BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  27 lipca 2019 (pierwszy post)

Przed chwilą odwiedziła mnie jedna taka "ambitna". Pomijam juz kwestię urody bo to rzecz gustu, to jednak opis mnie rozbawił.



Jak reagujecie na takie profile?

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  27 lipca 2019
BartekI987
BartekI987: Jak reagujecie na takie profile?


Warto podkreślić, ze nie tylko Panie miewają problemy z ortografia.
Ten sam 'trend' mozna zaobserwowac rowniez u Panow ;) - jesli mamy byc OBIEKTYWNI :)

Co do reagowania... Hmmm... Profil, jak profil... A to, co stanowi jego zawartość jest wizytówką właściciela. - Jedni Użytkownicy przykladaja wieksza wage do tego, by sprawdzac jakośc dodawanych przez siebie tresci (zarowno fotek, jak i opisow) inni mniejsza.

Mnie osobiscie niechlujne pismo czy to w prywatnych wiadomosciach, czy na samym profilu zniecheca do korespondencji. Po prostu klikam ikonke umozliwiajaca przejscie do kolejnego profilu :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  27 lipca 2019

Pytając o reakcje miałem własnie na mysli to, jak taka osoba jest odbierana przez przeglądającego profil. Nie chodziło mi rzecz jasna o to zeby od razu gdzieś to zgłaszać. Ortografii i gramatyki męzczyzn nie komentuję bo raczej nie mam potrzeby odwiedzania męskich profili i prowadzenia z nimi rozmów. Mnie takze zniechęca brak poprawnej gramatyki i szybko konczę dyskusję jesli taka panna do mnie napisze.

Mruczyslaw
Mruczyslaw
  27 lipca 2019

Ważne że nie horom .
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  27 lipca 2019
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Ważne że nie horom .

Może po prostu uzupełniała profil będąc po wudce
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  27 lipca 2019
BartekI987
BartekI987: Mnie takze zniechęca brak poprawnej gramatyki .

A litery takie jak "ś,ć,ż,ź,ł" są Panu znane? To jednak różnica ,czy robisz komuś "łaske,czy laske".

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  27 lipca 2019
piekloWgDantego
piekloWgDantego: A litery takie jak "ś,ć,ż,ź,ł" są Panu znane? To jednak różnica ,czy robisz komuś "łaske,czy laske".


Akurat to są tak zwane znaki diakrytyczne, ktore często pomijam piszac na tablecie lub telefonie. Nie korzystam ze słownikow poprawiających automatycznie pisownie bo zazwyczaj bardziej mi przeszkadzają niz pomagają. Co do łaski albo laski to jednak w newralgicznych miejscach, w ktorych brak ogonka mogłby diametralnie zmienic sens wypowiedzi, zawsze stosuję tą wlasciwą formę. Dobrze wiesz, ze chodziło w temacie o brak poprawnej ortografii i gramatyki. Niestosowanie znakow diakrytycznych wynika bardziej z lenistwa i sposobu wprowadzania tekstu, a nie z braku wiedzy z j. polskiego. Dowaliłes się na sile, ot tak zeb cos napisac Biały Rycerzu :)
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  27 lipca 2019
BartekI987
BartekI987: Dowaliłes się na sile, ot tak zeb cos napisac Biały Rycerzu :)

Postąpił dokładnie tak samo jak Ty. Co ów temat zmieni ,skoro nie jest adresowany do "winowajczyni"tylko ogólnego użytku? Sądzisz ,że zmienisz mentalność Brajanka czy Dżesiki? A tak szczerze to lepszy pod dachem ktoś z dysortografią ,jak alkoholik.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  27 lipca 2019
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Postąpił dokładnie tak samo jak Ty. Co ów temat zmieni ,skoro nie jest adresowany do "winowajczyni"tylko ogólnego użytku? Sądzisz ,że zmienisz mentalność Brajanka czy Dżesiki?


A czy ja gdzieś wspomniałem o tym, ze moją misją jest zmienianie świata albo czyjejś mentalności? Czy postąpiłeś tak samo jak ja, to bym polemizował. Ja wskazałem ewidentny rozdźwięk w opisie ze stanem faktycznym. Dysortografia to jedna z nowoczesnych "chorób", ktore to w medyczny sposób mają usprawiedliwiać niechęć do nauki poprawnej pisowni. Dysortografia, dysleksja, dysgrafia i inne dysmózgowia mają sprawić, ze obdarzony taką dysfunkcją po prostu pogodzi się ze swoim losem zamiast trochę popracowac nad sobą.
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  27 lipca 2019
BartekI987
BartekI987: Czy postąpiłeś tak samo jak ja, to bym polemizował. .

