dnmMili
dnmMili
  15 lipca 2008 (pierwszy post)

Masz aparat?
Jak tak to jaki?
Według was jaki z aparatów jest najlepszy ?
A najgorszy?
Dlaczego tak a nie inaczej uważacie ?
Jakie zdjęcia najczęściej robisz?
Możesz coś tu pokazać? :)

A to dla znających się, jakie błędy są w tym zdjęciu? ( zdjęcie pomniejszone, piksele przez to widać, słaby program:D )

asiulcia1
asiulcia1
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz aparat?

owszem, alez czemu nie ;P "mrgreen:
jakis taki (chyba dobrze model zapamietalam ) ;p
w00tjump
w00tjump
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz aparat? Jak tak to jaki? Według was jaki z aparatów jest najlepszy ? A najgorszy? Dlaczego tak a nie inaczej uważacie ? Jakie zdjęcia najczęściej robisz?

canon eos 400d
chcialabym np 5d ale z braku kasy moj mi starczy w zupelnosci jak szkla odpowiednie dokupie.
jest wiele gowienek wsrod kompaktow szczegolnie
krajobrazy + zwierzeta. czasem makro.

Konto usunięte
Konto usunięte: A to dla znających się, jakie błędy są w tym zdjęciu?

ja sie nie znam ale bym sprobowala z troszke dluzszym czasem naswietlania i przy wywolywaniu rawa troszke wiekszy kontrast i moc kolorow. i bez krzywej nieostrej galazki tej najblizej:lol2:
06Patka10
06Patka10
  15 lipca 2008

ja tel LG shine i z niego mi zdjecia wychodza calkiem calkiem ale i tajk planuje kupic jakis aparat

artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: A to dla znających się, jakie błędy są w tym zdjęciu?

wg mnie totalnie zwalona kompozycja zdjęcia, bez ładu składu

Konto usunięte
Konto usunięte: jak dla amatorów to polecam Nikon d40

absolutnie odradzam!!

Konto usunięte
Konto usunięte: Masz aparat?

mam

Konto usunięte
Konto usunięte: Jak tak to jaki?


plus tymczasowo 2 szkła (50mm f/1,4 17-70 sigma) potem dojdzie 70-200 f/2,8 :zakochany:

Konto usunięte
Konto usunięte: Według was jaki z aparatów jest najlepszy ? A najgorszy?

tego nie idzie tak określić bo każdy ma coś czego nie ma inny
dla mnie najlepszy system to system EOS Canon

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego tak a nie inaczej uważacie ?

bo jest prosty, przyjemny w obsłudze
i póki co niezawodny :)

Konto usunięte
Konto usunięte: Jakie zdjęcia najczęściej robisz? Możesz coś tu pokazać? :)

różne, portrety, scenerie
ale nie ma się czym chwalić :)

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

razotka
razotka
  15 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: absolutnie odradzam!!

oo a czemu?
Kamaa08
Kamaa08
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz aparat? Jak tak to jaki?

mam, canona a530 powershot. no cóż, na razie mnie na lepszy nie stać...

Konto usunięte
Konto usunięte: Według was jaki z aparatów jest najlepszy ?

najlepsze są lustrzanki canona i nikona :tak:

Konto usunięte
Konto usunięte: Dlaczego tak a nie inaczej uważacie ?

wszyscy profesjonaliści posługują się własnie tym sprzętem.

Konto usunięte
Konto usunięte: Mam Sony Ericssona k550i

też mam tego grata :and:
i nie wiem, jak aparat z tego tela może satysfakcjonować :szok2:

Konto usunięte
Konto usunięte: moje marzenie to EOS 40D i 1N

moje też :zakochany:
Kamaa08
Kamaa08
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: owszem, alez czemu nie ;P "mrgreen: jakis taki (chyba dobrze model zapamietalam ) ;p

mam podobny :and:
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: oo a czemu?

bo 1. jedyne nikony warte uwagi z lustrzanek to od d80 wzwyż patrząc na jakość zdjęcia
po 2. d40 nie ma silnika w korpusie co za tym idzie trzeba kupić drogie obiektywy żeby działał AF
po 3. prostszy w obsłudze będzie nawet Sony alfa 200
po 4. w podobnej cenie jest canon 350D w którym tylko obiektyw jest do wymiany bo kitowy jest kiczowaty ale tak to z analoga współgrają obiektywy czyli schodzimy z kosztów.
d40 nie posiada nic wartego uwagi poza aktualną ceną - ale jeśli komuś wystarcza w przeliczeniu 3x zoom ze standardowego obiektywu z d40 to niech bierze d40 ale tylko pod warunkiem że nie zmieni szkła....
tak to osobiście polecam bardziej canona 350D/400D to już w ogóle super lustro amatorskie albo sony alfa 200

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

moshic
moshic
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: najlepsze są lustrzanki canona i nikona


o jakich lustrzankach piszesz ?? ... maloobrazkowych ?? srednioformatowych ?? ... "Lepiej wiedziec co sie pisze niz pisac co sie wie" ...

