BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  29 sierpnia 2018 (pierwszy post)

Dlaczego?

Mruczyslaw
Mruczyslaw
  29 sierpnia 2018

Nie. Niestety jest tak, że to biedniejsi oddają część swojej forsy bogatym. Czynsze, waty, i inne haracze, nie współmierne do swoich zarobków.

BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  29 sierpnia 2018
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Nie. Niestety jest tak, że to biedniejsi oddają część swojej forsy bogatym. Czynsze, waty, i inne haracze, nie współmierne do swoich zarobków.

Nie dlaczego?
Ja nie wiem komu placisz Twoj VAT :D pisze o ludziach bardzo bogatych a nie wlascicielu jednego domu. Skoro nid sa wspolmierne to moze warto sie tym zainteresowac? Czy jestes z fych co uwazaja ze to i tak nie ma sensu bo to nic nie zmieni i nie masz wplywu?
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  29 sierpnia 2018
Ostatnio edytowany: za 25 kwietnia 8125
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Dlaczego?

Tak, wydaje się, że to jedyne rozwiązanie na problemy ludzi z całego świata i te całe kryzysy.
Po co bogaczom to całe bogactwo, dać biednym!.
Brakuje dziś takich dobrosercnych Janosików i Robin Hoodów, to świat jest taki jaki jest , żądza nim pieniądze i matka natura.
HardStyled83ddd0a
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  29 sierpnia 2018
Owad
Owad: BekaZciebieModzie: Dlaczego? Tak, wydaje się, że to jedyne rozwiązanie na problemy ludzi z całego świata i te całe kryzysy. Po co bogaczom to całe bogactwo, dać biednym!. Brakuje dziś takich dobrosercnych Janosików i Robin Hoodów, to świat jest taki jaki jest.

Ciekawe... ciekawe...
Mam nadzieje ze wypowie sie wiecej osob.
Czyli jesli dzisiaj w Polsce by sie pojawila partia ktora otwarcie glosi ze bogaci powinni oddawac biednym to bys byl jej zwolennikiem?
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  29 sierpnia 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Czyli jesli dzisiaj w Polsce by sie pojawila partia ktora otwarcie glosi ze bogaci powinni oddawac biednym to bys byl jej zwolennikiem?
Jeżeli powstała by to głosić mogą, i czy te obietnicę były by spełnione, czy pogaci przyjmą to nowinę z otwartym sercem, nie wiem to jest ta wielka nie wiadoma, więdz zwolennikiem poparcia 50/50.
HardStyled83ddd0a
Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  30 sierpnia 2018

Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie ktoś, kto się dorobił miałby oddawać (oddawać?) pieniądze biednym, którzy najczęściej są biedni z powodu własnych błędów. Potrzebującym trzeba dać wędkę, a nie rybę, bo niczego się nie nauczą ani nie docenią.

Podejmujesz wyzwanie?
GNEBICIEL
GNEBICIEL
  30 sierpnia 2018

Jak by tak bogacze zaczęli rozdawac pieniadze to by fach zlodziejski upadł i nikomu by nie chciało sie robić... człowiek zbyt mocno przywiazuje sie do życia na ziemi i mysli ze bedzie mial czas na wszystko ale wiadomo ze nic nie jest tak pewne jak podatki i smierc.

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  30 sierpnia 2018

Jeśli chodzi o bogate koncerny które wykazują straty, w celu nie płacenia podatku i wyprowadzania kapitału za granicę to powinno się je skroić. Ale jak to zrobić aby nie uciekły?

Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Rynzynzynxd
Rynzynzynxd
  30 sierpnia 2018

Z mojego punktu widzenia powinni ale nikogo nie zmusisz, to jest sprawa typu chciec albo nie chciec, moge ale nie musze, to juz zalezy od czlowieka

jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  30 sierpnia 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Dlaczego?

Nie, nie i jeszcze raz nie.
Nie jestem za rownouprawnieniem i innymi bajerami. Podoba mi sie podzial ludzi na rozne klasy/kasty.
Nie moga byc wszyscy rowni, z takim samym stanem konta. Ktos ciezko pracuje cale zycie, ktos ma mozg i go uzywa, a nie tylko nosi na szyi, i ma sie dzielic z innymi, ktorzy nie maja ambicji? To glupota. Czyms musimy sie roznic, aby ludzie mieli priorytety i ambicje to oprocz haczyka potrzebuja nagrode. Swiadomosc tego, ze nic lepszego nas nie czeka, bo i tak rozdajemy wszystkim obcina nam skrzydla i doprowadzi do oglupienia. Kazdy moze byc bogaty, ale ciezka praca ludzie sie bogaca jak to powiedzenie mowi. Tym bardziej ludzie nie przyzwyczajeni do pieniedzy nie potrafia ich cenic i puszczac w obieg. Ile to bylo historii 'wygranych' milionerow bankrutow. Majatek musi sie zwiekszac stabilnie lub trzeba sie urodzic w bogatej rodzinie i przyzwyczaic do tego.
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  31 sierpnia 2018

W koncu powiew madrosci.... :D szkoda ze tak duzo jest socjalistow.

jestemwczorajsza
Posty: 7261 (po ~140 znaków)
Reputacja: -251 | BluzgometrTM: 170
jestemwczorajsza
  31 sierpnia 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: W koncu powiew madrosci.... :D

Jesli to w moja strone to Twoja wypowiedz koliduje z loginem. :ziober2:
Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cholera jasna.
BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  31 sierpnia 2018
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Dlaczego?


dlaczego? dlaczego?
w imię umiłowania bliźniego, bozia tak nakazuje, koniec, kropka

a tak na poważnie, to pomagać owszem, ale nie wyręczać w zaspokajaniu potrzeb,
dobrobyt ogłupia i rozleniwia, w nieodpowiednich rękach może może stać się żródłem dramatu,
niedostatek hartuje i uczy tzw.zaradności

pomijam sytuacje spowodowane wypadkami losowymi

dodatkowe, przymusowe obciążanie bogatych na rzecz biednych nie jest dobrym pomysłem

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

BabaxJaga
Posty: 5789 (po ~243 znaków)
Reputacja: -2128 | BluzgometrTM: 15
BabaxJaga
  31 sierpnia 2018
jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Podoba mi sie podzial ludzi na rozne klasy/kasty.

przenieś się do Indii, będziesz w swoim żywiole

jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Kazdy moze byc bogaty, ale ciezka praca ludzie sie bogaca jak to powiedzenie mowi

dawno przebrzmiałe, już nieaktulane

jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Tym bardziej ludzie nie przyzwyczajeni do pieniedzy nie potrafia ich cenic i puszczac w obieg. Ile to bylo historii 'wygranych' milionerow bankrutow

do dużych pieniędzy trzeba dorosnąć

jestemwczorajsza
jestemwczorajsza: Majatek musi sie zwiekszac stabilnie lub trzeba sie urodzic w bogatej rodzinie i przyzwyczaic do tego.

j/w

moja ewangelia
WCZORAJ już utracone, DZISIAJ jest w rękach naszych, a JUTRO? nie dajmy się choć JUTREM straszyć
moja wiara https://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I
mój dekalog https://www.youtube.com/watch?v=ITsL91vlIcM

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.