GuzikZTego
GuzikZTego
  24 września 2018 (pierwszy post)

Znalezione na fejsbrudzie (w koncu cos madrego, czasami mam wrazenie ze ludzie niedlugo zaczna dodawac sama informache ze wyszli z domu bo bedzie to rownie niecodzienne jak to ze byli w pizzerii, kinie czy gdziekolwiek indziej. A wy lubicie sie chwalic odwiedzanymi miejscami?
zgadzacie sie z tym? W koncu ktos mi uświadomil co jest sensem w tym bezsensie. Slyszeliscie nowa piosenke Cleo? Jak wam sie podoba? https://youtu.be/v5wtozhMIcM bo dla mnie wporzo.

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  24 września 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Slyszeliscie nowa piosenke Cleo? Jak wam sie podoba?

Trochę na jedno kopyto z Łowcy gwiazd. W dzień nie szukaj gwiazd. One nocą so... Ale może to dobrze. Nie koniecznie źle.

Lekkie głupoty. Nigdy nie kupowałem kolejnej pralki. Zawsze mam jedną.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  24 września 2018

Pokolenie Ikea. :zakochany:

Czytam, szanuje i zawsze ma racje.

Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  24 września 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: A wy lubicie sie chwalic odwiedzanymi miejscami?

Jeśli chodzi o zaznaczanie tego w statusie na pejsbuku to zdecydowanie nie. Przejawiam tam znikomą aktywność.
Konto usunięte
Konto usunięte: zgadzacie sie z tym?

Zgadzam w pełni, emocje i doświadczanie filarem carpe diem.
Konto usunięte
Konto usunięte: Slyszeliscie nowa piosenke Cleo?

Jakoś brzydzę się komercyjną muzyką i już na samo słowo Cleo uciekam w drugą stronę.
Podejmujesz wyzwanie?
GNEBICIEL
GNEBICIEL
  24 września 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: A wy lubicie sie chwalic odwiedzanymi miejscami?

Dziś zrobiłem ładną kupę ale jakoś nie naszła mnie ochota aby się z tym faktem podzielić z innymi :( jestem taki nie teraźniejszy i odstaję od tej całej reszty fejsbukowych no lajfów :and: nic tylko się pociąć na cienkie plasterki i posypać solą.
Stanąłem kiedyś na nowy stolik z IKEA bo chciałem wkręcić żarówkę teraz mam już nowy stolik z drewna nie z papieru.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  25 września 2018

Moj pejsbuk to same zdjecia z miejsc w ktorych bylem.
Uwielbiam te teorie pryszczatych malolatow ktorzy je wymyslaja w cieplym domku przed komputerem :D a najlepsze ze bydlo sie tym jara bez jakiejkolwiek refleksji.
Skoro w zyciu nie chodzi o stabilnosc i bezpieczenstwo to dlaczego do jasnej anielki ludzie od tysiecy lat staraja sie o bezpieczenstwo i stabilizacje? Oni tez byli pokoleniem Ikea? Xddddd
"-pokolenie ikea" nie jest okresleniem ludzi ktorzy dbaja o polepszenie swojego bytu tylko podpisem autora. Zapewne jakiegos malolata ktory mysli ze jest kozakiem i ze jego spsb myslenia nie zmieni sie do konca zycia. Prawda jest taka ze jak ludzie dojrzewaja i np zakladaja rodzine to kazdy mysli o stabilizacji i bezpieczenstwie. Ktora kobieta nie chce byc bezpieczna przy swoim partnerze ? Najgorsze ze dzieciaki naczytaja sie takich idiotyzmow i robia sobie krzywde.

Mruczyslaw
Mruczyslaw
  25 września 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: A wy lubicie sie chwalic odwiedzanymi miejscami?
Nie
Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  25 września 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Skoro w zyciu nie chodzi o stabilnosc i bezpieczenstwo to dlaczego do jasnej anielki ludzie od tysiecy lat staraja sie o bezpieczenstwo i stabilizacje?