Konto usunięte
Konto usunięte: artLiszka: absolutnie odradzam!! oo a czemu?


bo to najwiekszy niewypal Nikona ? [;
Pcasso
Pcasso
  15 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: bo 1. jedyne nikony warte uwagi z lustrzanek to od d80 wzwyż patrząc na jakość zdjęcia po 2. d40 nie ma silnika w korpusie co za tym idzie trzeba kupić drogie obiektywy żeby działał AF po 3. prostszy w obsłudze będzie nawet Sony alfa 200 po 4. w podobnej cenie jest canon 350D w którym tylko obiektyw jest do wymiany bo kitowy jest kiczowaty ale tak to z analoga współgrają obiektywy czyli schodzimy z kosztów. d40 nie posiada nic wartego uwagi poza aktualną ceną - ale jeśli komuś wystarcza w przeliczeniu 3x zoom ze standardowego obiektywu z d40 to niech bierze d40 ale tylko pod warunkiem że nie zmieni szkła.... tak to osobiście polecam bardziej canona 350D/400D to już w ogóle super lustro amatorskie albo sony alfa 200


Witam no to i ja dołożę coś od siebie...

Jako że miałem do czynienia z D40 to powiem może tak...niestety fatalna jakośc wykonania...słabe mocowanie obiektywu
do tego mały uchwyt, brak możliwości podpięcia dodatkowego gripu( dodatkowe zasilanie tak w woli wyjaśnienia), mała liczba przycisków funkcyjnych na obudowie co znacznie ogranicza funkcjonalność, które pozwoliły by na szybki dostęp do takich funkcji jak balans bieli, czy pomiar światła spowalniają dokonywanie zmian podczas fotografowania...
Kamaa08
Kamaa08
  15 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: razotka:oo a czemu? bo 1. jedyne nikony warte uwagi z lustrzanek to od d80 wzwyż patrząc na jakość zdjęcia po 2. d40 nie ma silnika w korpusie co za tym idzie trzeba kupić drogie obiektywy żeby działał AF po 3. prostszy w obsłudze będzie nawet Sony alfa 200 po 4. w podobnej cenie jest canon 350D w którym tylko obiektyw jest do wymiany bo kitowy jest kiczowaty ale tak to z analoga współgrają obiektywy czyli schodzimy z kosztów. d40 nie posiada nic wartego uwagi poza aktualną ceną - ale jeśli komuś wystarcza w przeliczeniu 3x zoom ze standardowego obiektywu z d40 to niech bierze d40 ale tylko pod warunkiem że nie zmieni szkła.... tak to osobiście polecam bardziej canona 350D/400D to już w ogóle super lustro amatorskie albo sony alfa 200

mi jakoś canony w ogóle lepiej się podobają...
a gdybys miała wybrać coś do 3 tys. co byś wybrała? jaki byłby najlepszy?

artLiszka
artLiszka: sony alfa 200

warty uwagi? :woot: bo duzo pozytywów słyszałam o nim..
Kamaa08
Kamaa08
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: "Lepiej wiedziec co sie pisze niz pisac co sie wie" ...

piszę to, co uważam za słuszne :and:
andzey
andzey
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Masz aparat? Jak tak to jaki? Według was jaki z aparatów jest najlepszy ? A najgorszy? Dlaczego tak a nie inaczej uważacie ? Jakie zdjęcia najczęściej robisz? Możesz coś tu pokazać? :)


canon eos 30D plus troche optyki canonowskiej i tej na gwint m42
moja radosna tworczosc po kliknieciu w link w podpisie

artLiszka
artLiszka:


o tak
zacytuje pewne znane slowa towarzysza J.R.R. Tolkiena:
"(eos) one to rule them all" :ziober2:

Konto usunięte
Konto usunięte:


co do zamieszconego zdjecia
kadr do poprawki
przeczytaj chociazby o regule zlotego podzialu kadru
slonce nie powinno byc centralnie umieszczone :and:
nieostre galezie na pierwszym planie raza mocno
a poza tym nieznosze fotografii zachodow slonca
moshic
moshic
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: a gdybys miała wybrać coś do 3 tys. co byś wybrała? jaki byłby najlepszy?


3k i koniec inwestycji czy 3k na samo body i potem kolejne tyle na szklo/szkla ??
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: bo to najwiekszy niewypal Nikona ? [;

lepiej bym tego nie ujęła :D

Konto usunięte
Konto usunięte: a gdybys miała wybrać coś do 3 tys. co byś wybrała? jaki byłby najlepszy?

jakbym miała 3 tyś bym wziełabym canona 400D i jakieś ładne szkiełko do tego (zależne od potrzeb)

a alfa 200 co tu dużo mówić cała konica :D

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.