BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  8 grudnia 2017 (pierwszy post)

Mówi Wam coś nazwa Alwine? ;) - Nie? Nie martwcie się, mi też do pewnego momentu nic nie mówiła ;)

Zacznijmy zatem od początku...

Alwine, to wioska położona w samym sercu Brandenburgii, ulokowana 70 km od Drezna, która powstała ok. 100 lat temu jako osada dla pracowników fabryki brykietu i kopalni węgla kamiennego.

Jaka ciekawa historia jest związana z tym miejscem? 9 grudnia wioska zostanie wystawiona na licytacji. Rzadko słyszy się o sprzedawaniu całych miejscowości...

Cena wywoławcza Alwine wynosi 125 tys. euro, czyli ok. 530 tys. zł. To tyle, co koszt niewielkiego domu jednorodzinnego w Polsce.

Nowy właściciel nabędzie dwa domy wielorodzinne i jeden wolnostojący oraz 6 "bliźniaków". Cała wieś liczy ponad 16 tys. m kw. Mimo że jest spokojna i otoczona lasem, nie należy do najpiękniejszych. Alwine wymaga nakładów finansowych. Miejscowość to ruina składająca się z brzydkich, zniszczonych domów. Odpada z nich tynk, brak tu kanalizacji czy centralnego ogrzewania, zamiast którego są piece kaflowe.

Dziś żyje tu kilkanaście osób. Nowy nabywca będzie musiał się z nimi dogadać w sprawie remontów i przystosowania miejscowości do współczesnych standardów.

Pytania do Was:
1. Zdecydowalibyście się na zakup takiej miejscowości?
2. Jakbyście zagospodarowali tak nabyty teren?
3. Słyszeliście o innych tego typu przypadkach sprzedaży?

Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
TPSMORDECZKO
TPSMORDECZKO
  8 grudnia 2017

Ja myślę, że kupi to jakiś ciapak i zrobi tam kolejną Mekkę. Historia tego miejsca pewnie jest ciekawa tego nie wiemy (co bylo wcześniej wcześniej) . A co do pomysłu na zagospodarowanie terenu jest wiele - ja bym szedł w eksploatacje węgla.

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  8 grudnia 2017
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Pytania do Was: 1. Zdecydowalibyście się na zakup takiej miejscowości?


BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Cena wywoławcza Alwine wynosi 125 tys. euro, czyli ok. 530 tys. zł.

Czekaj, zobaczę czy mam tyle!

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 2. Jakbyście zagospodarowali tak nabyty teren?

Kota we worku nie kupuję. Jeszcze nie wiem dopiero po oględzinach coś bedzie można powiedzieć.

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 3. Słyszeliście o innych tego typu przypadkach sprzedaży?


Tak. Normalnie sprzedaje się mieszkania z lokatorami albo całe kamienice lub osiedla.

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Dziś żyje tu kilkanaście osób. Nowy nabywca będzie musiał się z nimi dogadać w sprawie remontów i przystosowania miejscowości do współczesnych standardów.


Z lokatorami jest największy problem. Nie chcą się wyprowadzać. Nie mają dokąd. Las można wyciąć, dom zburzyć a lokator będzie marudził.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  8 grudnia 2017
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: ok 530 tys

No i mam problem z głowy. Brakuje mi jeszcze 529 tys zł wolnych środków Może ktoś pożyczy?

Konto usunięte
Konto usunięte: ja bym szedł w eksploatacje węgla.


Pytanie jaki to jest Węgiel. Jeśli brunatny tak jak na naszym Dolnym Śląsku gdzie zamknięto wszystkie kopalnie, to nie sprzedasz go nikomu. Chyba że do Afryki w zamian za piasek. Zakazuje się już palenia tym węglem słabej kaloryczności i jakości.

Czy "W przeszłości swoje domy budowali w Alwine pracownicy pobliskiej kopalni węgla brunatnego." http://www.dw.com/pl/alwine-w-brandenburgii-ca%C5%82a-wie%C5%9B-na-sprzeda%C5%BC-podano-cen%C4%99-wywo%C5%82awcz%C4%85/a-41647078

Czy jest to węgiel kamienny jak koloryzuje Bujająca w Chmurach
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: fabryki brykietu i kopalni węgla kamiennego.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Adrian3303
Posty: 394 (po ~158 znaków)
Reputacja: 26 | BluzgometrTM: 4
Adrian3303
  8 grudnia 2017

Słowo-klucz: licytacja ;)

Mruczyslaw
Mruczyslaw
  8 grudnia 2017
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: 3. Słyszeliście o innych tego typu przypadkach sprzedaży?

