Jozef84
Jozef84
  19 stycznia 2018 (pierwszy post)

Co sądzicie o tym, że świat to iluzja/złudzenie?

lce
lce
  19 stycznia 2018

Świat to bajka.

LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  19 stycznia 2018
Jozef84
Jozef84: Co sądzicie o tym, że świat to iluzja/złudzenie?

Ten temat był już poruszany w pewnym filmie d83dde01
Jozef84
Jozef84
  19 stycznia 2018
LockOn
LockOn: filmie

Tak wiem w "Matrix". d83dde03
CezaryBujak
Posty: 5 (po ~57 znaków)
Reputacja: -2 | BluzgometrTM: 0
CezaryBujak
  21 stycznia 2018

Witam poznam kobiete do 65 zadbana ja mam 28 chętne zapraszam

Erf
Erf
  21 stycznia 2018

Poczytaj sobie o solipsyzmie. :-D

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  21 stycznia 2018

Hipoteza symulacji ma ręce i nogi. Nawet patrząc przez pryzmat religii - życie doczesne nie jest tą właściwą, docelową egzystencją a jedynie etapem przejściowym, który ma oddzielić ziarno od plew. Solipsyzm też jest bardzo ciekawy, acz nieco przerażający. Jak się skopcę to często popadam w takie ekstremalnie głębokie rozważania, które czasem kończą się chwilową paranoją :D

Podejmujesz wyzwanie?
Jozef84
Jozef84
  21 stycznia 2018

Trochę nie bardzo rozumiem solipsyzmu. Przed chwilą czytałem o nim. Na tyle na ile zrozumiałem, że to co nas otacza jest odzwierciadleniem naszego umysłu? Nie zgodzę się do końca, są czynniki które mogą wpływać na nasz umysł. Czynniki zewnętrzne.

Jozef84
Jozef84
  21 stycznia 2018

Np. Piekło, sam bym sobie kary nie wymierzył, dlatego są czynniki zewnętrzne które taką karę wymierzają.

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  21 stycznia 2018
Ostatnio edytowany: za 19 kwietnia 3555

W solipsyzmie nie ma żadnych czynników zewnętrznych, bo istniejesz wyłącznie Ty. Wszystko wokół jest projekcją twojego umysłu. Jesteś jedynym prawdziwym bytem. Mówię to jako projekcja twojego ja, Józek :D

Podejmujesz wyzwanie?
Erf
Erf
  21 stycznia 2018

Solipsyzm faktycznie jest nieco kripi, ale ma nawet jakiś sens. Szczególnie mi przychodzi na myśl, jak dopadają mnie jakieś dziwne zbiegi okoliczności. Ale z tego co pamiętam, to jest w tej teorii sporo nieścisłości.

Co do czynników zewnętrznych i wymierzania "sobie" kary to przecież to wszystko dzieje się na zupełnie innym poziomie świadomości. Sama solipsyzm rozumiem tak, że jest na świecie jeden byt i jest to jakaś forma naszego umysłu i ten byt tworzy "symulacje" życia. To wszystko co nas otacza jest jedynie tworem i wyobrażeniem, jak w matrixie. I w tym wytworzonym świecie spotykają nas różne wydarzenia, które też są elementem tej "symulacji". Jaki jest tego cel? Może to my jesteśmy "Bogiem" i polega to na tym samym co wiara przypisuje Bogu.

Erf
Erf
  21 stycznia 2018

Czemu pokazuje, że jestem offline? Już nie siedzę tu tak długo, nie potrzebuję protekcji przed uznaniem za nolife. :/

Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  21 stycznia 2018

Odkryłaś elementarny mechanizm rządzący światem, niedostępny dla niższych bytów. Architekt postanowił poddać Cię dezintegracji. Ale chyba to samo zrobił ze mną, bo też mnie nie pokazuje online :D

Podejmujesz wyzwanie?
Erf
Erf
  21 stycznia 2018

To pewnie jakiś sposób na pozbycie się Lubelaków. :-D

Jozef84
Jozef84
  21 stycznia 2018

Dezintegracja pozytywna już to słyszałem. Jestem zły i to słuszna kara za moje winy. Właśnie ta Dezintegracja.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.