ollekk
ollekk
  28 czerwca 2017 (pierwszy post)

Jak namówić rodziców na akwarium? d83dde22

ollekk
ollekk
  4 lipca 2017

Bardzo chce duże ale nie mam miejsca w pokoju d83dde1e tylko na kostke albo kule ale kuli nie chce bo właśnie nie można włożyć filtra a musi być w akwarium d83dde12

kasiakika
kasiakika
  4 lipca 2017

To spróbuj takie mniejsze na początek - samo akwarium prostokątne nieduze, powiedzmy z 12 l lub troszke wieksze (nie zajmuje za dużo miejsca, ale też jest większe trochę od kuli - mniej więcej wielkości kostki, tylko tańsze na pewno) - koszt ok 20 zl, i do tego filtr, koszt ok 20 zł... z rybek mógłbyś sobie tam np mieć welonkę właśnie, albo gupiki, jeśli chciałbyś więcej rybek. Myślę, że mama szybciej się zgodzi.

Sarna
Sarna
  4 lipca 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
ollekk
ollekk: osztuje pra

niech kupią Ci jedna rybkę w kuli, bez pompek i bajerów, udowodnij im, ze potrafisz się zająć rybką czy rybkami, mając rybki trzeba jakąś wiedzę posiadać i pamiętać o ich, nie tylko w pierwszych tygodniach bo cos nowego, a może już miałeś jakieś zwierzątko albo masz, które Ci się znudziło i rodzice muszą dbać o nie?:D
ollekk
ollekk
  5 lipca 2017
Sarna
Sarna: ollekk: osztuje pra niech kupią Ci jedna rybkę w kuli, bez pompek i bajerów, udowodnij im, ze potrafisz się zająć rybką czy rybkami, mając rybki trzeba jakąś wiedzę posiadać i pamiętać o ich, nie tylko w pierwszych tygodniach bo cos nowego, a może już miałeś jakieś zwierzątko albo masz, które Ci się znudziło i rodzice muszą dbać o nie?:D


Nigdy nie miałem nic d83dde1e Bardzo chciałem mieć króliczka ale mama też sie nie zgadzała bo brzydko pachnie i robi kupy wszędzie i wgl d83dde1e A co można mieć w takim malutkim akwarium 12 litrów?
mrukowski
mrukowski
  5 lipca 2017

To samo co w dużym, tylko w mniejszych gabarytach. Co do rybek, to mieczyki i gupiki, na początek. Łatwe w hodowli.

ToTylkoYo
ToTylkoYo
  8 lipca 2017

Pamiętam moje pierwsze akwarium :D
Rybki złapane w strumyku i miska od prania, mama dowiedziała sie o tej "hodowli" po 2 dniach jak zeszła do piwnicy pranie robić a tam w jednej misce ryby :D
Potem były większe, aż przystało na kupnie akwarium 250l i zamówieniu odpowiedniej szafki do niego, rybki miałem łatwe w hodowli, mieczyki, gupiki , molinezje, neony i oczywiście glonojady i kiryski ;)
I więcej sie nie wypowiem, bo już wszyscy tobie powiedzieli co i jak, o dziwo obyło sie bez spamu xD

mrukowski
mrukowski
  8 lipca 2017

Ja miałem jeszcze skalary

ToTylkoYo
ToTylkoYo
  8 lipca 2017

Miałem też, ale w akwarium 250l urosły na ok 7-9cm w kłębie (bez tych "ogonów" ) i mi zjadały inne rybki :/

kasiakika
kasiakika
  8 lipca 2017

hahah, też zaczynałam od rybek złowionych w rzece do słoika i robiłam im akwaria w większych słoikach po konfiturach ;) oczywiście rodzice nie chcieli zgodzić się na akwarium i jakąkolwiek hodowlę rybek, więc moje "akwaria" słoikowe były skrzętnie chowane za łóżkiem i wyciągane, jak w pobliżu nie było nikogo dorosłego ;) Za każdym razem jak zostałam przyłapana, moja hodowla musiała wracać do rzeki (o ile jeszcze żyła) :D Ach, to były czasy :)) Potem w końcu zgodzili się na kulę, a teraz mam 112 l ;)

Adrian3303
Posty: 394 (po ~158 znaków)
Reputacja: 26 | BluzgometrTM: 4
Adrian3303
  8 lipca 2017

Ja miałem jedynie bojownika. Fajnie się stroszył jak się mu pokazywało lusterko ;)

ollekk
ollekk
  9 lipca 2017
Adrian3303
Adrian3303: Ja miałem jedynie bojownika. Fajnie się stroszył jak się mu pokazywało lusterko ;)


Ja chce bojownika właśnie są mega śliczne d83dde03
wziac
Posty: 609 (po ~70 znaków)
Reputacja: -138 | BluzgometrTM: 3
wziac
  10 lipca 2017

powiedz ze chcesz hodowac makrele karpie i sledzie , zgodza sie.

mrukowski
mrukowski
  10 lipca 2017

Można jeszcze patyczaki trzymać, ale nudne są i wyglądają jak patyki.

CuteNinja
CuteNinja
  10 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: patyczaki

Na miejscu jego rodziców prędzej pozwoliłabym mu trzymać w domu rybki, jaszczurkę, węża, piżmaka, cokolwiek, ale nie patyczaki. Przecież to robale, i to z tych brzydszych :ninja:
mrukowski
mrukowski
  10 lipca 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: Przecież to robale, i to z tych brzydszych

Wygląd to nie wszystko. Znasz jakieś ładniejsze robale?
Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.