pietruszka182
pietruszka182
  3 lipca 2018 (pierwszy post)

Polska postępowa
1.Wprowadzenie 50% ulgi na bilety lotnicze dla niepełnosprawnych
2.Postawienie na energię odnawialną czyli więcej elektrowni wodnych.
3.Ustalenie jasnych reguł Państwo kościół.
4.Ułatwienie przekształcenia się ze spółdzielni we wspólnotę mieszkaniową.
5.wprowadzenie możliwości 24 godzinnych odwiedzin w szpitalach.
6.pomoc niepełnosprawnym w poruszaniu się koleją.
7.Zmniejszenie płac sędziów.
8.obniżenie podatków
9. poprawa bezpieczeństwa obywateli.
10.Wprowadzenie całorocznego biletu na autobusy.
11.rozprawienie się z dopalaczami.
12.Legalizacja medycznej marihuany.
13.przywrócenie 50% ulg w abonamencie na telefony komórkowe dla osób nie pełnosprawnych.
14.Legalizacja prostytucji.
15.zaostrzenia kar za znęcanie się nad kobietami czyli za znęcanie kara wiezienia od 2 do 8 lat wiezienia

16.podniesienie rent socjalnych dla osób niepełnosprawny na tyle na ile pozwolą finanse państwa.
17.zmiana prawa tak by osoba niepełnosprawna miała rentę socjalną i emeryturę po jednym z rodziców ale już bez zasiłku pielęgnacyjnego
18.wprowadzenie większych kar za szybkom jazdę
czyli za brawurową jazdę 2000zł mandatu a za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym 20 000zł kary plus 20 000 odszkodowania dla rodziny zabitego lub 5 więzienia.
19.legalizacja związków partnerskich dla par heteroseksualnych i par homoseksualnych takich jak 2 kobiety
20.przejście całkowite na płatność bez gotówkową.
21.zniesienie limitu zarabiania dla niepełnosprawnych tak aby nie tracili rent czy zasiłków czy odziedziczonej emerytury po jednym z rodziców z racji wysokości zarobków.
22.wprowadzenie automatów z tabletkami antykoncepcyjnymi pigułką dzień po i prezerwatywami.
23.wprowadzenie przerwania ciąży na życzenie.

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  3 lipca 2018
Ostatnio edytowany: 26 kwietnia 0892

NIE. Żadne partie, na wszystkie te programy ich można i wyłącznie tylko zrobić :superkupa:

HardStyled83ddd0a
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  3 lipca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Polska postępowa


jasne
wpisz jako 24 punkt, ze wprowadzasz obowiazek pracy do 99 roku zycia.

kolejny postepowy, co wydaje mu sie, ze urzednicy wiedza lepiej od ludzi, na co potrzebne sa im pieniadze. masakra.
UkladScalony
UkladScalony
  3 lipca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: 1.Wprowadzenie 50% ulgi na bilety lotnicze dla niepełnosprawnych

Oczywiście pieniążki na ulgi wezmą się z drzewka pieniężnego i nikt nie będzie musiał ponieść tych kosztów... Populizm.
Konto usunięte
Konto usunięte: 2.Postawienie na energię odnawialną czyli więcej elektrowni wodnych.

Każdy kto ma minimum wiedzy o inżynierii wie jak bardzo absurdalny ze względów technologicznych jest ten pomysł. Energia w elektrowni wodnej bierze się z różnicy poziomów (energia potencjalna zgromadzona w górnym zbiorniku, jest zamieniana w energię kinetyczną podczas spadku która napędza turbiny) - Polska to nie Norwegia, gdzie ponad połowa kraju to góry pokryte lodowcami z których wypływają rzeki.
Konto usunięte
Konto usunięte: 3.Ustalenie jasnych reguł Państwo kościół.

Jeśli te reguły mają być tak jasne jak ten postulat to raczej nic nie wniosą, poziom ogólności zmierza ku nieskończoności.
Konto usunięte
Konto usunięte: 4.Ułatwienie przekształcenia się ze spółdzielni we wspólnotę mieszkaniową.

