Mobster
Mobster
  9 czerwca 2018 (pierwszy post)

jak zostanie odkryte życie pozaziemskie?
Czy jakaś religia upadnie?
Co nas czeka?
Macie czasami tak, że myślicie, "bęc i mnie nie ma"? Z nieistnienia w nieistnienie? Ryje to banie wiem, ale czasem warto usłyszeć lub przeczytać coś optymistycznego, bo ateiści chyba sobie sprawy nie zdają jakie smutne byłoby nieistnienie po śmierci.
Kto z obecnych ludzi dobrej woli czyta, lub przeczytał Biblię i myśli na ten temat?

praksyda
praksyda
  9 czerwca 2018

żaden gatunek nie trwa wiecznie.... (hawking)

Mobster
Mobster: Czy jakaś religia upadnie?

Religie są tylko po to, żeby człowiek nad człowiekiem miał kontrolę.
Mobster
Mobster: Co nas czeka?

koniec, ale nikt nie jest w stanie przewidziec kiedy.
Mobster
Mobster: nie zdają jakie smutne byłoby nieistnienie po śmierci.


ludzie nie potrafią sie pogodzić, ze po nas zostanie tyle samo co po zwierzaku rozjechanym na drodze, dlatego wierzą w życie po śmierci, jesteśmy wyewoluowanym gatunkiem ziwerząt, który mysli ze ziemia jest tylko dla nas i to nam sie wszystko nalezy, nawet zycie po śmierci, eh..
praksyda
praksyda
  9 czerwca 2018
Mobster
Mobster: jak zostanie odkryte życie pozaziemskie?

jest duze prawdopodobieństwo ze takie życie moze istnieć, to nie zielone ufoludki zapewne, ani innne robocopy, ale skoro nasza ziemia we wszechświecie to taka mała bakteria, na której powstało życie, to dlaczego nie moze istnieć inne życie gdzies lata świetlne dalej?
nikt nie wierzy w życie pozaziemskie, tylko dlatego ze "prymitywny człowiek" tego nie udowodnił?
całe szczęscie ze technika nie jest az tak rozwinięta że pozwoliłoby nam to zbadać, bo człowiek stwierdzi ze to dobre miejsce dla nas i nam sie oczywiście należy:D
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 czerwca 2018
Jedynym dowodem że istnieje inteligentna forma życia pozaziemskiego jest to że się z nami nie skontaktowali.

RexMundi
...Ignorance is bliss...
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  9 czerwca 2018
Mobster
Mobster: to z obecnych ludzi dobrej woli czyta, lub przeczytał Biblię i myśli na ten temat?

przeczytałem
fajna książka, takie wczesne fantasy
Mobster
Mobster: Co nas czeka?
śmierć
Mobster
Mobster: przeczytać coś optymistycznego, bo ateiści chyba sobie sprawy nie zdają jakie smutne byłoby nieistnienie po śmierci.

smutne jest to że inni łudzą się że po śmierci coś ich czeka
Mobster
Mobster: Czy jakaś religia upadnie?

raczej nie, prędzej zacznie się krucjata by nawracać obcych
...Ignorance is bliss...
Mobster
Mobster
  10 czerwca 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: ludzie nie potrafią sie pogodzić, ze po nas zostanie tyle samo co po zwierzaku rozjechanym na drodze

Trafiłaś w sedno. Kto w dzisiejszych czasach pamięta o swoim dziadzie pradziadzie? Czy to nie ten sam przykład? Życie się toczy bez względu na to co było kiedyś. Było sobie coś, ale już tego dawno nie ma. Ktoś o tym myśli?

Konto usunięte
Konto usunięte: jest duze prawdopodobieństwo ze takie życie moze istnieć, to nie zielone ufoludki zapewne, ani innne robocopy, ale skoro nasza ziemia we wszechświecie to taka mała bakteria, na której powstało życie, to dlaczego nie moze istnieć inne życie gdzies lata świetlne dalej? nikt nie wierzy w życie pozaziemskie, tylko dlatego ze "prymitywny człowiek" tego nie udowodnił? całe szczęscie ze technika nie jest az tak rozwinięta że pozwoliłoby nam to zbadać, bo człowiek stwierdzi ze to dobre miejsce dla nas i nam sie oczywiście należy:D