Masz rację, lecz prawda leży gdzieś pośrodku. Wiadomo, że przytłaczająca większość ludzi dąży do założenia rodziny i ustabilizowania się, ALE wciąż twierdzę, że istotą egzystencji są doświadczanie i emocje. Weźmy takiego statystycznego Janusza, który ma żonę, trójkę dzieci, jednakże codziennie po robocie otwiera piwo i pierdzi w fotel przy telewizorze. Bez wątpienia Janusz jest ustabilizowany i bezpieczny, ale czy tak naprawdę żyje? Niestety tak wygląda stabilizacja mnóstwa ludzi.
Podejmujesz wyzwanie?
GNEBICIEL
GNEBICIEL
  25 września 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Prawda jest taka ze jak ludzie dojrzewaja i np zakladaja rodzine to kazdy mysli o stabilizacji i bezpieczenstwie

Życie to nie je bajka to nie misia puchatka ta piękna charka..:nutki:
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Najgorsze ze dzieciaki naczytaja sie takich idiotyzmow i robia sobie krzywde.

Życie w mydlanej bańce jaką rodzice tworzą dziecku za młodu jest ułudą i prędzej czy później bańka pęknie i oby jak najszybciej....

Największy błąd rządów POpaprańców to fakt likwidacji obowiązkowej służby wojskowej. 9 miesięcy szkolenia to w zupełności wystarczy aby nauczyć chodź minimalnej odpowiedzialności i innego życia... a teraz po podstawówce już nic nie musi taki młody robić...kiedyś jak nie chciał się uczyć i nie chciał iść do wojska to przynajmniej uciekał za robotą za granicę a teraz zakapiory i obszczymurki drą ryja przed blokiem i ćpają albo się wieszają.

W Polsce więcej ludzi rocznie ginie w samobójstwach jak w wypadkach samochodowych.
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  25 września 2018
Eldim
Eldim: Weźmy takiego statystycznego Janusza, który ma żonę, trójkę dzieci, jednakże codziennie po robocie otwiera piwo i pierdzi w fotel przy telewizorze. Bez wątpienia Janusz jest ustabilizowany i bezpieczny, ale czy tak naprawdę żyje? Niestety tak wygląda stabilizacja mnóstwa ludzi.


masz racje, ze prawda jest gdzies posrodku.

mysle jednak, ze janusza nie mozna obwiniac o to, ze bardziej cieszy go stabilizacai niz zyciowy rollercoaster.

rzeczywiscie chcialbys prawdziwie zyc, miec tyle doswiadczen i emocji, ktorymi moglbys obdzielic z 10 ludzi?
oczywiscie nie mowie tu o samych pieknych i przyjemnych rzeczach.

doswiadczeniem moze byc wypadek - chcialbys?
konsekwencja powyzszego moze byc niepelnosprawnosc - chcialbys?
doswiadczeniem moze byc smierc osoby ci bliskiej i to niekoniecznie starej - chcialbys?
doswiadczeniem moze byc smiertelna choroba dziecka - chcialbys tak zyc miesiac, dwa, rok z tymi wszyskimi emocjami?

takich pytan mozna mnozyc.
a w stwierdzeniach, ze nie zyje ten kto nie doswiadcza i nie emocjonuje sie, jest tyle samo madrosci, co w stwierdzeniach, ze cierpienie czy bieda uszlachetnia.
Fradar
Fradar
  25 września 2018

Chętnie podzielilbym się wrażeniami z życia z takim "wpisowiczem".

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  25 września 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
leon28
leon28: rzeczywiscie chcialbys prawdziwie zyc, miec tyle doswiadczen i emocji, ktorymi moglbys obdzielic z 10 ludzi? oczywiscie nie mowie tu o samych pieknych i przyjemnych rzeczach.

Troszkę nadintepretujesz moją myśl. Ja rozprawiam o wrażeniach i emocjach, które fundujesz sobie sam z własnej woli. To doświadczanie życia i czerpanie z niego pełnymi garściami. Wypadki, choroby oraz zgony to zdarzenia losowe, które przytrafiają się każdemu, niezależnie od obranego kierunku. Koniec końców, są różni ludzie i może dla kogoś pierdzenie w fotel przed TV to wystarczająca forma rozrywki. Ja jednak się pod tym nie podpisuję.
Podejmujesz wyzwanie?
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  25 września 2018
Eldim
Eldim: Troszkę nadintepretujesz moją myśl. Ja rozprawiam o wrażeniach i emocjach, które fundujesz sobie sam z własnej woli. To doświadczanie życia i czerpanie z niego pełnymi garściami. Wypadki, choroby oraz zgony to zdarzenia losowe, które przytrafiają się każdemu, niezależnie od obranego kierunku.