Jak?
Konto usunięte
Konto usunięte: 5.wprowadzenie możliwości 24 godzinnych odwiedzin w szpitalach.

Na pewno wpłynie to pozytywnie na odpoczynek pacjentów, kiedy o 2giej w nocy jacyś randomowi ludzie będą się wałęsać.
Konto usunięte
Konto usunięte: 6.pomoc niepełnosprawnym w poruszaniu się koleją.

Jak?
Konto usunięte
Konto usunięte: 7.Zmniejszenie płac sędziów.

Wzrost korupcji wśród sędziów.
Konto usunięte
Konto usunięte: 8.obniżenie podatków

Kolizja z pk.1 postulatu.
Konto usunięte
Konto usunięte: 9. poprawa bezpieczeństwa obywateli.

Jak?
Konto usunięte
Konto usunięte: 10.Wprowadzenie całorocznego biletu na autobusy.

Przy zmiennych cenach paliwa, jednakowa cena biletu - jak to skalkulujesz żeby miało jakąkolwiek opłacalność, bez absurdalnej ceny?
Konto usunięte
Konto usunięte: 11.rozprawienie się z dopalaczami.

Jak? Większość jest kupowana i sprzedawana jako np. "rozpałka do grilla" albo "ciekawostka florystyczna" NIE DO SPOŻYCIA.
Konto usunięte
Konto usunięte: 12.Legalizacja medycznej marihuany.

Nie ma czegoś takiego jak medyczna marihuana - jest olej tłoczony z konopi z wyekstrahowanym THC. Tylko tutaj chodzi o odlocik po paleniu, a nie żadne pierdoły związane z medycyną. Pisz wprost "legalne ćpanko na receptę".
Konto usunięte
Konto usunięte: 13.przywrócenie 50% ulg w abonamencie na telefony komórkowe dla osób nie pełnosprawnych.

Nie wiem dlaczego osoba niepełnosprawna ma mieć ulgę na abonament, ja bym poszedł raczej w aktywacje do pracy takich ludzi w granicach ich możliwości - daj wędkę a nie rybę.

Konto usunięte
Konto usunięte: 14.Legalizacja prostytucji.

Ustawienie państwa z całym aparatem przymusu i kontroli w roli legalnego stręczyciela / alfonsa - ciekawe co może pójść nie tak?
Konto usunięte
Konto usunięte: 15.zaostrzenia kar za znęcanie się nad kobietami czyli za znęcanie kara wiezienia od 2 do 8 lat wiezienia

Ok.
16. 17. Kolizja z pk.8
Konto usunięte
Konto usunięte: 19.legalizacja związków partnerskich dla par heteroseksualnych i par homoseksualnych takich jak 2 kobiety

Zdefiniuj "związek partnerski", jak on będzie interpretowany przez prawo? Czy osoby z takich związków będą mogły adoptować dzieci? Pobierać świadczenia socjalne przewidziane dla rodzin itp.
Konto usunięte
Konto usunięte: 20.przejście całkowite na płatność bez gotówkową.

Czyli całkowite odebranie prywatności na rzecz banków tak? Zawiało Orwellem 1984.
Konto usunięte
Konto usunięte: 21.zniesienie limitu zarabiania dla niepełnosprawnych tak aby nie tracili rent czy zasiłków czy odziedziczonej emerytury po jednym z rodziców z racji wysokości zarobków.

Ok.
Konto usunięte
Konto usunięte: 22.wprowadzenie automatów z tabletkami antykoncepcyjnymi pigułką dzień po i prezerwatywami.

Znów kolizja z pk. 8 + sprzedawanie medykamentów hormonalnych do spożycia, z automatu nie wydaje się dobrym pomysłem. Co jeśli jakieś dziecko sobie podejdzie do takiego automatu, wrzuci pieniążek i zje sobie "cukiereczka"? Jak zabezpieczyć takie automaty?
Konto usunięte
Konto usunięte: 23.wprowadzenie przerwania ciąży na życzenie.

