leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  6 listopada 2018 (pierwszy post)

100 rocznica odzyskania niepodleglosci daje do myslenia.

jakie sa wasze osobiste odczucia, czy sprawy w polsce i polski na swiecie ida w dobrym kierunku?

podobno mamy najtansza benzyne w europie, choc podrozala znacznie.
podobno wynagrodzenia stale rosna a zadluzenie polakow w bankach rosnie.
podobno jestesmy niepodleglym panstwem, a jakby nie do konca mozemy o sobie sami decydowac.
podobno nie wpuszczamy imigrantow, a jakby coraz wiecej obcych twarzy na ulicach.
podobno ......

czy aby na pewno zaslugujemy na niepodleglosc?

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  7 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Aha czyli wolałbyś być drugą Ukrainą albo Białorusią wchłoniętą na przestrzeni najbliższego półwiecza do Rosji, pomimo brania benefitów od drugiego zaborcy.

przy madrej polityce nie maja sie o co martwic.
poza tym nie wydaje ci sie, ze my juz zostalismy wchlonieci przez jakis dziwny twor, gdzie banksterzy i zakonczenia korbowodow maja najwiecej do powiedzenia?
nie wydaje ci sie, ze to bagno, do ktorego latwo bylo wpasc, ale duzo trudniej z niego wyjsc?

a odwracajac pytanie, to wolisz taka unie, gdzie nie bedziesz mial nic do powiedzienia, gdzie malzenstwa tej samej plci sa jakby naturalne, a parada rownosci ma wiekszy priorytet niz marsz niepodleglosci w 100 rocznice, gdzie wpuszcza sie rozrywkowych ludzi w nierealnych ilosciach, dajac im socjal i wszelka pomoc, za co ludzie ci tak chetnie sie u nas rozrywaja?
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  7 listopada 2018
leon28
leon28: BekaZciebieModzie: Polacy zasluguja ale chyba ty nim nie jestes skoro masz tak durne watpliwosci. ja swoje zdanie mam, ale ciekawi mnie rowniez wasze. stad to pytanie. a watpliwosci mam i to duze, jak widze i slucham ludzi, to zastanawiam sie, czy nie lepiej byloby im w niewolnictwie. poza tym wydaje mi sie, ze czasy nasze, jak to opisal tibauld wlasnie przypominaja wypisz wymaluj targowice, gdzie politycy i nie tylko ciagle nawoluja do pomocy sily


Durnie zawsze beda durniami. Nie ma co z nimi dyskutowac ani sie nad nimi zastanawiac. Nie powinienes miec watpliwosci.
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  7 listopada 2018
Ostatnio edytowany: za 25 kwietnia 9778
leon28
leon28: przy madrej polityce nie maja sie o co martwic.

Czyli na Ukrainie sami głupcy.

leon28
leon28: zostalismy wchlonieci

wchłonięci nie dobre słowo. Pożarci może lepsze ale sami chcieliśmy do paszczy tygrysa się dostać.

leon28
leon28: przez jakis dziwny twor

Oj tak czasem dziwny.

leon28
leon28: gdzie banksterzy

Brrrrr

leon28
leon28: zakonczenia korbowodow maja najwiecej do powiedzenia?

Mówią bo maja coś jeszcze do wygrania. A ten kto ma wszystko siedzi na laurach.

leon28
leon28: ma wiekszy priorytet niz marsz niepodleglosci w 100 rocznice

Wyjaśnij dlaczego polscy posłowie, patrioci z krwi i kości, nie żadne kolorowe barachło, wzięli się za uchwalanie 12 listopada dniem wolnym dopiero w październiku. Czyż nie wiedzieli na wiosnę że będzie święto?
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  7 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Wyjaśnij dlaczego polscy posłowie, patrioci z krwi i kości, nie żadne kolorowe barachło, wzięli się za uchwalanie 12 listopada dniem wolnym dopiero w październiku. Czyż nie wiedzieli na wiosnę że będzie święto?

czasem wydaje mi sie, ze to nie sa polacy, moze idac tym tokiem myslenia - dlatego, ze dowiedzieli sie o naszej rocznicy zbyt pozno?
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  7 listopada 2018
leon28
leon28: czasem wydaje mi sie, ze to nie sa polacy, moze idac tym tokiem myslenia - dlatego, ze dowiedzieli sie o naszej rocznicy zbyt pozno?

