artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  14 lipca 2008 (pierwszy post)

Graham Masterton - brytyjski pisarz, twórca horrorów....

Lubicie czytać horrory? lubicie mocna wrażenia?
znacie Masterton'a?
osobiście uwielbiam jego książki, pochłaniacze czasu dla których warto się oderwać od rzeczywistości... diabły, demony, anioły ,szamani, czary, magia, brutalna rzeczywistość, morderstwa ...

Jakie jego książki najbardziej lubicie? cenicie?
może jakaś ulubiona seria?
a może znacie jego cykl poradników ....? :)


czy może bardziej znany King?

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: btw. liszka spaliła buły :D

jedną :crylol:

kultura mnie wssysłą :D

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

hanusienka1989
Posty: 1071 (po ~179 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
hanusienka1989
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: Lubicie czytać horrory?

tak, tak TAK!!!!

artLiszka
artLiszka: lubicie mocna wrażenia?

jasne

artLiszka
artLiszka: znacie Masterton'a?

no ba!!!!

artLiszka
artLiszka: Jakie jego książki najbardziej lubicie? cenicie?

pierwsza jaka przeczytalam- zwierciadlo piekiel. sikalam w portki bo ze 12lat dziecko mialo:P manitou uwielbiam tez
chociaz bylo i pare slabych ksiazek, gdzie calosc strachu mialy budowac litry krwi i flakow

artLiszka
artLiszka: a może znacie jego cykl poradników ...

jakie to poradniki?? czy chodzi ci o te seksuologiczne?? bo nie wszyscy wiedza ze Masterton jest z zawodu seksuologiem.

artLiszka
artLiszka: czy może bardziej znany King?

miasteczko salem.. super. na podstawie jego ksiazki film zelona mila to moj ulubiony.
ksiazki mastertona w iiny sposob buduja napiecie, king zwraca bardziej uwage na napiecie, stan emocjonalny, na uczucia i mysli ludzi, masterton skupia sie raczej na rzeczywistosci ktora tego czlowieka otacza, warto zwrocic tez uwage na miejsce gdzie 'dzieje sie' akcja, u kinga to zazwyczaj jakies male miasteczko, masterton chetnie osadza akcje w jakichs samotnych domach itd.
trudno powiedziec ktory jest lepszy, obydwaj maja lepsze i gorsze ksiazki

Konto usunięte
Konto usunięte: Coben - "Niewinny" - polecam. Świetny triller.

musze sie zgodzic:P
gothiclady1982
gothiclady1982
  14 lipca 2008
hanusienka1989
hanusienka1989: zwierciadlo piekiel.


to o tym gościu-aparacie? :)
hanusienka1989
Posty: 1071 (po ~179 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
hanusienka1989
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: to o tym gościu-aparacie? :)

nie nie. to o takim facecie co kupil lustro i potem z niego wyszlo dzecko. dalej nie mowie:P
gothiclady1982
gothiclady1982
  14 lipca 2008
hanusienka1989
hanusienka1989: nie nie. to o takim facecie co kupil lustro i potem z niego wyszlo dzecko. dalej nie mowie:P


aaaa to nie pisz, bo tego nie czytałam :D
GRADEK83
GRADEK83
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: Lubicie czytać horrory? lubicie mocna wrażenia?

po filmie Egzorcyzmy Emily Rose mam już dość horrorów :ninja:
hanusienka1989
Posty: 1071 (po ~179 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
hanusienka1989
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: aaaa to nie pisz, bo tego nie czytałam :D

wiesz, podobalo mi sie przede wszystki mdlatego z eto moj pierwszy horror czytany po kryjomu, w nocy pod koldra (mamunia i tatun sie o dzicko bali, co by zadnych koszmarow dziecko nie mialo) wiec tego sie nie zapomina:P ale chyba moge ja polecic
hanusienka1989
Posty: 1071 (po ~179 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
hanusienka1989
  14 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: po filmie Egzorcyzmy Emily Rose mam już dość horrorów

dla mnie najstraszniejsze w tym filmie jest to ze zostal on oparty na faktach...
GRADEK83
GRADEK83
  14 lipca 2008
hanusienka1989
hanusienka1989: dla mnie najstraszniejsze w tym filmie jest to ze zostal on oparty na faktach...

no a dla mnie to że musze kłaść się spać przed 3 w nocy :and:
GRADEK83
GRADEK83
  14 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: Jakie jego książki najbardziej lubicie?

