pickwicka"
"Lalka"
"Diable eliksiry"
"Czerwone i czarne"
"Anna Karenina"
"Frankenstein"
"To rzekł Zaratustra"
"Wichrowe wzgórza"


Co polecacie, na lekką nocna lekturkę? ;)


Dziękuję za pomoc, jeżeli tak ową otrzymam.
Dobranoc.
agrafkaaa
agrafkaaa
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Graham Masterton "Demony Normandii" (1992)

Mastertona podobała mi się "Wojownicy nocy"
;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Z wyżej wymienionych, to Lalka wydaje mi się najlżejsza i przy tym dość wciągająca. Ja polecam książkę Mistrz i Małgorzata...klimacik idealny na wieczorne czytadło :}

omg.. a moze cos poza szkolnymi lekturami? ;)
WszystkoMiZajeli
WszystkoMiZajeli
  16 lipca 2008
Szkolne lektury są nieraz i nie dwa bardziej ciekawsze niż obecnie proponowane przez księgarnie książki pisane przez współczesnych pisarzy . Kto co lubi .

Poza tym to paulo coelho; ) prawie wszystkie jego ksiażki czytałam z jednym tchem .
agrafkaaa
agrafkaaa
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Szkolne lektury są nieraz i nie dwa bardziej ciekawsze niż obecnie proponowane przez księgarnie książki pisane przez współczesnych pisarzy . Kto co lubi .

Tak, ale szkolne lektury są oczywistością dla mnie ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Poza tym to paulo coelho; ) prawie wszystkie jego ksiażki czytałam z jednym tchem .

Ych.. nienawidzę tego schematycznego, banalnego typka. Tyle pruderii w jednym człowieku.. ych. Jak widzę jego książki na półce w księgarni, to aż mną trzęsie ;)
uesh
uesh
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: omg.. a moze cos poza szkolnymi lekturami? ;)

Wiekszosc pewnie nie czytala tych szkolnych lektur jak to nazwalas poszla na latwizne i przeczytala streszczenia...specjalnie dla ciebie polecam ksiązke wahadlo foucaulta...Umberto Eco..
Ta ksiązka też powinna byc oczywistoscia...
pauline321
pauline321
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co polecacie, na lekką nocna lekturkę? ;)


jak na nocną to "Tłumaczkę snów" :)
uesh
uesh
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Ych.. nienawidzę tego schematycznego, banalnego typka. Tyle pruderii w jednym człowieku.. ych. Jak widzę jego książki na półce w księgarni, to aż mną trzęsie ;)

Proponuję zostać pisarką....skoro Coelho jest schematyczny to ty pewnie polecasz..np Harrego Pottera
wojmir
Posty: 469 (po ~580 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
wojmir
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "20 000 mil podmorskiej żeglugi"
Jeśli to jest dla Ciebie nowe, to musisz przeczytać... Klasyka powieści...
Podobnie zresztą, jak
Konto usunięte
Konto usunięte: "Trzej muszkieterowie"


Konto usunięte
Konto usunięte: "To rzekł Zaratustra"
Ciężka sprawa... niektórzy nie potrawią czytać "Niczego". ;)
Wolę starsze tłumaczenie: "Tako rzecze Zaratustra". :)

P.S. Dosyć specyficzny wybór "nowych" książek... Naprawde chcesz coś poczytać, czy robisz po prostu sondę zainteresowań forumowiczów? ;)
olciaaa015
olciaaa015
  16 lipca 2008
wojmir
wojmir: P.S. Dosyć specyficzny wybór "nowych" książek... Naprawde chcesz coś poczytać, czy robisz po prostu sondę zainteresowań forumowiczów? ;)

Nie, poprrostu mój tata ściągnał całą kolekcję, powieści z XIX w. I sobie stoja na półce nie tknięte, więc chciałam sie dowiedzieć, którą mam pożreć w pierwszej kolejności xD
Aniunia47
Aniunia47
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Co polecacie, na lekką nocna lekturkę? ;)

Na noc książkę Lisy See "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz", a także książki Jane Austen.. One uspokajają, sa idealne na lekką nocną lekturę..
GiRl2306
GiRl2306
  16 lipca 2008

kwiat śniegu i sekretny wachlarz
Lisa See :)

BakaMomo
BakaMomo
  16 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: omg.. a moze cos poza szkolnymi lekturami? ;)

Za moich czasów książka 'Mistrz i Małgorzata' nie figurowała w kanonie lektur :woot:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.