Kolizja z pk.8 - kto ma płacić za zabieg, bo jakaś Karyna nie wie jak się zabezpieczać?
leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  3 lipca 2018

jednym slowem propozycje kolegi pietruszka to program z cyklu,
czy chcecie zeby bylo lepiej ale bedzie gorzej?

GNEBICIEL
GNEBICIEL
  3 lipca 2018

Każde dojście jakiegokolwiek człowieka do koryta władzy ciągnie za sobą chęć wykorzystania władzy do własnych potrzeb lub za pieniądze zaspokajanie potrzeb tym co zapłacą i wprowadzania przepisów im przychylnych nie koniecznie dobrych dla ogółu. Dla tego z góry wiadomo że władza deprawuje samą siebie i wszystko czego się dotknie.

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  3 lipca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Każde dojście jakiegokolwiek człowieka do koryta władzy ciągnie za sobą chęć wykorzystania władzy do własnych potrzeb lub za pieniądze zaspokajanie potrzeb tym co zapłacą i wprowadzania przepisów im przychylnych nie koniecznie dobrych dla ogółu. Dla tego z góry wiadomo że władza deprawuje samą siebie i wszystko czego się dotknie.


czego wymagac od ludzi, z ktorych 99% bycie poslem itd. to tak na prawde pierwsza praca.
pietruszka182
pietruszka182
  3 lipca 2018

a czemu tak krytykujecie te pomysły a co do 24 punktu to powiem tak pomysł pracy do 99 roku życia jest wzięty chyba z kosmosu ale np aborcja na życzenie jest możliwa do wprowadzenia gdzie to kobieta będzie mogła decydować czy chce urodzić czy nie a na nie które rzeczy znalazła by się kasa ale nie wolno dawać tyle kasy kościołowi np ojcu rydzykowi Polska musi iść z postępem kościół nie ma prawa się wtrącać to co tu jest w dużej mierze jest skierowane do niepełnosprawnych ale dla zdrowych też np choćby bilet roczny wiadomo że na nie wszystko była by kasa ale na to co by starczyło zostało by natychmiast wprowadzone

pietruszka182
pietruszka182
  3 lipca 2018

na koniec powiem tak zanim nastał pis też mówili niema na to na tamto atu proszę 500+ ale żeby nie było ja nie popieram pis

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  3 lipca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: a czemu tak krytykujecie te pomysły
bo wiekszosc z nich wzieta jest z totalnej d*** i bazuje tylko i wylacznie na populizmie i rozdawnictwie nie swojej kasy.

Konto usunięte
Konto usunięte: np aborcja na życzenie jest możliwa do wprowadzenia gdzie to kobieta będzie mogła decydować czy chce urodzić czy nie a na nie które rzeczy znalazła by się kasa

dlaczego tylko kobieta ma o tym decydowac? czy facet w takiej sytuacji nie ma nic do powiedzenia?

Konto usunięte
Konto usunięte: kasa ale nie wolno dawać tyle kasy kościołowi np ojcu rydzykowi Polska musi iść z postępem kościół nie ma prawa się wtrącać to co tu jest
zawsze najlatwiej liczy sie pieniadze innych. poza tym dla cb takie aborcje na zadanie, automaty z pigulkami itd. to postep? dzieki bogu ja zawsze wiedzialem, ze jestem zacofany.

Konto usunięte
Konto usunięte: to co tu jest w dużej mierze jest skierowane do niepełnosprawnych
komu chcesz zabrac te pieniadze?
CuteNinja
CuteNinja
  3 lipca 2018

Naprawdę nie mam pojęcia skąd biorą się ludzie, którzy myślą, że pieniądze rosną na drzewach i wykluwają się z jajek.

