lolropsonlol
Posty: 6587 (po ~80 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
lolropsonlol
  15 lipca 2008 (pierwszy post)

Witam wszystkich;]

Jako wielki fanatyk tańca towarzyskiego, chciałbym sie dowiedzieć jakie wolicie bardziej

tańce standardowe (ST):

* walc angielski
* walc wiedeński
* tango (dawniej taniec latynoamerykański)
* foxtrot
* quickstep
czy

tańce latynoamerykańskie (LA):

* rumba
* samba
* cha-cha
* paso doble
* jive

oczywiście jest też wiele innych technik tanecznych, których w tym podziale nie ma.

* american smooth
* bachata
* beguine
* blues rock
* boogie
* boogie-woogie
* boston
* calypso
* karioka
* charleston
* conga
* country-dance
* Lambeth walk
* madison
* mambo
* one-step
* polka czeska (oceniana na turniejach tańca towarzyskiego w kategoriach Hobby w Czechach)
* rock and roll
* salsa
* shimmy
* slow-fox
* twist
* two-step
* swing
Q1. Który wolicie standart czy latino?
Q2. Który taniec wam najbardziej pasuje?
Q3. Jeżeli tańczysz zawodowo to jaką masz klase?

przypominam podział:

# POZIOMY HOBBY (NOVICE)

1. Poziom N1
2. Poziom N2
3. Poziom N3
4. Poziom N4

# KLASY TAŃCA SPORTOWEGO

1. Klasa D
2. Klasa C
3. Klasa B
4. Klasa A
5. Klasa S

lolropsonlol
Posty: 6587 (po ~80 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
lolropsonlol
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Wiedziałam, że wolisz latino:) Nie dziwię się Ci. Ale wiesz, warto nauczyć się walca. Mimo, że nie ma okazji tego zaprezentować na jakimś balu.


nom w latnio mam klase D na dzień dzisiejszy w standard sie nie bawie bo nie lubie chociaż tez juz umiem ;]
wojmir
Posty: 469 (po ~580 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 0
wojmir
  16 lipca 2008

NIe bawię się w quasi-sekciaskie klasy taneczne z klasyfikacjami i walką przeciw wszystkim o punkty.

Znam podstawy większości tańców z tego, co nazywasz ST i LA, ale stanowczo bardziej lubię (i częściej tańczę) salsę, stanowczo Cubana (czy inne Cassino), a nie "New York", czy inną sformalizowaną, sztywną wersję...

Tańczyłęś kiedyś Ruedę? Polecam gorąco... :)

Poza tym od 10 lat tańczę tańce dawne (w oparciu o pierwsze traktaty, czyli końcówka średniowiecza, renesans, sporadycznie wczesny barok).
Pavana, gagliadre, różne balli czy bassadanza
W baroku pojawia się nurt, z którego później rozwija się balet, więc barok u mnie w grupie nie budzi zainteresowania. No może poza kontredansami.. ;)

heo
heo
  16 lipca 2008
wojmir
wojmir: (w oparciu o pierwsze traktaty, czyli końcówka średniowiecza, renesans, sporadycznie wczesny barok).

to by mnie chyba najbardziej kręciło..
te wszystkie tańce nowoczesne jakoś do mnie nie docierają..
A oglądanie tańca z kimśtam w tvn jest dla mnie męką..
GabriellaAcMilan
GabriellaAcMilan
  17 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: tak to prawda ja tancze 10 tańcow turniejowo, i mam dni ze uwielbiam potanczyc na sali treningowej foxtrota albo tango, ale zdecydowanie bardziej wole latyno ;]

Oo proszę, dobrze spotkać ludzi z pasją :) Dobrze, że wiesz, co jest dobre. Ja jednak uważam, że nie powinno unikać innych gatunków tańca, mimo że tego nie próbowało. Naprawdę warto złapać kilka podstawowych kroków chociażby walca albo tanga.
lolropsonlol
lolropsonlol: nom w latnio mam klase D na dzień dzisiejszy w standard sie nie bawie bo nie lubie chociaż tez juz umiem ;]

A czemu klasa D? Muszę przyznać, że nie znam się na tym. To najgorsza klasa czy co?
wojmir
wojmir: Tańczyłęś kiedyś Ruedę?Pavana, gagliadre, różne balli czy bassadanza

Wow, pierwsze słyszę o tych gatunkach :) Chyba rueda pochodzi od krajów karaibskich. Tak samo pavana. A znasz jakieś tańce wywodzące z Panamy?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.