Mackersdorf
Mackersdorf
  16 stycznia 2018 (pierwszy post)

Witam, dziś przedstawię wam pomysł na spięcie całego Świnoujścia zelektryfikowaną linią kolejową pod własnością PKP lub PKM i uzupełnieniem luki w przybliżeniu między Świnoujściem Portem a Świnoujściem Centrum lub granicznym przystankiem Ahlbeck Grenze po stronie niemieckiej.

Wersja przez plażę z przystankiem Świnoujście Plaża, tutaj niezaznaczonym:



Wersja południowa:



Generalnie chodzi mi o to, że w wersji południowej robimy dwa małe mosty i na wysepce prowadzimy linię nasypem, wersja przez plażę jest tańsza, aczkolwiek trzeba ją trochę wzmocnić, by nie spotkało ją to, co słynny kościółek w Trzęsaczu. Obie wersje są dwutorowe do granicy kraju, Świnoujście Główne miałoby trochę więcej torów, pięć lub sześć. Świnoujście Port zmieniłoby nazwę na Świnoujście Główne Towarowe, jeśliby wybudować łącznicę na Port z nowej linii, lub zostałoby, jak na obrazku. Ludzi Morza w wersji ciemnozielonej nadal by istniało po tej samej stronie ulicy.

Grrryze
Grrryze
  18 stycznia 2018

A jak przez rzekę chcesz się przeprawić ? prom dla pociągów, ogromny most czy tunel za blisko miliard złoty ? Świnoujścia nie stać na taką inwestycję.

thereisnotry
thereisnotry
  18 stycznia 2018

Przepraszam. Jakie bylo pytanie?

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  1 lutego 2018
TheWolf
TheWolf: Jakie bylo pytanie?

Pytanie brzmi: do kogo należy bocznica kolejowa, którą chciał prowadzić ruch pociągów oraz czy uzyska dostęp do torów. Widać tam stojące węglarki i obok skład węgla w porcie, tak więc prawdopodobnie do portu należą i są użytkowane. Obok strategiczny gazoport.


Po przejściu przez rzekę, tory możnaby poprowadzić nie nabrzerzem ale nieco wgłąb w pasie zieleni.

Wariant drugi odpada. Nikt nie będzie chciał wysiadać na przystankach w polu za miastem.

Mieszkam w jednym z miast aglomeracji i też chciano dobudować przystanki na istniejącej linii centralnej ale jak na razie pomysł kolei miejsko-aglomeracyjnej upadł. Ludzie mają samochody lub autobusy.

Wiem że Śwnśc boryka się z brakiem przepraw ale jakieś mosty w końcu trzeba wybudować a nie wiecznie biedować i czekać na prom.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
TheWolf
TheWolf
  1 lutego 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: kogo
Chcesz rozwiazac problem, czy tylko o nim podyskutowac? Lol, przeciez ja sobie jaja robie...
Idz z tym do telewizji moze :)
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  1 lutego 2018
TheWolf
TheWolf: Chcesz rozwiazac problem, czy tylko o nim podyskutowac?

To 2.

TheWolf
TheWolf: Lol, przeciez ja sobie jaja robie...
Widzę a ja to samo.

Co mnie obchodzą tory na drugim końcu Polski.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
TheWolf
TheWolf
  1 lutego 2018
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę a ja to samo.
Mimo to...
Konto usunięte
Konto usunięte: To 2.


Jak to podsumowales...? Nie mam nic do dodania.
Iwa6
Posty: 2 (po ~239 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
Iwa6
  18 lutego 2018

Obiecanego juz od ho ho ho tunelu nie moga nam zrealizowac a Ty juz myslisz o nastepnej niemalze nie mozliwej inwestycji bo przeciez jakby promy przeplywaly? Jak wysoko tory by musialy isc albo cos ala zwodzone tory co pochloneloby miliardy.....
Tak wiec dobrze ze za marzenia nie karaja....
P.S. Świnna to nie rzeka to kanał :)

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  22 lutego 2018
Iwa6
Iwa6: Tak wiec dobrze ze za marzenia nie karaja....

Marzenia posuwają nas do przodu. To za niespełnione obietnice wyborcze powinny być kary.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  22 lutego 2018
Iwa6
Iwa6: tunelu nie moga nam zrealizowac


Tunel świetna sprawa. Wyjdzie taniej niż kupować dożywotnio bilety na prom.

Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Iwa6
Posty: 2 (po ~239 znaków)
Reputacja: 1 | BluzgometrTM: 0
Iwa6
  23 lutego 2018

No nie wiem, tunel darmowy ma być tylko przez 5 lat a promy są bezpłatne.
Lecz co ja mogę nie jestem kierowca i mi tam nie przeszkadzają promy

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  23 lutego 2018
Iwa6
Iwa6: tunel darmowy ma być tylko przez 5 lat a promy są bezpłatne.

Wszystko na odwrót macie w mieście. Tunel który jest bezobsługowy będzie płatny a prom na którym pracują ludzie macie za darmo.

Tak na prawdę to prom nie jest darmowy bo przecież ktoś płaci na jego utrzymanie i obsługę, paliwo.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.