| Fotka.com
Gothiclady
Gothiclady
  25 March 2011 (pierwszy post)

I. Zasady ogólne

1. Zanim założysz temat, przeczytaj chociaż 10 nowo powstałych tematów - by uniknąć sytuacji, że zamieścisz coś, co niedawno zostało zamieszczone przez kogoś innego.
2. Założenie tematu w stylu: "Piszcie kawały to się pośmiejemy" - "Wrzucajcie kawały o Jasiu" - "Co słychać, jak leci" skutkować będzie zamknięciem tematu i banem.
3. Zabrania się podawania linków do stron komercyjnych,serwisów internetowych (wyjątek: link do filmu na YouTube.com oraz materiałów na JoeMonster.org), spamowania, trollingu.
4. Zabrania się reklamowania swojego oraz cudzych profili, klanów, quizów, imprez.
5. Zabronione jest bluzganie na forum, omijanie bluzgometra skutkować będzie banem.
6. Zabrania się kłócenia oraz prowokowania do kłótni, wyśmiewania i poniżania innych użytkowników serwisu.
7. Wypowiedzi nic nie wnoszące do rozmowy (np. zonk, nie wiem, mam to gdzieś, pierwszy) będą nagradzane banem.
8. Wzywanie do popełnienia przestępstwa,przemocy, do nienawiści rasowej,wyznaniowej, czy etnicznej będzie surowo karane.

FT/FP/moderator forum ma prawo zamknąć temat, który nic nie wnosi w życie działu bez podania przyczyny.
FT/FP/moderator forum ma prawo zablokować użytkownika na 1h, 24h, 7 dni, 30 dni bez podania powodu.

II. Zasady forum Humor

1. Kawały, obrazki wrzucamy wszystkie do pierwszego posta, zamiast to rozbijać na masę innych.
2. Zamieszczenie tylko jednego obrazka, kawału do treści tematu skutkować będzie zamknięciem tematu.
3. Nie dopisuj swoich kawałów do czyjegoś tematu, załóż własny i tam się wykaż.
4. Piszemy normalnym pismem, starajmy się używać polskich znaków - pisanie stylem l33t albo FaLa jest zabronione.
5. Nie nadużywaj emotikonek - nie mają być one treścią Twojej wypowiedzi, lecz uzupełnieniem jej.
6. Nie wklejamy zdjęć, na których jest widoczne nagie ciało (piersi,penis,pochwa).
7. Nie wklejamy zdjęć obleśnych, przedstawiających okrutne i smutne sceny (np. śmierć człowieka,zwierzęcia).
8. Staraj się komentując temat napisać coś więcej niż tylko "znane" - można dodać, kiedy ostatni raz się czytało kawał/ widziało obrazek, można stworzyć śmieszną, celnie ripostującą wypowiedź.
9. Wulgarne słownictwo może wystąpić na forum tylko w sytuacji, jeżeli bluzg jest treścią kawału - aczkolwiek starajmy się unikać wrzucania kawałów naszpikowanych bluzgami.
10. Postaraj się - w miarę swoich możliwości - przetłumaczyć treść obrazka/komiksu, który jest w obcym języku. Nie każdy włada innym językiem niż język polski.
11. Podawanie linków innych niż do filmu na YouTube.com oraz materiału na JoeMonster.org jest zabronione (należy zamieścić opis o czym filmik / materiał jest).
12. Zastanów się, czy jesteś w stanie przyjąć krytykę. Jeśli nie, to nie wstawiaj tu nic. Jeśli nie spełniłeś któregoś z powyższych punktów, nie kłóć się, jeśli zostałeś skrytykowany.
13. Nie zamieszczamy kawałów na temat:
- Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka i Wilka, Twój Stary/Twoja Stara, Chuck Norris, blondynek itp. ponieważ są one ogólnie znane,
- historyjek z Bravo,
- fragmentów rozmów z czata, gg czy bash'a,
- holocaustu.

III. Podsumowanie

Starsi stażem na forum niech pamiętają, że każdy kiedyś musi mieć swój debiut - a ten może być lepszy lub gorszy. Dlatego bądźcie wyrozumiali dla nowych osób, spokojnie poinformujcie ich, co robią nie tak, odeślijcie do regulaminu - niech obędzie się bez naskakiwania i wyśmiewania początkujących forumowiczów.

Początkujący na forum niech dobrze zapoznają się z regulaminem, w swoim pierwszym temacie dobrze by było również, by zaznaczyli, że to debiut. Jeśli się zostanie negatywnie ocenionym - nie należy się denerwować ani załamywać, należy spróbować za jakiś czas z nowym materiałem zawitać na forum Humor i dać do oceny społeczności tego forum.

Porady dla zakładających temat :
- postaraj się znaleźć w miarę świeże źródło z kawałami / obrazkami; wpisanie w Google 'najlepsze,najśmieszniejsze kawały' i skopiowanie z wyświetlonych stron kawałów / obrazków daje dużą szansę na to, że forumowicze będą znali zamieszczone teksty.
- zanim założysz temat poprzez kliknięcie "Dodaj posta" naciśnij najpierw "Podgląd" - to tylko parę sekund, które jednak mogą uchronić Cię od spalenia tematu (tematy,w których nie będą się wyświetlały obrazki albo będą widoczne tylko linki do zdjęć - będą zamykane)
- nie hostuj zdjęć na serwis imageshack.us, ponieważ serwis ten nie wyświetli zdjęć na Fotce.pl; zalecanymi serwisami do hostingu zdjęć są: tinypic.com oraz iv.pl

Jeżeli jesteś świadkiem niestosownego zachowania oraz łamania zasad na tym forum to napisz wiadomość prywatną (w treści podaj link do właściwej strony tematu) do: nieznam i tomasheq84

Pure
Pure
  20 October 2012
Moderatorzy działu Humor:

agoosiaaa
NuTiiiiii
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.