I zaintrygowałeś mnie "kolego" ,to opowiadaj czym się różni moje czepialstwo od Twojego?

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Tomekk2019
Tomekk2019
  28 lipca 2019

Fakt jest taki ze amerykanscy naukowcy potwierdzili ze kobiety maja lepsza ortografie niz mezczyzni

BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  28 lipca 2019
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
piekloWgDantego
piekloWgDantego: I zaintrygowałeś mnie "kolego" ,to opowiadaj czym się różni moje czepialstwo od Twojego?

Miło, ze chociaż ująłeś to słowo w cudzysłów, bo jednak koleżenskie relacje nas nie łączą i nie będą, a co do czepiania to jest ta różnica, że ja wskazałem rozbieżność pomiędzy chęciami użytkowniczki (ambitna), a realiami (dwa błędy w prostych wyrazach). Ty natomiast czepiłeś się jedynie braku znaków diakrytycznych, których brakuje nawet w nazwie Twojego profilu (pieklo), a brak ich wynika jedynie z tego, że dłużej się je wprowadza na klawiaturze w systemie android z wyłączoną autokorektą, której nie lubię. Jest to także naleciałość sprzed lat gdy polskie znaki pisane w SMSach liczone były jak za 2-3 litery, bardzo zmniejszając ilośc dostępnych znaķów do wykorzystania w pojedynczej wiadomości. Czaty internetowe również wymuszały konieczność szybkiego wprowadzania tekstu, co dla wielu osób było łatwiejsze bez polskich znaków, dla mnie także. Czasy się zmieniły a przyzwyczajenia pozostały, aczkolwiek dużo zależy od tego czy jest to oficjalny list lub pismo, czy tylko wpis na forum. W tym pierwszym przypadku zawsze staram się aby niczego nie zabrakło, tak więc brak "ogonków" nie wynika z braku wiedzy, tak jak napisanie "curka", cz też "wudka".

Konto usunięte
Konto usunięte: Fakt jest taki ze amerykanscy naukowcy potwierdzili ze kobiety maja lepsza ortografie niz mezczyzni

Widocznie "amerykańscy naukowcy" nie przebadali polskich kobiet i to tych z fotki, bo o nich jest ten temat.
Avatar użytkownika Arkadio40Arkadio40
Posty: 1002 (po ~83 znaków)
Reputacja: -6 | BluzgometrTM: 157
Arkadio40
  28 lipca 2019

Polski język trudny język

MGTOWsweet
MGTOWsweet
  28 lipca 2019
BartekI987
BartekI987: Jak reagujecie na takie profile?

Przeplatany śmiech i łzy z zasadniczą przewagą śmiechu d83dde02
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Ważne że nie horom .

"Curka" jest "hora", kiedy trzeba stać w kolejce, albo dostać rabat na zakupach d83dde02 #Gazele_Biznesu
Aro34
Aro34: Polski język trudny język

Pszepraszam kt ury mamy czas? d83dde02
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Mnie osobiscie niechlujne pismo czy to w prywatnych wiadomosciach, czy na samym profilu zniecheca do korespondencji. Po prostu klikam ikonke umozliwiajaca przejscie do kolejnego profilu :)

Mnie akurat braki w gramatyce nie bolą tak, jak fakt że owa Pani ma "curkę"... Eugenika to jednak nie jest taki najgorszy pomysł w sytuacji gdzie nie ma naturalnych drapieżników, a zamiast darwinizmu społecznego jest system socjalny gratyfikujący głupotę, niezaradność, bierność i wszystko związane z patologią.
oam
oam
  28 lipca 2019
BartekI987
BartekI987: Jak reagujecie na takie profile?
Hmmm.. Ambitna może i tak, gorzej gdyby zaznaczyła sobie "inteligentna".
Śmieję się, nic innego nie pozostaje. :D

Swoją drogą podstaw jak poprawna pisownia - uczą w podstawówce, ponoć ta Pani ma takowe wykształcenie.. Myślicie, że skłamała?
Konto usunięte
Konto usunięte: "Curka" jest "hora", kiedy trzeba stać w kolejce, albo dostać rabat na zakupach #Gazele_Biznesu
Po przeczytaniu tego, przypomniały mi się akcje z tymi świeżakami w biedrze, wszędzie pisali o te naklejki "Panie dej mi, horom cukre mam" :rotfl:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.