annalii
annalii
  4 sierpnia 2017 (pierwszy post)

Gdzie lubicie spacerować po lesie i co napotykacie ciekawego ja ostatnio znalazłam dużo grzybów maślaki podgrzybki kozaki a wy ?

xxxCZARNY
xxxCZARNY
  4 sierpnia 2017

A ja sporo "grzybiarek" przy krajowej 50'tce Kołbiel-Mińsk. Przy wojewódzkiej 631 na Nieporęt również. Chyba duży wysyp grzybów mamy d83dde02.

irbit
irbit
  4 sierpnia 2017

To pomoc drogowa bylad83dde1c

CuteNinja
CuteNinja
  4 sierpnia 2017

Ja się zupełnie nie znam na grzybach, do tego stopnia, że jak kiedyś pojechałam z przyjaciółmi do lasu, to z entuzjazmem wskazywałam palcem na wiele rzeczy rosnących w ściółce z pytaniem, czy to grzyb.

ToTylkoYo
ToTylkoYo
  4 sierpnia 2017

mam jedną polankę co jest tam wysyp Sów ;) Aż tyle ich, że w zeszłym roku rozdawałem znajomym, bo miałem 34szt (lub 37 tera nie pamiętam) ;) No i oczywiście głównie czarne łepki i maślaki po których zbieraniu boli mnie zawsze krzyż, bo chodzę za mini po zagajnikach :D

Jozef84
Jozef84
  4 sierpnia 2017

3 lata temu dużo grzybów zebrałem, głównie maślaki, zdarzały się kurki i sowy. Teraz straciłem ochotę na spacery po lesie, zresztą chyba za wcześnie na grzyby, we wrześniu jak przyjdą deszcze będzie ich chyba więcej.

xxxCZARNY
xxxCZARNY
  4 sierpnia 2017

Panowie co to są te sowy? Jak wyglądają grzyby wyglądają?

Jozef84
Jozef84
  4 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: co to są te sowy

Inna nazwa to Czubajka Kania, mają pierścień na pieńku i są blaszkowane, przez to można pomylić z trującym grzybem. Można je przyrządzić jak kotlety schabowe w jajku i bułce.
xxxCZARNY
xxxCZARNY
  4 sierpnia 2017

@irbit
To pomoc drogowa byla d83dde1c

To straszną tam mają konkurencję, bo prawie każda dróżka w las jest obstawiona przez taką pomoc drogową. Nic tylko czekać na "awarię" w podróży ;P

xxxCZARNY
xxxCZARNY
  4 sierpnia 2017

@Jozef84

Aaa Kania! Nigdy nie spotkałem się z taką nazwą tego zacnego grzyba.
Dziękuję za informację.

GRADEK83
GRADEK83
  4 sierpnia 2017

Nie wchodzę do lasu bo tam pełno kleszczy :/

RedRiding1978
RedRiding1978
  4 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie lubicie spacerować po lesie i co napotykacie ciekawego


Pytanie trochę bezsensu
Gdzie lubię spacerować?Po lesie :)
Co/kogo spotkałam ciekawego? Leśniczego Jelonka :)
LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  4 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie lubicie spacerować po lesie

Ja mam swoje miejsca koło jeziora .
Konto usunięte
Konto usunięte: co napotykacie ciekawego

U mnie wysyp kurek kosą można ścinać d83dde01.
Konto usunięte
Konto usunięte: entuzjazmem wskazywałam palcem na wiele rzeczy rosnących w ściółce z pytaniem, czy to grzyb.

Typowy mieszczuch d83dde1c
annalii
annalii
  4 sierpnia 2017

A dzięki za odpowiedź

jestdobrze1994
jestdobrze1994
  4 sierpnia 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Gdzie lubicie spacerować po lesie

Tam gdzie moje ścieżki prowadząd83dde0a

LockOn
LockOn: U mnie wysyp kurek kosą można ścinać

Ehh sosik ze świeżych kurekd83dde14
Znalazłam kilka jelonków, które kilka dni temu przyszły na świat. Aż chce się takie głaskać ale nie wolnod83dde12 Raz znalazłam młodego koziołka który złapał się w sidło. Bardzo przykry widok. Biedaczek ledwo łapał oddech. Znalazłam jeszcze masę śmieci, i inne cuda cywilizacji
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.