dnmMili
dnmMili
  15 lipca 2008 (pierwszy post)

Masz aparat?
Jak tak to jaki?
Według was jaki z aparatów jest najlepszy ?
A najgorszy?
Dlaczego tak a nie inaczej uważacie ?
Jakie zdjęcia najczęściej robisz?
Możesz coś tu pokazać? :)

A to dla znających się, jakie błędy są w tym zdjęciu? ( zdjęcie pomniejszone, piksele przez to widać, słaby program:D )

Kamaa08
Kamaa08
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 3k i koniec inwestycji czy 3k na samo body i potem kolejne tyle na szklo/szkla ??

3k i koniec :and: no, można by jeszcze 1k dołozyć...
Pcasso
Pcasso
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: mi jakoś canony w ogóle lepiej się podobają... a gdybys miała wybrać coś do 3 tys. co byś wybrała? jaki byłby najlepszy?


w tej kategorii cenowej jest w czym wybierać...używanie słowa NAJLEPSZY nie jest najlepszym określeniem..każdy z producentów ma swoje technologie które w poszczególnych kategoriach mogą przewyższać konkurencję...
Jeśli chodzi o samo body w tym przedziale cenowym to na początek lepiej kupić coś na czym będziesz mogła się pouczyć...nie skacz od razu na głęboka wodę bo podejrzewam że nie wykorzystasz nawet w połowie możliwości danego sprzętu...
Wymienie może kilka modeli którym warto sie przyjrzeć bliżej:
Canon EOS 450
Nikon D80
Olympus E-520
Sony Alfa 450
Kamaa08
Kamaa08
  15 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: jakbym miała 3 tyś bym wziełabym canona 400D i jakieś ładne szkiełko do tego (zależne od potrzeb)

moja przygoda z fotografowaniem 'na poważnie' dopiero się zaczyna i chciałabym wystartować z czymś w miare niezłym.
andzey
andzey
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: 3k i koniec no, można by jeszcze 1k dołozyć...


body np 400D canona to koszt okolo 1300 zeta za uzywke w idealnym stanie
do tego tamron 17-50 2,8 uzywany za okolo 800 zeta (uwaga na problemy z ostroscia)
jakies tele 70-200 f4 (przynajmniej) za 1600 zeta uzywka
jakies szerokie szklo do pejzazu polecam sigme 10-20 uzywka za 1300 zeta
plus lampa 600 zeta do tego statyw filtry plecak lub torba
kupa czytania focenia i satysfakcji ;D
Kamaa08
Kamaa08
  15 lipca 2008
Pcasso
Pcasso: w tej kategorii cenowej jest w czym wybierać...używanie słowa NAJLEPSZY nie jest najlepszym określeniem..każdy z producentów ma swoje technologie które w poszczególnych kategoriach mogą przewyższać konkurencję... Jeśli chodzi o samo body w tym przedziale cenowym to na początek lepiej kupić coś na czym będziesz mogła się pouczyć...nie skacz od razu na głęboka wodę bo podejrzewam że nie wykorzystasz nawet w połowie możliwości danego sprzętu... Wymienie może kilka modeli którym warto sie przyjrzeć bliżej: Canon EOS 450 Nikon D80 Olympus E-520 Sony Alfa 450

rozumiem i dziękuję za te propozycje.
no tak, poczatkowo pewnie nie, ale mam nadzieje że się rozwinę lubie czytać o fotografii, może to chociaż troszke pomoże, jak sama nie dam rady, to za jakis czas może skuszę się na jakieś studium fotograficzne w miedzy czasie...
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: moja przygoda z fotografowaniem 'na poważnie' dopiero się zaczyna i chciałabym wystartować z czymś w miare niezłym.

