LIKE1A2BOSS
LIKE1A2BOSS
  9 listopada 2018 (pierwszy post)

Czy popieracie zakaz handlu niedzielę?

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  9 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy popieracie zakaz handlu niedzielę?


tak.
Nie widze problemu w tym by zrobc zakupy np.w sobote, jesli dzieki temu inni mogliby miec dzien wolny :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  9 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy popieracie zakaz handlu niedzielę?


Tak.
Każdy powinien mieć wolną niedzielę. Właściciele może tylko początkowo stracą, albo i nie. Każdy będzie planował zakupy w inne dni tygodnia Zyska oczywiście pracownik.
HardStyled83ddd0a
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  9 listopada 2018

Nie. To jest jakis absurd!

homoangelicus
homoangelicus
  10 listopada 2018

Popieram spędzanie niedziel z rodziną i przyjaciółmi. Kiedyś ludzie z rana szli do kościoła, a zaraz po jechali odwiedzić swoich krewnych.
Niedziela była dniem spędzonym w DOMU: Bożym i rodzinnym, wszędzie w gronie kochających OSÓB. :)

ToTylkoYo
ToTylkoYo
  10 listopada 2018

Oczywiście, że tak. Panie ze sklepów także muszą mieć czas na rodzinę. Akurat jestem często za granicą, a tam normalka, że w niedziele sklepy zamknięte, więc już sie przyzwyczaiłem :D A jeśli ktoś pisze, że co mają powiedzieć sprzedawcy na stacjach i innych punktach za marną najniższą krajową, co pracują w niedzielę, ja odpowiadam jedno. Biedronka i Lidl cały czas potrzebują nowych ludzi, i to nie za najniższą ;) niedługo jadę na zakupy, bo nie nawidzę tłumów, więc w sobotę przeważnie jadę ok 20-20:30 przed zamknięciem sklepów :P

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  10 listopada 2018

A co lekarze i pielegniarki,aptekarze,sklepikarze w monopolowych, w mc donaldzie, pracownicy stacji benzynowych, restauracji czy barow nie maja rodzin??????
Uwielbiam patrzec jak wladza kreci lody na ludzkiej glupocie. Wystarczy powiedziec ze cos sie robi w imie wyzszych celow. Przyjazn, milosc, dobre slowo i juz jestescie przy urnach. A potem placz ze nie ma na kogo glosowac. Rynek w takich sprawach sam sie reguluje. Sa ludzie ktorzy chca i moga pracowac w nocy i albo nie maja rodzin albo potrafia tak rozporzadzac czasem ze moga z nimi byc. Niedlugo wladza bedzie kazala srac na zawolanie bo razem jest przyjazniej a wy bedziecie klaskac z radosci. To jest czysty komunizm. Ale tego nie zrozumiecie bo jestescie nauczeni zyc tu i teraz.

kolorowy111
kolorowy111
  11 listopada 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Nie. To jest jakis absurd!


Jesteś pracoholikiem? Są zawody które muszą pracowac w niedziele ale akurat branża handlowa do takich się nie zalicza
JoannaWroclaw
Posty: 2 (po ~187 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
JoannaWroclaw
  13 listopada 2018

Jestem za WOLNĄ NIEDZIELĄ jak najbardziej! Uważam,że..należy się Ona KAZDEMU, bez względu na to JAKI ZAWÓD wykonuje..Ten Czas można poświęcić RODZINIE lub odnowieniu dawnych kontaktów.. Pieniądz to Nie WSZYSTKO - są w Życiu Wyższe Wartości.. :)

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  14 listopada 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Za wyzsze wartosci dzieci nie wykarmisz. Wystarczy troche pomyslec i dac ludziom samemu zdecydowac. Jesli mniej daniny bedzie splywac do rzadu to on nie zabierze sobie tylko wam. Ja wiem ze to jest za trudne do zrozumienia. I koniecznie to musi byc niedziela :D
Juz widze jak wszyscy wybiegaja z domow i pedza ku swoim rodzinom :D :D ;D
Nie mozna ustawowo zakazywac ludziom pracy tak jak i ustawowo nie mozna usunac ubóstwa. Polska piekny kraj tylko ludzie ciemni xD

ASZABENE
ASZABENE
  14 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy popieracie zakaz handlu niedzielę?

Nie ,popieram za to wolność wyboru zawodu jaki chcę wykonywać przez resztę mojego życia,lub też szkolenia i kursy pozwalające się przebranżowić .
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  14 listopada 2018
JoannaWroclaw
JoannaWroclaw: Uważam,że..należy się Ona KAZDEMU, bez względu na to JAKI ZAWÓD wykonuje.