I teraz z nadzieją wyśpiewają nowy hymn "Polacy nic sie nie stalo"
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  7 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: I teraz z nadzieją wyśpiewają nowy hymn "Polacy nic sie nie stalo"leon28

no i tak moze sie zdarzyc. pani walcowna z wawy wlasnie zakazala marszu niepodleglosci. zobaczymy ile polski jest jeszcze w polsce.
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  7 listopada 2018
leon28
leon28: no i tak moze sie zdarzyc. pani walcowna z wawy wlasnie zakazala marszu niepodleglosci.

Tupnęła nóżką. Myślę że wojewoda albo sąd to uchyli i pozwoli świętować mimo że przyjdą zadymiarze.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  7 listopada 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Tak, Gdańsk był silnie niemiecki. Choć formalnie był wolnym miastem to pod silnym wpływem Niemców prowadził wojnę celną z Polską.


Do tej pory widac tam silny wplyw niemiecki :ninja:
Konto usunięte
Konto usunięte: Nie wiem w którą stronę patrzysz ;) Pewnie chodzi o tereny dawnych Prus Wschodnich albo Pomorze Zachodnie

Cos w ten desen...
Nie pamietam dokladnie jakie to byly rejony :P
Konto usunięte
Konto usunięte: budowy z funduszow unijnych - hmmm wolalbym biedniej, ale na swoim i nie na kredyt, taki juz jestem staroswiecki.

z tym, ze wchodzac w dorosle zycie, i np. dopiero zakladajac rodzine, ciezko na starcie byloby sobie pozwolic na wlasne mieszkanie. Wynajem hmmm przynajmniej w Krakowie sie kompletnie nie oplaca (na to samo wyjdzie kredyt + placenie rachunkow z tym, ze za 'swoje')...
Konto usunięte
Konto usunięte: niestety sposob kredytowania w polsce rozni sie nieco od tego cywilizowanego, znanego z np. usa. tu nawet jak ci nie wyjdzie, po eksmisji zabiora ci mieszkanie, ale dlug zostawia.

pod tym wzgledem to bardzo nieuczciwe, moim zdaniem...
Konto usunięte
Konto usunięte: nowoczesna forma niewolnictwa, podpisz cyrograf tu tu i tu i jestes nasz na 30 lat

Cos w tym jest...
chociaz dawniej chyba tez to mialo podobna forme, jak byly te jakies mieszkania spoldzielcze, czy chyba jakos tak to sie nazwywalo...
Nie pamietam, na czym to dokladnie polegalo - za mala bylam, by ogarnac - chodzilo, o to, ze miales mieszkanie, placiles czyns, a po ilus tam latach jakas troche grubsza kwote mogles doplacic i zyskiwales prawo wlasnosci...
Kojarzysz cos takiego?
Konto usunięte
Konto usunięte: tak jak 500+

zwolenniczka 500+ akurat nie jestem.
Traca na tym single i mlodzi ludzie, ktorzy nie dostaja szans, na to by stworzyc sobie warunki do zalozenia rodziny.
Uwazam, ze jesli juz jakas pomoc tego typu, to powinna byc ona dostepna, na akzdym etapie, zwlaszcza, gdy mlodsy czlowiek wchodzi w dorosle zycie... by mogl isc na swoje, by mial jakies te warunki do zalozenia rodzinyy...
A nie wsparcie dopiero, gdy juz ta rodzine ma - ba, od drugiego dziecka :)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  7 listopada 2018
leon28
leon28: SzczeryJakZloto: I teraz z nadzieją wyśpiewają nowy hymn "Polacy nic sie nie stalo"leon28 no i tak moze sie zdarzyc. pani walcowna z wawy wlasnie zakazala marszu niepodleglosci. zobaczymy ile polski jest jeszcze w polsce.