I tu jest pies pochowany. Skoro ktoś odkryje życie pozaziemskie to nurtuje mnie jedna myśl. Jest to nauka Nowego Testamentu. Skoro Jezus żył na ziemi to nie mógł nauczać i wprowadzać religii w innych światach. Jeżeli obcy się pojawią to znaczy, że są to pogańscy najeźdźcy. Umysł ludzki nie jest tego w stanie pojąć, ale myślenie o wszechświecie i o jego nieograniczoności doprowadza mnie do konwulsji xD. Jest to rzecz dla mnie tak niepojęta jak sam Absolut czyli Bóg. Skoro sam człowiek nie wybiegł poza swój układ słoneczy to może powinniśmy dać szanse wierze? Kim my jesteśmy, żeby mówić, że życie kończy się śmiercią? Nikt nigdy nie dowiódł niczego ;)
RexMundi
RexMundi: Jedynym dowodem że istnieje inteligentna forma życia pozaziemskiego jest to że się z nami nie skontaktowali.


Być może. Chodzą teorie o Annunaki i nawet o tym, że księżyc to stacja kosmiczna obcych.
RexMundi
RexMundi: Mobster: Co nas czeka?

RexMundi
RexMundi: smutne jest to że inni łudzą się że po śmierci coś ich czeka

I to nie jest dla ciebie w pewien sposób przerażające? To po co to wszystko? Lepiej jest się nie narodzić i nie "przechodzić" przez życie czy żyć z myślą, że jednak gdzieś tam będziemy zapisani w "księdze życia" ?
RexMundi
RexMundi: raczej nie, prędzej zacznie się krucjata by nawracać obcych

No to już by była parodia
RexMundi
Posty: 68929 (po ~126 znaków)
Reputacja: -46 | BluzgometrTM: 13
RexMundi
  10 czerwca 2018
Mobster
Mobster: to nie jest dla ciebie w pewien sposób przerażające? To po co to wszystko? Lepiej jest się nie narodzić i nie "przechodzić" przez życie czy żyć z myślą, że jednak gdzieś tam będziemy zapisani w "księdze życia" ?

jest, wizja tego że umrę i tyle. urwie mi się film którego już nie dokończę
ja na świat się nie prosiłem jednak jestem, jak mawiał klasyk.. "odciskiem palca na szybie drapacza chmur", żyję odnoszę sukcesy, porażki, radości i smutki ale żyć mrzonką że to tylko etap do "lepszego czegoś" to marne pocieszenie
Mobster
Mobster: Skoro Jezus żył na ziemi to nie mógł nauczać i wprowadzać religii w innych światach. Jeżeli obcy się pojawią to znaczy, że są to pogańscy najeźdźcy. Umysł ludzki nie jest tego w stanie pojąć, ale myślenie o wszechświecie i o jego nieograniczoności doprowadza mnie do konwulsji xD. Jest to rzecz dla mnie tak niepojęta jak sam Absolut czyli Bóg. Skoro sam człowiek nie wybiegł poza swój układ słoneczy to może powinniśmy dać szanse wierze? Kim my jesteśmy, żeby mówić, że życie kończy się śmiercią? Nikt nigdy nie dowiódł niczego ;)
Pismo święte przez lata było edytowane i poprawiane tak by podpasowało sie pod obecne trendy kościoła, równie dobrze Jezus mógł być obcym, czynił cuda, umarł i zmartwychwstał a sam Bóg mieszka w niebie.... więc czemu nie mieli by być obcymi, tyle że prosty ludzki umysł nie byłby wstanie tego ogarnąć a ludzi łatwiej straszyć nadczłowiekiem i duchem niż kosmitą odwiedzającym płaską Ziemie zamieszkującą przez prymitywny organizm który jada przy świeczce
...Ignorance is bliss...
Mruczyslaw
Mruczyslaw
  10 czerwca 2018
Mobster
Mobster: Czy jakaś religia upadnie?

Ciężko to stwierdzić? Ludzie lubią być okłamywani, ewentualnie nie chcą wiedzieć całej prawdy.
Mobster
Mobster: Co nas czeka?

Wszystko, albo nic?
Mobster
Mobster: Macie czasami tak, że myślicie, "bęc i mnie nie ma"?

Tak.
Mobster
Mobster: Kto z obecnych ludzi dobrej woli czyta, lub przeczytał Biblię i myśli na ten temat?