Erf
Erf
  3 lipca 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Bardzo pod siebie sporządzona lista postulatów. Brakuje tu jednak realizmu i świadomości, że abyś Ty dostał pieniążki, ktoś musi je dać. Podstawy ekonomii i świadomości pochodzenia i obrotu pieniędzmi.
Nie zagłosowałabym, mimo że sporo rzeczy byłoby i mi bardzo na rękę, ale cenię sobie zaradność, a nie wyciąganie hajsu od państwa. Kiedyś pisowskie rozdawnictwo się skończy, a osoby, które mają podobny poziom świadomości politycznej i finansowej do przedstawionych postulatów będą w dupie.

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  3 lipca 2018
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: na koniec powiem tak zanim nastał pis też mówili niema na to na tamto atu proszę 500+ ale żeby nie było ja nie popieram pis


500 + to takie przelewanie kasy z kieszeni wszystkich do tych do lapia sie na zasady tego programu.
jak myslisz, skad biora sie pieniadze na 500+?
brawo ty! komus te pieniadze musza zabrac, zeby innemu dac. skoro jest tak dobrze, ze stac polske na takie programy, czemu nie obnizyc podatkow? czemu nie zniesc, albo nie obnizyc zlodziejskiego vat? czemu nie obnizyc haraczu zus?

wtedy kazdemu z nas zostanie wiecej kasy w kieszeni, a ja caly czas twierdze, ze ty, ja, cuteninja i inni sa w stanie lepiej tymi pieniedzmi zagospodarowac niz urzednik.

no ale wtedy nie ma efektu wow. nie ma kupowania elektoratu, jest za to dobry pan, ktory lekka reka rozdaje nie swoje talary.

juz kiedys o tym pisalem, chcesz zrobic zle, to mu daj, komus pomoc to mu zabierz.

i jeszcze jedno, mimo ze bylo to dawno, pamietam jak dzis, wydawalem pracownikowi zaswiadczenie o zarobkach do kredytu czy cos. jego mina bezcenna, jak zobaczyl ile zarabia netto, a ile brutto. to dalo mu duzo do myslenia.
pietruszka182
pietruszka182
  3 lipca 2018

a więc kobieta rodzi wychowuje więc kobieta decyduje po za tym kobiety chciały by takiej ustawy no i trzeba wziąć pod uwagę że nie daj boże jak urodzi się tak uszkodzone dziecko które leży bez kontaktu i nie jest wstanie nic zrobić ani mówić ani chodzić to potem jest dramat dla rodziców co się z nim stanie jak ich zabraknie a np takie ruchy jak za życiem nie rozumieją właśnie chociaż by takiej kwestii jak napisałem ale to nie problem by ich uciszyć wystarczy te ruchy postraszyć delegalizacją i wtedy te organizacje się uspokoją a mężczyzna owszem może rozmawiać z partnerką na temat ciąży ale decyzja o tym czy urodzić czy nie zawszę należy do kobiety i ja jestem za kobietami ba uważam że kobiety są inteligentniejsze od mężczyzn mino że jestem facet ale staję murem za kobietami

leon28
Posty: 1217 (po ~133 znaków)
Reputacja: -18 | BluzgometrTM: 449
leon28
  3 lipca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: a więc kobieta rodzi wychowuje więc kobieta decyduje


skoro kobieta jest taka samodzielna, to zdradz mi prosze, skad tyle pozniejszych spraw o alimenty?

Konto usunięte
Konto usunięte: kobiety są inteligentniejsze od mężczyzn mino że jestem facet ale staję murem za kobietami

nie wiem czy czasem nie mylisz inteligencji ze zwyklym sprytem zyciowym / natura.
Konto usunięte
Konto usunięte: a np takie ruchy jak za życiem nie rozumieją właśnie chociaż by takiej kwestii jak napisałem ale to nie problem by ich uciszyć wystarczy te ruchy postraszyć delegalizacją i wtedy te organizacje się uspokoją
kolejny wszystkowiedzacy, czy ty czasem nicka nie zmienilies ostatnio?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.