Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  17 czerwca 2019 (pierwszy post)

Czy Was też tak razi ? Naprawdę marny odsetek osób tutaj (z moich obserwacji głównie Panów) ma ogromne problemy ze skleceniem poprawnego (w miarę) zdania. 80 % nie stawia "?" po zdaniu pytajacym, ortografia woła o pomste o nieba, o reszcie szkoda gadac..przecież tego uczą w podstawówce. Mój syn ma dysleksję, dysgrafię, ale ma ustawiony korektor błędów itd. A jak zwrócisz takiemu uwagę, to leca teksty : "a ty chyba polonistka" ( i jakie zdziwienie, że jednak tylko po zawodówce 😜) , "nie zwracam na to uwagi" "nie chce mi sie", "to wina telefonu" itp.itd. Czy tylko ja uwazam , że to zmora XXI wieku ?

Ziemia
Ziemia
  17 czerwca 2019

Słuszne spostrzeżenie. Chociaż mnie razi też np. stawianie spacji przed pytajnikiem. :-D

Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  17 czerwca 2019
Ziemia
Ziemia: Słuszne spostrzeżenie. Chociaż mnie razi też np. stawianie spacji przed pytajnikiem. :-D

Mi tez sie to niestety zdarza 😝. Staram sie na to uwazac, ale chodzi mi o takie "konkretne" rzeczy jak stawianie wykrzyknika po zdaniu pytającym , czy np.napisanie 2 zdan jednym ciągiem , bez zadnego znaku interpunkcyjnego.
oam
oam
  17 czerwca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy Was też tak razi ? Naprawdę marny odsetek osób tutaj (z moich obserwacji głównie Panów) ma ogromne problemy ze skleceniem poprawnego (w miarę) zdania. 80 % nie stawia "?" po zdaniu pytajacym, ortografia woła o pomste o nieba, o reszcie szkoda gadac..przecież tego uczą w podstawówce. Mój syn ma dysleksję, dysgrafię, ale ma ustawiony korektor błędów itd. A jak zwrócisz takiemu uwagę, to leca teksty : "a ty chyba polonistka" ( i jakie zdziwienie, że jednak tylko po zawodówce 😜) , "nie zwracam na to uwagi" "nie chce mi sie", "to wina telefonu" itp.itd. Czy tylko ja uwazam , że to zmora XXI wieku ?
Każdy czasami walnie gafe ortograficzna, tak samo ze skladnia i gramatyka. Razi, szczegolnie gdy ktos robi to bez przerwy. Znam osobe ktora "aczkolwiek" pisze następująco: aczkolwieg. Takze no.. ;)

Konto usunięte
Konto usunięte: Mi tez sie to niestety zdarza 😝. Staram sie na to uwazac, ale chodzi mi o takie "konkretne" rzeczy jak stawianie wykrzyknika po zdaniu pytającym , czy np.napisanie 2 zdan jednym ciągiem , bez zadnego znaku interpunkcyjnego.
To juz interpunkcja, nie rozumiem jak można tego nie stosować, przeciez zdania bez niej nie maja sensu. I nie widze nic zlego w "?!", przeciez to podkreslenie tego jakie zdanie ma "wydźwięk".
stayfit7
Posty: 4 (po ~116 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 49
stayfit7
  17 czerwca 2019

Dlatego większość osób po sekundzie wychodzi z czatu oglądając wypociny tych bohaterów... Nie rozumiem jak można zrzucać winę na telefon który praktycznie większość słowa kończy za Ciebie :dd Trzeba się sporo napracować by popełniać systematycznie błędy na smartfonie :).

Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  17 czerwca 2019

Oam - tylko mi chodzi o stawianie wykrzyknika ZAMIAST pytajnika. Często tu spotykane "jak masz na imię !"

Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  17 czerwca 2019
stayfit7
stayfit7: Dlatego większość osób po sekundzie wychodzi z czatu oglądając wypociny tych bohaterów... Nie rozumiem jak można zrzucać winę na telefon który praktycznie większość słowa kończy za Ciebie :dd Trzeba się sporo napracować by popełniać systematycznie błędy na smartfonie :).


Nie, nie. Tu najczęściej padają teksty typu: "mam nowy tel.i jeszcze nie ogarniam" , "to słownik mi tak zmienia" , "na telefonie sie inaczej pisze" itp.idt..
Zacytuje dzisiejszą wiad.jaką tu dostałam: "hey co tam jak masz na imie !! Lubisz sex spotykasz sie JA ciebie sie podobam mam 2 dzieci ?? A ty ". Jak mniemam połowa to były pytania , ale i tak czytałam 3 razy , żeby zrozumieć.
Dragon842
Dragon842
  17 czerwca 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy Was też tak razi ? Naprawdę marny odsetek osób tutaj (z moich obserwacji głównie Panów) ma ogromne problemy ze skleceniem poprawnego (w miarę) zdania. 80 % nie stawia "?" po zdaniu pytajacym, ortografia woła o pomste o nieba, o reszcie szkoda gadac..przecież tego uczą w podstawówce. Mój syn ma dysleksję, dysgrafię, ale ma ustawiony korektor błędów itd. A jak zwrócisz takiemu uwagę, to leca teksty : "a ty chyba polonistka" ( i jakie zdziwienie, że jednak tylko po zawodówce 😜) , "nie zwracam na to uwagi" "nie chce mi sie", "to wina telefonu" itp.itd. Czy tylko ja uwazam , że to zmora XXI wieku ?

Staram się nie popełniać tych samych błędów ale jesteśmy tylko ludźmi więc normalne że ktoś robi błędy, czasami jak czytam wypowiedzi i widzę błahe błędy które popełniają ludzie to normalnie zastanawiam się co dzieję się z ludźmi. Przecież dzisiejsze telefony i komputery mają funkcję podpowiadania poprawnego słownictwa. Może to lenistwo albo próba zwrócenia uwagi na siebie? Nie jestem od oceniania ale szkoda słów.
Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  17 czerwca 2019

Zwrócenia na siebie uwagi? To akurat się udaje. 😂

Avatar użytkownika anfet4minkaanfet4minka
Posty: 1349 (po ~199 znaków)
Reputacja: -72 | BluzgometrTM: 174
anfet4minka
  18 czerwca 2019

Moja droga nie Ty jedna Ewo. Dlatego omijam analfabetów szerokim łukiem.

Никто не должен быть в курсе
Никто не должен знать об этом
Я удалю secret chat
О нас никто никогда не узнает

Personal
Personal
  18 czerwca 2019

nie wiem jak Wy ale ja to jestem przewrażliwiona na tym punkcie, chociazby jak zobaczę że ktos napisał ' muw ' .. no to pardoon .

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  18 czerwca 2019

Z bykami czy nie to da się odszyfrować pisownie. Mi przeważnie zdarza się napisać Więc przez Więdz :)

HardStyled83ddd0a
Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  18 czerwca 2019
Owad
Owad: Z bykami czy nie to da się odszyfrować pisonie. Mi przeważnie zdarza się napisać Więc przez Więdz :)

Wierz mi, że czesto sie nie da...czasem brak interpunkcji potrafi diametralnie zmienic sens zdania i wprowadzić w błąd.
oam
oam
  18 czerwca 2019
anfet4minka
anfet4minka: Moja droga nie Ty jedna Ewo. Dlatego omijam analfabetów szerokim łukiem.
Efekt uboczny jest taki.. Że sami nas znajdują 🤣🤣🤣🤣
Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  18 czerwca 2019


Jw.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.