Hubert1233
Posty: 1 (po ~193 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 2
Hubert1233
  16 czerwca 2013 (pierwszy post)
http://www.youtube.com/watch?v=5EcgZDCsXSo&feature=youtu.be

Mój pierwszy kawałek ..proszę o subiektywną ocenę w postaci komentarzy lub łapek ; > na youtube lub portalu Fotka : )
AndyLine
AndyLine
  16 czerwca 2013

Mi tam perka sie podoba ;). Technicznie ok bo to wiadomka nie trance czy house xD

Chris
Chris
  16 czerwca 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: Mi tam perka sie podoba ;). Technicznie ok bo to wiadomka nie trance czy house xD

Technicznie ok? Jak mnie denerwują takie super opinie znawców. Radziłbym zainwestować w dobry sprzęt lub zmienić studio. Popracuj nad tekstami itp. Wiadomo początki nie są najlepsze- życzę powodzenia.
BoZycietoHH
BoZycietoHH
  17 czerwca 2013

Dobry mikser, dobry mikrofon pojemnościowy i będzie ok,

ps: Rób swoje bity , nie ściągaj z soundclicka

BoZycietoHH
BoZycietoHH
  17 czerwca 2013

Choć teksty momentami też bez sensu

AndyLine
AndyLine
  17 czerwca 2013

Chris robiłeś kiedyś rap? W ogóle wiesz o co biega w tym?
Akurat w rapowym bicie nie potrzeba eq i tym podobnych efektow.
Jak pisałem technicznie perka git :) i nie ważne czy pobrana skąś czy też nie ;)

EMIL3M
EMIL3M
  18 czerwca 2013
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Nie masz flow, bardzo słaba dykcja, marny tekst, pojedyncze proste rymy, brak akcentowania, monotonność mówisz tekst jakbyś czytał książkę, nie wkładasz w to serca, jest masa innych rzeczy, które Ci zarzucę. Po prostu popsułeś ten bit, tego się słuchać nie da. Nie masz pojęcia o rapie, widać, że słuchasz dużo polskiego pseudo gangsta rapu, który charakteryzuje się tym,że na siłę chcą zrobić drugi Westcoast, a efekt jest komiczny. Muzyki nie oceniam, bo nie jest Twoja. Stworzył ja Producent SINEMA, na podkład nie masz licencji. Lepiej się weź za obieranie ziemniaków, bo mój pierwszy track był milion razy lepszy od Twojego i nadal siedzę w UNDERGROUND'zie. A jak tak bardzo chcesz to mogę Ci pomóc w ten sposób, że dam Ci książkę How To Rap: The Art & Science of the Hip-Hop MC. Mi się raczej nie przyda, jedyne czego się nowego dowiedziałem czytając ją to fakt, że słowo MC pochodzi od Master of Ceremony czyli mistrz ceremonii. Z tym, że tak książka jest po angielsku. Kolejna rada nie słuchaj polskiego HH, Polski hiph-op powstał na bazie amerykańskiego słuchając go robisz krok w tył. Każdy raper to taki złodziej, bo podkrada styl od tych, których słucha. Znajdź swoich artystów zabierz od nich cześć talentu i stylu, a potem pomieszaj to i zrób własny tak to działa. Ważną sprawą są podkłady. Są różne podkłady i nie każdy bit czuje się tak samo dobrze. Odszukaj siebie. Spróbuj sobie nucić coś np Tira ru ri TO. Tira ru pi PO. A potem pozamieniaj to w sylaby i słowa. Np. Rap to ART, to nie ŻART, to nie FART tiri RA tiri RA tiri RA tak powstaje druga linia melodyczna(flow) Nie ograniczaj się pisząc po linijce. Nie musi być blablba bla i Rym na stopie. blalba rym stop. Rymy mogą znajdować się w dowolnym miejscu i w dowolnych odstępach czasowych. Zabawa jest nieograniczona. Staraj się unikać bezokoliczników. Rymów kończących się na -ć,amy ,yśmy itp. Spróbuj pisać teksty nie z pojedynczymi rymami. Tylko np. Latam JAK PTAK,bo robię RAP TAK, że AT-TACK... Im więcej rymów tym lepszy technicznie tekst.W tekście znajdź miejsce na flow, aspekt techniczny i treść która trafia do słuchacza sam musisz zdecydować jakie są proporcję tej mieszanki. Wiem, że moja opinia jest surowa, ale chociaż szczera i nikt tu się lepiej nie zna, bo siedzę w tym od 17 lat:) Używaj dużo metafor np. Jestem jak ogień, bo palę się ze złości itp. Porównań czas jak rzeka itp. Oraz innych elementów języka. Rap to tak na prawdę nie tylko rymy, ale poezja połączona z muzyką. Dużo freestyle'uj to krótko będziesz myślał nad tekstami. Patrz na przedmioty i szukaj do nich rymu,a potem rymów pokrewnych do rymu. Pozdrawiam i powodzenia życzę:)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.