SPIRYTYZM Allan Kardec



po przeczytaniu tej książki może zmienić się całkowicie wasz pogląd na świat i na to co z waszą dusza dzieje się po smierci :ninja:
zuziczek85
zuziczek85
  15 lipca 2008
artLiszka
artLiszka:

Uwielbiam, kocham, byl zastepca Kinga na dlugie zimowe wieczory.
Dwa tygodnie strachu, Manitu ( ilez ja sie najadlam strachu :lol2: ) Katie Maguire
Swietne ksiazki, ale Manitu przyprawia mnie do tej pory o dreszcze.
hanusienka1989
Posty: 1071 (po ~179 znaków)
Reputacja: 0 | BluzgometrTM: 2
hanusienka1989
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: Katie Maguire

o czym to??

Konto usunięte
Konto usunięte: Manitu przyprawia mnie do tej pory o dreszcze.

mnie tez:P ale tylko pierwsza czesc, reszta juz slabsza
razotka
razotka
  15 lipca 2008
artLiszka
artLiszka: Lubicie czytać horrory? lubicie mocna wrażenia?

pewnie, że tak
i na ekranie i w książce ;>
artLiszka
artLiszka: osobiście uwielbiam jego książki, pochłaniacze czasu dla których warto się oderwać od rzeczywistości... diabły, demony, anioły ,szamani, czary, magia, brutalna rzeczywistość, morderstwa ...

znać go nie znam (jeszcze :jezyk2:) ale skoro tak o nim napisałaś to pójdzię nawet już dzisiaj do biblioteki żeby poszukać czegoś jego autorstwa.
zuziczek85
zuziczek85
  15 lipca 2008
hanusienka1989
hanusienka1989: o czym to??

Konto usunięte
Konto usunięte: Katie Maguire jest policjantką o najwyższym stopniu, jaki kobieta kiedykolwiek uzyskała w Garda Stiochana (Gwardii Narodowej), czyli policji w Irlandii. Powieść Grahama Mastertona prezentuje miesiąc z jej życia w Cork. Trudną zagadkę masowej zbrodni sprzed lat Katie usiłuje rozwikłać, równolegle prowadząc śledztwo w sprawie zniknięcia znanego irlandzkiego biznesmena. W tę drugą sprawę uwikłany jest jej mąż, co nieodwołalnie i niebezpieczne plącze jej błyskotliwą karierę zawodową z życiem prywatnym i zmusza do podejmowania działań niekoniecznie zgodnych z prawem. Tymczasem w jej małżeństwie i tak trwa głęboki kryzys. Książka O Katie Maguire nie jest klasyczną powieścią sensacyjną. Jest raczej opowieścią o kobiecie, która w krótkim czasie staje przed wielkimi dylematami - zawodowymi i osobistymi, która działając pod ogromną presją musi podejmować trudne decyzje o ogromnym ciężarze moralnym


Opis malo ciekawy,ale ogolny zarys ksiazki jest. A tak naprawde ksiazka jest ciekawsza biz by moglo sie wydawac
artLiszka
Posty: 8401 (po ~110 znaków)
Reputacja: -4 | BluzgometrTM: 4
artLiszka
  15 lipca 2008
Konto usunięte
Konto usunięte: znać go nie znam (jeszcze ) ale skoro tak o nim napisałaś to pójdzię nawet już dzisiaj do biblioteki żeby poszukać czegoś jego autorstwa.

szukaj szukaj :D nie będziesz żałować :D

ja osobiście mogę polecić tytuł "zaklęci" :zakochany:
1 książka Mastertona, którą przeczytałam i się w jego powieściach zakochałam :D

"Na ścianie twarze których wizerunkiem żywisz się, On fotograf dziki wampir pije ludzką krew, On fotograf żyje obcym w swoim ciele...Teraz wiesz kradniesz dusze poprzez zdjęcia swe [...]"

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.