Sarna
Sarna
  12 sierpnia 2017 (pierwszy post)

Cześć. No to tego, wróciłam se z gór, może dodam jakieś fotki, polecam widoki bezcenne.
Ale tu nie o mnie.
Mam kilka pytań w sprawie znajdek znalezionych wykrywaczem metalu, czy ktoś sie orientuje jak wygląda chwalenie się znajdkami na forach? fejsie? kiedy skarb Państwa powie "Hola to nasze, oddaj skurczybyku"
od jakiej amunicji moze być ta kulka, z jakiego wieku, czy walki? nie wiem moze ktos wie.

Jedziemy dalej...
Co jest do cholery z ta pogodą? jeszcze trochę będziemy bunkry budować i schrony w domach, coraz bardziej agresywne wiatry i burze 0_o
Z tego miejsca też chciałam pozdrowić ZacnegoUsera.

irbit
irbit
  12 sierpnia 2017

hmm a 10% od złotego pociągu ...

mrukowski
mrukowski
  12 sierpnia 2017
Sarna
Sarna: ;( do kogo mam iśc zeby o to zadbali?

Może do jakiejś organizacji Niemieckiej, pozarządowej? Są takowe, nie wnikałem.
wziac
Posty: 609 (po ~70 znaków)
Reputacja: -138 | BluzgometrTM: 3
wziac
  12 sierpnia 2017

Miałam takie gradobicie ze mi dziury w pomidorach porobiło :( a podczas opadów zacnej amunicji musiałam dolecieć do auta ze skrzynka sprzętu dostałam solidnie w łeb i cała mokra wsiadłam

GRADEK83
GRADEK83
  12 sierpnia 2017
wziac
wziac: Miałam takie gradobicie ze mi dziury w pomidorach porobiło

Ja mam tyle pomidorów ze nie wiem co z nimi robić a już o ogórkach nie wspomnę... pomidory mam pod małym tunelem więc raczej sa bezpieczne ....
wziac
wziac: cała mokra wsiadłam

Niby grad a tej już mokro się zrobiło :ziober2:
mrukowski
mrukowski
  13 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Ja mam tyle pomidorów ze nie wiem co z nimi robić a już o ogórkach nie wspomnę...

Przeciery, i keczupy. Zwał jak zwał. Z ogórków to sałatki albo w beczkę, i kisić.
mrukowski
mrukowski
  13 sierpnia 2017

Jestem pomidorowym psychopatą. Uwielbiam pomidory, pomidorową. Do niej zawszę wsypuję dużą ilość mielonej, czerwonej ostrej papryki.

GRADEK83
GRADEK83
  13 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Przeciery, i keczupy

No niby tak ale w te upały stanie przy garach to masakra jem sałatki
Konto usunięte
Konto usunięte: Z ogórków to sałatki albo w beczkę, i kisić.

Prawie cała piwnica zawalona słoikami ludziom rozdaję dziś pod folią dopatrzyłem ogórka wielkości cukinii zostawię go i zobaczę ile jeszcze urośnie :D
Konto usunięte
Konto usunięte: Jestem pomidorowym psychopatą.

Jutro będzie pomidorowa z rosołu z wczoraj :D Ja lubię rosół ale ze swojskiej kury i z własnej roboty makaronem :D Ten z kury ze sklepu ni cholery mi nie smakuje:/
wziac
Posty: 609 (po ~70 znaków)
Reputacja: -138 | BluzgometrTM: 3
wziac
  13 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Niby grad a tej już mokro się zrobiło wziac

deszcz też lał 2614
RedRiding1978
RedRiding1978
  13 sierpnia 2017
Sarna
Sarna: Co jest do cholery z ta pogodą? jeszcze trochę będziemy bunkry budować i schrony w domach, coraz bardziej agresywne wiatry i burze


Czy budować schrony, tego pewna nie jestem, ale na pewno przydałaby się szeroko zakrojona akcja informacyjna i edukacyjna co zrobić, jak się zachować, gdzie szukać schronienia kiedy taka burza nas zaskoczy. Najlepiej słuchać i nie lekceważyć ostrzeżeń meteorologów i służb informujących o nadejściu takiego żywiołu. Lekceważenie i arogancki stosunek do przyrody kosztowało życie kilkanaście osób. Czy można było ich uniknąć? Myślę, że tak gdyby właśnie.... słuchali i nie lekceważyli nadciągającego żywiołu
AmongUs
Posty: 1088 (po ~72 znaków)
Reputacja: -519 | BluzgometrTM: 14
AmongUs
  13 sierpnia 2017

xd arogancka to cie natura stworzyla, liczy sie umiejetnosc przewidzenia sytuacji i obserwowanie otoczenia a nie prognozy z 1000 serwisow kazda inna ale to dla ciebe i tutejszych znawcow tematu cos odleglego xd

RedRiding1978
RedRiding1978
  13 sierpnia 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
AmongUs
AmongUs: z 1000 serwisow


Dobrze, że nie masz skrzydeł, bo fruwałbyś jak gołębica. Wystarczy że, s***sz tutaj w każdym niemal temacie. W realu już jesteś zbędnym ogniwem chorej ewolucji. Słyszałeś o czymś takim jak Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej?! Chyba nie, to amebo zamilcz
RedRiding1978
RedRiding1978
  13 sierpnia 2017

Ciekawe jakie obserwacje mogli prowadzić w godzinach nocnych harcmistrze obozowiska w którym zginęło 2 dzieci? Jeżeli okaże się, że zignorowali ostrzeżenia IMiGW i na czas nie ewakuowali obozowiska w bezpieczne miejsce, winni są śmierci 2 dzieci. Fajnie co nie i jakie zabawne?! Szkoda, że nie wszystkim dzisiaj gimbusie do śmiechu.

irbit
irbit
  13 sierpnia 2017

Każdy podejmuje decyzje dobre/złe ale i każdy dźwiga brzemię tych decyzji, osobiście uważam że osoby odpowiedzialne za śmierć dwójki dzieci będą musiały z tym żyć i chyba żaden wyrok nie jest sprawiedliwy dla rodzin ... Ale codzienne wstawanie rano z myślą ze można było tego uniknąć, spojzenie rodzin ofiar to duży najazd na psychikę oczywiście zakładając że osoby odpowiedzialne posiadają sumienie ...

RedRiding1978
RedRiding1978
  13 sierpnia 2017

Myślę, że nikt z nich nie spodziewał się takiego pogodowego armagedonu i potraktowało ostrzeżenia rutynowo. Kolejna burza jakich przeżyliśmy wiele, przeżyjemy i tą chociaż ostrzeżenia przed nawałnicami, szły o kilku już dni. Odpowiednie aplikacje w telefonach(pod warunkiem, ze mamy połączenia w internetem) ostrzegają przed burzami i wysyłają informacje o sile i częstotliwości uderzeń piorunów jednak w takich przypadkach jak obozowiska, powinny ewakuować się prewencyjnie chociażby z tego powodu, że znajdują się pod gołym niebem, często w środku lasu i na ich terenie znajdują się dzieci w różnym wieku...

RedRiding1978
RedRiding1978
  13 sierpnia 2017

Zawiódł system ostrzegania, albo ludzie odpowiedzialni za zdrowie i życie dzieci, którzy zbagatelizowali ostrzeżenia. Efekt, 2 dzieci nie żyje i nie chcę sobie nawet wyobrażać, co dzisiaj czują ich rodziny

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.