DannyWitto
DannyWitto
  23 października 2017 (pierwszy post)

Jak mija niedziela? :)

afrogilda
afrogilda
  25 października 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: Przyznać się kto był w niedziele na zakupach?

Ja często robię zakupy w niedzielę. Głupotą są zakazy, które próbuje wprowadzić rząd aby w niedzielę nie można było robić zakupów, mi własnie w niedzielę najlepiej chodzi się po galeriach, itp.
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  25 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: mi własnie w niedzielę najlepiej chodzi się po galeriach

Wydawałoby się że dla 15-latki każdy dzień na wydawanie pieniędzy jest dobry. Co więc takiego jest szczególnego w niedzieli?
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
afrogilda
afrogilda
  25 października 2017

najwięcej czasu mam

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  25 października 2017

No widzisz a pracownicy galerii mają go najmniej w niedzielę. Bilans wychodzi na zero.

Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
afrogilda
afrogilda
  25 października 2017

I tu jest problem. Bo jedni mają czas tylko w niedzielę na zakupy a drudzy chcieliby spędzić w domu ten czas. Myślę, że powinna być jeszcze jedna opcja - powinny sklepy markety itp. zatrudnić kogoś tylko w niedzielę. Może jakiś studentów itp.

afrogilda
afrogilda
  25 października 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970

Nie intresuje mnie polityka, ale mój sąsiad jest zwolennikiem i sympatykiem obecnej władzy. Popiera rząd jak tylko się da i zastanawia mnie dlaczego robi zakupy w niedzielę tak jak ja czy moja rodzina?
Czy Ci co protestują i chcą wstrzymać handel w niedzielę nie widzą że kupowanie paliwa to też handel? Może powinni zamknąć stacje paliw w niedzielę.

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  25 października 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Myślę, że powinna być jeszcze jedna opcja - powinny sklepy markety itp. zatrudnić kogoś tylko w niedzielę. Może jakiś studentów itp.

Opcja taka jest tylko że nie jest obowiązkowa i dlatego pracodawcy z niej nie korzystają prawie wogóle. Wolą doić pracowników z czasu.

Uwierz że są tacy pracodawcy co są zdziwieni że trzeba płacić za nadgodziny, premie czy należne za prace w dni wolne (święta). Nawet się spotkałem z takim który proponował pracę za damo niby na próbę ale poniżej kwalifikacji.

Dlatego jestem za zamknięciem sklepów w niedzielę choć za tą władzą nie zagłosuje. Samych galerii czy zakupów nie lubię więc nie chodzę dla przyjemności tylko dla nabycia towarów.

Chlebek można kupić dzień wcześniej a piwo na stacji benzynowej i nikt z głodu nie umrze. Stacje benzynowe to są strategiczne punkty tankują na nich także karetki dlatego nie wyobrażam sobie ich zamknięcia całkowicie.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.