Jeżeli tak to powinni również kościoły po zamykać w Niedziele, tam również jest handel wrzucając pieniądze do koszyka. Ksiądz też by se odpoczął od nadmiaru pieniędzy.
HardStyled83ddd0a
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  14 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Czy popieracie zakaz handlu niedzielę?

Nawet od czasu gdy jest podział na niedziele handlowe i nie handlowe byłem raz w sklepie w niedzielę, bo czegoś zapomniałem kupić. Lecz nie była to sprawa życia i śmierci, na pewno nie umarłbym przez to że zakupów nie zrobiłem. Tyle samo wydaję w 6 dni co w 7 dni tygodnia. Nie rozmnoże pieniążków specjalnie na niedzielę. Staram się w ogóle nie chodzić w niedziele do sklepu a już na pewno nie zawracać sobie głowy tym kiedy jest niedziela handlowa.

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: jest za trudne do zrozumienia.

Za trudne dla naszego forumowego myśliciela...

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: ac ludziom samemu zdecydowac.

że lud tego właśnie żąda od władzy jako jej zwierzchnik, suweren.

Konto usunięte
Konto usunięte: Jesteś pracoholikiem?


Albo trolluje starym zwyczajem.

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Juz widze jak wszyscy wybiegaja z domow

Już widzę jak pracodawca pyta kto przyjdzie w niedzielę do pracy i dodaje gdy będzie 100 % załogi to otworzymy sklep. Ja takich pracodawców nie znam wspaniałomyślnych.

Jest to też szansa dla małych sklepików które mogą być czynne jeśli jest w nich właściciel oraz dla usług rozrywkowych, turystyki.
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie ,popieram za to wolność wyboru zawodu jaki chcę wykonywać przez resztę mojego życia,lub też szkolenia i kursy pozwalające się przebranżowić .

Chyba nikt nie zakazuje się przebranżowić na własny koszt. Tylko w co skoro dziś opłaca się jedynie transport (jeszcze) i handel z Chinami. Mnie jako mieszkańcowi Śląska jest szczególnie przykro widzieć te upadłe zakłady chemiczne, stalowe, huty i kopalnie.

Skoro jednak są tak wspaniałomyślne i zgodne kasjerki w Biedronkach pragnące pracy w niedzielę to jestem za tym żeby po wyjściu z Biedry można było iść załatwić coś w urzędzie i dojechać normalnie komunikacją publiczną w niedzielę. Niech się urzędasy dogadają kto przyjdzie w niedzielę do pracy. I jestem za tym żeby autobus jeździł co 6 minut jak w Łódce czy Warszafce a nie co pół godziny jak na Górnym Śląsku

U mnie w City jest 5 dużych galerii handlowych i pusty plac po nie wybudowanej szóstej. Wyburzono hutę i inny zakład aby powstały te galerie. Na prawdę nie ma kolejek przrd kasami nawet w święta. Tesco ostatnio zamknęło 1 supermarket, tymczasem Biedry ciągle przybywa, Kaufland się buduje. Jednym się opłaca stawiać sklepy innym opłaca się zlikwidować. Jeśli poupadają sklepiki w galeriach handlowych to wystarczy obniżyć czynsze. Ot cała regulacja rynku.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
homoangelicus
homoangelicus
  14 listopada 2018

Schemat: zarabianie - wydawanie, nadmierna produkcja żywności, kiepskiej jakości produkty, masa zbędnych przedmiotów i niszczących ducha. d83ddc4f
Człowiek jest istotą nie tylko fizyczną ale i DUCHOWĄ, tego ducha winien rozwijać chociaż w jeden dzień tygodnia.

ichabod
ichabod
  14 listopada 2018

Nie. Tak naprawdę gówno to daje, ponieważ osoby, które do tej pory musiały (lub chciały, by zarobić więcej) pracować w niedzielę teraz mają wrzucone dłuższe zmiany w sobotę lub inne dni tygodnia.

Reszta społeczeństwa za to ciągle się irytuje, bo dużo osób miało czas tylko w niedzielę robić zakupy, ponieważ resztę tygodnia także pracują.

Cała ta 'wolna niedziela dla rodziny' to kolejny populistyczny krok na miarę 500+. Fajnie wygląda w spotach reklamowych partii politycznych, ale tak naprawdę wkurza przeciętnego zjadacza chleba.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.