I co? I nic. Dalej lemingi beda na nich glosowac. Moze poprosmy niemcow o bratnia pomoc podczas marszu :)))))))
homoangelicus
homoangelicus
  8 listopada 2018

"Nasza ojczyzna jest w niebie" (Flp 3, 20)

Viato
Viato
  26 listopada 2018
leon28
leon28: podobno mamy najtansza benzyne w europie, choc podrozala znacznie.


I najniższe w całej Unii zarobki.

leon28
leon28: podobno wynagrodzenia stale rosna a zadluzenie polakow w bankach rosnie.


Rosnąca inflacja zjada nasz PKB. Złotówka traci na wartości przez co możemy za nią kupić znacznie mniej. Kreatywna księgowość, upadek kolejnych banków nic dobrego nie wróży.

leon28
leon28: podobno jestesmy niepodleglym panstwem, a jakby nie do konca mozemy o sobie sami decydowac.


Gdyby nie Traktat Lizboński, to pewnie byśmy byli. Ustawa o IPN i SN wyprowadziła nas dość skutecznie z tego błędnego myślenia. O postawie pani ambasador USA już nawet nie wspominam....! Podobno byliśmy na kolanach, a teraz z całą pewnością możemy powiedzieć, że leżymy i kwiczymy!

leon28
leon28: podobno nie wpuszczamy imigrantow, a jakby coraz wiecej obcych twarzy na ulicach.


Nie wpuszczamy z terenów UE tzw nielegalnych, ale na legalu przyjęliśmy ich spoza UE znacznie więcej jak np Niemcy, Szwecja czy Francja.

leon28
leon28: czy aby na pewno zaslugujemy na niepodleglosc?


Tak! Tylko partie narodowe są w stanie zapewnić nam powrót do suwerenności i niepodległości.
BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  1 grudnia 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Wedlug mnie Polska jest juz skonczona. Jestesmy kolonia dojona przez inne kraje. Polskie sprawy ida w kierunku kazdym tylko nie Polskim. Polityka kraju na kolanach trwa a najlepsze jeszcze przed nami. Mozecie i miec najtansza w Europie ale jakie to ma znaczenie skoro mozecie kupic jej mniej niz w innych krajach? To samo tyczy sie wyplat. Mozecie zarabiac nawet i pierdyliard pieniedzy ale co z tego skoro za nie kupicie bułke. Zadluzenie ludzi rosnie i bedzie rosnac bo wielu musi pozyczyc zeby wiazac koniec z koncem. Nie jestesmy niepodlegli to chyba oczywiste. Polska jest trzymana w stanie "uspienia". Jest bardzo zle ale wmawia sie ze jest dobrze. Po to zeby uspic czujnosc ludzi i doic kraj rok za rokiem. Takie powolne podkrecanie kurka pod garnkiem.Polacy zasluguja ale chyba ty nim nie jestes skoro masz tak durne watpliwosci

masz niestety dużo racji, momentami odnoszę wrażenie, że przenieśliśmy się z deszczu pod rynnę, PO i PiS daje niezły POPiS

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  1 grudnia 2018
BabaxJaga
BabaxJaga: masz niestety dużo racji, momentami odnoszę wrażenie, że przenieśliśmy się z deszczu pod rynnę, PO i PiS daje niezły POPiS

A był ktoś w USA? Tam też są dwie partie i co tam robią, dogadzają sobie wzajemnie?
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  2 grudnia 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: A był ktoś w USA? Tam też są dwie partie i co tam robią, dogadzają sobie wzajemnie?

no są, Demokraci i Republikanie, ci pierwsi tak jakby lewicujący, drudzy niby konserwa, w sprawach nadrzędnych dot.np.interesów "Jułeseja" potrafią się dogadać, zupełnie inaczej niż na naszym polskim podwórku,
obydwie partie przestrzegają konstytucji, nasze partyjne tuzy-niezakoniecznie,

Rychu, n/prawica poszła w kierunku socjalu i chyba wbrew własnej linii ideologicznej zaczęła lewicować, cosik im się szyki pomieszały, no ale czego nie zrobi się w interesie ludu pracującego miast i wsi i...słupków poparcia

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.