BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  11 listopada 2018 (pierwszy post)

Cześć! :)

Porozmawiajmy przez chwile, o tym, czym oddychamy :)

W Krakowie, piekny, cieply, sloneczny, moznaby powiedziec, ze mimo poznej jesieni iscie wiosenny dzien...

Jako, ze sezon na smog w pelni, sprawdzam jakosc, powietrza... A moim ocza ukazuje sie taki oto widok :(



Pytania:
1. W Waszych miejscowosciach tez wystepuje zjawisko smogu?
2. W Waszej okolicy podejmowane sa jakies dzialania majace na celu poprawe jakosci powietrza?
3. Zwracacie uwage na to czym oddychacie? - np. unikacie dlugiego przebywania poza domem, gdy sa wyokie stezenia pylow?

4. Zdarzylo sie Wam kiedys zrezygnowac z jakiejs formy aktywnosci ze wzgledu na komunikaty, ostrzezenia o niekorzystnych warunkach?
Mile widziane info, jak dzis u Was z powietrzem ;)

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Daud
Daud
  11 listopada 2018
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 4. Zdarzylo sie Wam kiedys zrezygnowac z jakiejs formy aktywnosci ze wzgledu na komunikaty, ostrzezenia o niekorzystnych warunkach?


Nie. Zachodziłem w krótkich spodenkach i koszulce na orlik przy -20. Tylko nie było tam chętnych na granie. Ci co przychodzili mieli mnie za szaleńca. :(

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: W Waszych miejscowosciach tez wystepuje zjawisko smogu?

Nie mam pojęcia ale smogu nie widać.
dokadnocaidziejez
dokadnocaidziejez
  12 listopada 2018
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: W Krakowie, piekny, cieply, sloneczny, moznaby powiedziec, ze mimo poznej jesieni iscie wiosenny dzien


Po 20:07 Godzi. ty to dniem zwiesz
No super a mnie zawsze uświadamiano że to wieczór
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 1. W Waszych miejscowosciach tez wystepuje zjawisko smogu

U mojego sąsiada znad naprzeciwka kilka wieczorów wstecz od wczorajszego wieczora tak piździło dymem z komina że hoho niechciałabyś tego widzieć co on tam palił w tym piecu
dokadnocaidziejez
dokadnocaidziejez
  12 listopada 2018

W moim mieście smog :-(

CuteNinja
CuteNinja
  12 listopada 2018
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Cześć! :)

Halko!
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: W Waszych miejscowosciach tez wystepuje zjawisko smogu?

Jak część z Was wie (albo i nie) mieszkam na Pomorzu, w dodatku w miejscu całkowicie otoczonym lasami, więc powietrze u mnie jest naprawdę czyste :zakochany:
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: W Waszej okolicy podejmowane sa jakies dzialania majace na celu poprawe jakosci powietrza?

Z tego co wiem, to było kilka kampanii skierowanych do ludzi palących w piecach odnośnie szkodliwości palenia odpadami. Ludzie serio potrafią palić plastikowymi butelkami czy ubraniami z poliestru :zonk:
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Zwracacie uwage na to czym oddychacie? - np. unikacie dlugiego przebywania poza domem, gdy sa wyokie stezenia pylow?

Nie mam tego problemu. Gdybym miała, pewnie nie wyszłabym z domu :ninja:
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Zdarzylo sie Wam kiedys zrezygnowac z jakiejs formy aktywnosci ze wzgledu na komunikaty, ostrzezenia o niekorzystnych warunkach?

J.w.
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  12 listopada 2018
Daud
Daud: Ci co przychodzili mieli mnie za szaleńca. :(

nie dziwie im się :ninja:
Pomyslalabym to samo o Tobie :P
Daud
Daud: Nie mam pojęcia ale smogu nie widać.

i tak i nie.
Przy wysokich stezeniach bywa widoczny np. z lekko wzniesionego terenu. czesto tez wystepuje w polaczeniu z mgla :ninja:

Konto usunięte
Konto usunięte: Po 20:07 Godzi. ty to dniem zwieszNo super a mnie zawsze uświadamiano że to wieczór


Desur, chyba za kazdym razem piszac posta zastanawiasz sie do czego sie przyczepic. :zonk:

Konto usunięte
Konto usunięte: U mojego sąsiada znad naprzeciwka kilka wieczorów wstecz od wczorajszego wieczora tak piździło dymem z komina że hoho niechciałabyś tego widzieć co on tam palił w tym piecu

Zdecydowanie nie chcialabym tego widziec :) :tak:
a tym bardziej wachac... :and:

Konto usunięte
Konto usunięte: W moim mieście smog :-(

Prawie jak u nas...
Konto usunięte
Konto usunięte: Jak część z Was wie (albo i nie) mieszkam na Pomorzu, w dodatku w miejscu całkowicie otoczonym lasami, więc powietrze u mnie jest naprawdę czyste


Szczesciara :D
U Was praktycznie nie ma smogu...
Ogolnie cale wybrzerze pod tym wzgledem ejst uprzywilejowane :)
Konto usunięte
Konto usunięte: Z tego co wiem, to było kilka kampanii skierowanych do ludzi palących w piecach odnośnie szkodliwości palenia odpadami. Ludzie serio potrafią palić plastikowymi butelkami czy ubraniami z poliestru


albo meblami ze sklejki :ninja:
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdybym miała, pewnie nie wyszłabym z domu


Ja ograniczam wyjscia do minimum :and:
Oczyszczacz powietrza w mieszkaniu chodzi pelna para praktycznie 24 na dobe :and:
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  12 listopada 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: W Krakowie,

Z tego to słyszałem w TV to jakoś powietrz się poprawiała w Krakowie ale to było z 4 miesiące temu. Ale jak widać po obrazku to ponownie SMO(G)K powrócił. Tak jak pisałaś sezon na SMO(G)K i obraz jej jaki jest.
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 1. W Waszych miejscowosciach tez wystepuje zjawisko smogu?

W Erfurcie tego nie widzę jak i również na wsiach, zero ulatniającego się dymka z kominków. Jeżeli chodzi o samochody to również tego się nie odczuwa. Jeżeli byłem na wakacjach w PL to jadąc chociażby do najbliższego mi miasta (Wadowice) to już SMO(G)K był wyczuwalny.
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 2. W Waszej okolicy podejmowane sa jakies dzialania majace na celu poprawe jakosci powietrza?

Nie. P.S: jedynie w moich okolicach to chcą się pozbyć (Ciapatych) takie tylko działania mają.
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 3. Zwracacie uwage na to czym oddychacie?

Nie, tak prze tym człowiek całkowicie się nie uchroni, ani maseczki nie całkowitej ochrony.
HardStyled83ddd0a
Daud
Daud
  12 listopada 2018
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: nie dziwie im się Pomyslalabym to samo o Tobie :P


Nikt nie rozumie człowieka zimnolubnego, posiadającego tak ciepłą krew do swojej pasji.
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: i tak i nie. Przy wysokich stezeniach bywa widoczny np. z lekko wzniesionego terenu. czesto tez wystepuje w polaczeniu z mgla

Jakoś nie za bardzo zwracam uwagę na takie rzeczy. Mi się tam po mieście chodzi normalnie, chociaż ludzie mogliby mniej śmiecić. :ninja:
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.