ja z zenitha TTL :zakochany: przeszłam wpierw z przymusu bo takie coś dostałąm i innego wyjścia nie miałam, canona 400D i nigdy wiem, że systemu nie zmienię wierna Canonowi zostanę

a 450D to po prostu 400D z nieco większym LCD i kitowy obiektyw ma IS

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

Kamaa08
Kamaa08
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: body np 400D canona to koszt okolo 1300 zeta za uzywke w idealnym stanie do tego tamron 17-50 2,8 uzywany za okolo 800 zeta (uwaga na problemy z ostroscia) jakies tele 70-200 f4 (przynajmniej) za 1600 zeta uzywka jakies szerokie szklo do pejzazu polecam sigme 10-20 uzywka za 1300 zeta plus lampa 600 zeta do tego statyw filtry plecak lub torba kupa czytania focenia i satysfakcji ;D

:szok: widzę, że będę się musiała jeszcze troszeczkę doedukować, żeby nie kupić 'z przypadku'
co do statysfakcji to jest ogromna :mrgreen:
moshic
moshic
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jakies tele 70-200 f4 (przynajmniej) za 1600 zeta uzywka


za 1600 jak poszukasz to dostnaiesz Canona 70-200 f/4 nowke ;]

Konto usunięte
Konto usunięte: jakies szerokie szklo do pejzazu polecam sigme 10-20 uzywka za 1300 zeta


lepiej dolozyc do Canona 10-22 ... bije na glowe ta sigme ...
andzey
andzey
  15 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: a 450D to po prostu 400D z nieco większym LCD i kitowy obiektyw ma IS


zapominasz o 14 bitowej glebi koloru :ziober2:
lepszym AF i paru innych nieuzytecznych bajerach jak Life View (czyli fotografowanie w postawie na zombie) :ziober2:
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  15 lipca 2008
Pcasso
Pcasso: Sony Alfa 450

300!! żadna 350 !! :jezyk:

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

Kamaa08
Kamaa08
  15 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: ja z zenitha TTL przeszłam wpierw z przymusu bo takie coś dostałąm i innego wyjścia nie miałam, canona 400D i nigdy wiem, że systemu nie zmienię wierna Canonowi zostanę a 450D to po prostu 400D z nieco większym LCD i kitowy obiektyw ma IS

niedługo będę miała mozliwośc poćwiczenia na jakimś niezłym (podobno) nikonie (tyle, że nie wiem jaki dokładnie, wiem, że dośc drogi i od niezłego fotografa) to może troszkę 'posmakuje' lustrzanki....
andzey
andzey
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: widzę, że będę się musiała jeszcze troszeczkę doedukować, żeby nie kupić 'z przypadku' co do statysfakcji to jest ogromna


polecam www.canon-board.info

mozna sie sporo dowiedziec
takze jesli chodzi o optyke ale nie tylko www.optyczne.pl

Konto usunięte
Konto usunięte: lepiej dolozyc do Canona 10-22 ... bije na glowe ta sigme ...


przeczytaj testy np na photozone.de
mialem dylemat pomiedzy tymi szklami
sigma wygrala po badaniu organoleptycznym

Konto usunięte
Konto usunięte: za 1600 jak poszukasz to dostnaiesz Canona 70-200 f/4 nowke ;]


leci do mnie z USA nowy f4 ale IS
inna optyka jest w nim
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: jak Life View

mój też ma i po 3dniach dopiero odkryłam gdzie :crylol:
ale nie lubię tego :ninja:
nigdy ! tego nie używałam

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

andzey
andzey
  15 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: mój też ma i po 3dniach dopiero odkryłam gdzie ale nie lubię tego nigdy ! tego nie używałam


mnie przerazya tylko w moim 30D maly wizjer
praktika miala teatr w porownaniu do obecnego body
musze znikac
ale nabazgram tu jeszcze cos pozniej
:bye:
moshic
moshic
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: przeczytaj testy np na photozone.de mialem dylemat pomiedzy tymi szklami sigma wygrala po badaniu organoleptycznym


focilem tym i tym ... i kupilem Canona ... kolorystyka i ostrosc mnie powalaja w porownaniu do sigmy ;]
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.