Tak. zalali wykupione tereny, dali para groszy i i się żyję. Jestem z zagłębia tarczycowego... KGHM . Pozdrawiam.
BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  9 grudnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja myślę, że kupi to jakiś ciapak i zrobi tam kolejną Mekkę. Historia tego miejsca pewnie jest ciekawa tego nie wiemy (co bylo wcześniej wcześniej) . A co do pomysłu na zagospodarowanie terenu jest wiele - ja bym szedł w eksploatacje węgla.

Calkiem mozliwe ;)

Hmmm... od węgla raczej staramy sie teraz ochodzić... Głównie Unia nam to narzuca, ale zawsze mozna eksportowac na wschod, tam w wielu przypadkach jest to jeszcze jedno z glownym zrodel energii :D

Konto usunięte
Konto usunięte: Czekaj, zobaczę czy mam tyle!


uzbierałeś? :P
Konto usunięte
Konto usunięte: Z lokatorami jest największy problem. Nie chcą się wyprowadzać. Nie mają dokąd. Las można wyciąć, dom zburzyć a lokator będzie marudził.


Moim zdaniem każdy medal ma dwie strony...
Owszem, mieszkancy czesto marudza...
Ale bywa tez w druga strone... Nie wiem, czy kojarzysz sytuacje, gdy np. w Polsce, dawni wlasciciele zaczeli odzyskiwac swoje nieruchomosci od Państwa, narzucając dotychczasowym mieszkancom absurdalne warunki pozostania w mieszkaniach...
Konto usunięte
Konto usunięte: Może ktoś pożyczy?


Moze wspolnika/wspolniczki poszukaj? ;p
Adrian3303
Adrian3303: licytacja ;)


Jakby nie bylo, cena wywolawcza smieszna ;)
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Tak. zalali wykupione tereny, dali para groszy i i się żyję. Jestem z zagłębia tarczycowego... KGHM . Pozdrawiam.


Gdzies mi sie, kiedys o tym obilo :(
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  9 grudnia 2017
BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: Głównie Unia nam to narzuca

Głownie smog nam to narzuca. Jako krakuska powinnaś coś o tym wiedzieć.

BujajacaWoblokachh
BujajacaWoblokachh: ale zawsze mozna eksportowac na wschod, tam w wielu przypadkach jest to jeszcze jedno z glownym zrodel energii :D


Wydobycie jest za drogie. Opłaca się za to brać węgiel z Ukrainy albo Australii. Nie mylić z Austrią!
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Jajestemmm
Jajestemmm
  9 grudnia 2017

Boze czego technokraci jeszcze nie wymyslą .... d83dde33

GuzikZTego
GuzikZTego
  10 grudnia 2017

Ja tam by m nie chciala jakiegos zaduupia...

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  10 grudnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja tam by m nie chciala jakiegos zaduupia...

Miałabyś władzę i rządziłabyś. Kiedy wypasać można krowy, gdzie mogą biegać kury i zmieniła nazwę na Beatkowo.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
GuzikZTego
GuzikZTego
  10 grudnia 2017

Nie kreci mnie to :d w Szwajcarii bylam w miejscu o nazwie Beatenberg gdzie jest wodospad a nad nim restauracja. Prawie jak Beatkowo xD

GuzikZTego
GuzikZTego
  10 grudnia 2017

Nie mam takich chorych zapedow zeby zawladnac swiatem, miec jakies swoje miasto czy swoja wies :/ eh

GuzikZTego
GuzikZTego
  10 grudnia 2017

Juz tacy byli co tego chcieli wielcy "dowodcy".

GuzikZTego
GuzikZTego
  10 grudnia 2017
tu dokladnie St. Beatus-Höhlen :D ale niestety groty w srodku nie zwiedzilam bo ktos sie hajtal tam i zamkneli...
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.