Próbowałem, ale się nie wciągnąłem. Za dużo bohaterów i wątków.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie
  10 czerwca 2018

Koles masz strasznie smutne rozkminki na temat sensu istnienia. Sprawiasz wrazenie czlowieka ktorego przygniata zycie i sobie z tym nie radzi.

Po smierci jest zapewne to samo co przed urodzeniem. A dlaczego musi cos byc ? Czy jestes w stanie zaakceptowac taka mysl ? od kiedy zaczeles dostrzegac czas ?
Czytalem caly nowy testament i troszke starego.

Religia powstala dlatego ze kiedys ludzie nie potrafili sobie wyobrazic wielu rzeczy. Dlatego im bardziej postepowe spoleczenstwo tym mniej religijne a lud ciemny to lud łatwy do sterowania.

RedRiding1978
RedRiding1978
  10 czerwca 2018
Mobster
Mobster: Kto z obecnych ludzi dobrej woli czyta, lub przeczytał Biblię i myśli na ten temat?


Czasami odnoszę wrażenie, że nie wystarczy czytać/klepać biblię jak mantrę i znać ją na pamięć. By ją rozumieć, trzeba do niej znać historię, bo bez tego nie ruszy z miejsca
Marshal1978
Marshal1978
  10 czerwca 2018

ja tego nie dotrwam moje pokolenie tez a jestem przekonany ze sa inne cywilizacje mars to poczatek potem innne uklady jak ludzkosc znajdzie nadswietlna predkosc za 1000 lat

Mobster
Mobster
  10 czerwca 2018
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Próbowałem, ale się nie wciągnąłem. Za dużo bohaterów i wątków.

To spróbuj poczytać księgę Henocha. Tam się dopiero dzieje.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Koles masz strasznie smutne rozkminki na temat sensu istnienia. Sprawiasz wrazenie czlowieka ktorego przygniata zycie i sobie z tym nie radzi.

Tu się mylisz. Ja właśnie lubię swoje życie i lubię stąpać po ziemi, a takie rozkminki czasami mnie nurtują, bo jeszcze żaden mózg czy wielki myśliciel tego świata mi nic nie udowodnił, ani nie zobrazował.
BekaZciebieModzie
BekaZciebieModzie: Dlatego im bardziej postepowe spoleczenstwo tym mniej religijne a lud ciemny to lud łatwy do sterowania.


Nie wszyscy wierzący to lud ciemny. Wierzyć w instytucję, a wierzyć w Boga to zupełnie dwie odmienne formy rozumowania.

Konto usunięte
Konto usunięte: trzeba do niej znać historię

Żeby poznać historię to byś musiała przeczytać podręczniki każdego państwa, a potem porównać elementy wspólne hehs
praksyda
praksyda
  10 czerwca 2018
Mobster
Mobster: Ktoś o tym myśli?

Nie szukaj wiekszego celu w życiu, jesteśmy tu tylko dla przetrwania gatunku, głownie to nam wpajaja w głowy od dziecka jak mamy życ, i jaki jest nasz cel.
Nikt o nas już nie myśli po kilku pokoleniach, swoje zadanie wykonałes na ziemi, zostawiłes po sobie DNA i tyle.
Mobster
Mobster: Skoro sam człowiek nie wybiegł poza swój układ słoneczy to może powinniśmy dać szanse wierze? Kim my jesteśmy, żeby mówić, że życie kończy się śmiercią? Nikt nigdy nie dowiódł niczego ;)

Podobno nasze życie tutaj to zwykły przypadek, a jak zaczniemy mieszac religię z nauką za każdym razem jak bedziemy się zastanawiac jak to wszystko się zaczęło i co ma sens, nigdy nic z tych rozmów nie da sie sensownego wywnioskować a my sami posiadamy małą wiedzę na ten temat.
Mobster
Mobster: Nikt nig

Mobster
Mobster: Nikt nigdy nie dowiódł niczego ;)

co zostało przebadane i udowodnione naukowo, a co religijnie? cieżko mi jest to wszystko razem pogodzić.
GNEBICIEL
GNEBICIEL
  10 czerwca 2018

Religia ponoc powstała na pustyni ciekawe dlaczego ?

Mobster
Mobster
  14 czerwca 2018

Temat zdechł razem z tym portalem. R.I.P Foreverd83ddc94

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.