moze sie myle, ale wydaje mi sie, ze (dzieki bogu) nie doswiadczyles jeszcze tej mniej przyjemnej strony zycia.
widze jednak, ze jestes swiadomy, ze nie zawsze bedzie tak pieknie, jak tego sobie zyczymy.

nie chce wyjsc na jakiegos zrzede, ale z jednym sie na pewno nie zgodze, ze wypadki, zgony, choroby to tylko i wylacznie los niezalezny od wybranego kierunku.
nawet nie pamietam ilu znajomych juz pochowalem, bo ktos tam chcial sprawdzic ile wyciagnie jego nowy sportowy motor, lub tez ktos bawiac sie w asg spadl 8m w dol i niestety tego nie przezyl.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  25 września 2018
Eldim
Eldim: BekaZciebieModzie: Skoro w zyciu nie chodzi o stabilnosc i bezpieczenstwo to dlaczego do jasnej anielki ludzie od tysiecy lat staraja sie o bezpieczenstwo i stabilizacje? Masz rację, lecz prawda leży gdzieś pośrodku. Wiadomo, że przytłaczająca większość ludzi dąży do założenia rodziny i ustabilizowania się, ALE wciąż twierdzę, że istotą egzystencji są doświadczanie i emocje. Weźmy takiego statystycznego Janusza, który ma żonę, trójkę dzieci, jednakże codziennie po robocie otwiera piwo i pierdzi w fotel przy telewizorze. Bez wątpienia Janusz jest ustabilizowany i bezpieczny, ale czy tak naprawdę żyje? Niestety tak wygląda stabilizacja mnóstwa ludzi.

Wedlug mnie nie po srodku bo to dwie rozne "prawdy". Autor tekstu w temacie pisze ewidentnie o doswiadczaniu zycia a nie o celu zycia. Mozna byc ustabilizowanym np miec dach nad glowa i mozna wciaz doswiadczac smakow zycia.
Chodzi o to zeby wyjsc poza strefe komfortu i tyle. Kazdy ma swoja inna a poza tym jesli taki Janusz jest szczesliwy w swojej stabilizacji to niech taki bedzie. Stabilizacja z umiarem nie jest zla.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  25 września 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: BekaZciebieModzie: Prawda jest taka ze jak ludzie dojrzewaja i np zakladaja rodzine to kazdy mysli o stabilizacji i bezpieczenstwie Życie to nie je bajka to nie misia puchatka ta piękna charka..BekaZciebieModzie: Najgorsze ze dzieciaki naczytaja sie takich idiotyzmow i robia sobie krzywde. Życie w mydlanej bańce jaką rodzice tworzą dziecku za młodu jest ułudą i prędzej czy później bańka pęknie i oby jak najszybciej.... Największy błąd rządów POpaprańców to fakt likwidacji obowiązkowej służby wojskowej. 9 miesięcy szkolenia to w zupełności wystarczy aby nauczyć chodź minimalnej odpowiedzialności i innego życia... a teraz po podstawówce już nic nie musi taki młody robić...kiedyś jak nie chciał się uczyć i nie chciał iść do wojska to przynajmniej uciekał za robotą za granicę a teraz zakapiory i obszczymurki drą ryja przed blokiem i ćpają albo się wieszają. W Polsce więcej ludzi rocznie ginie w samobójstwach jak w wypadkach samochodowych.

Piepszenie takie ja bylem w wojsku i mnie niczego nie nauczylo. Wojsko nie wpaja wartosci tylko posluszenstwo. W wojsku nie masz myslec tylko sluchac. Poza tym dzisiejsza sluzba to nie 2 lata jak kiedys. Jaka tam masz odpowiedzialnosc? :D sprzatanie rejonow ? :D tego mozesz nauczyc sie w domu. Frazes powtarzany po rodzicach.

Pokaz m statystyki tych samobojstw bo mi sie nie chce wierzyc.
Nie dziwie sie ze jest ich duzo skoro zycie za minimalna to powolna wegetacja prowadzaca do smierci.
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.