Eldim
Posty: 1109 (po ~186 znaków)
Reputacja: -96 | BluzgometrTM: 125
Eldim
  4 maja 2017 (pierwszy post)

Często słyszymy zwrot "ona/on jest inteligentna/y" W jaki sposób zdefiniujecie to słowo? Czym dla Was jest inteligencja? Czy jest to cecha wrodzona czy można ją w jakiś sposób wytrenować?

Na koniec pozwolę sobie wstawić wypowiedź jednego z moich nielicznych życiowych mentorów.
https://www.youtube.com/watch?v=qlpPS15XMlY

Podejmujesz wyzwanie?
MzM
MzM
  4 maja 2017
Eldim
Eldim: /on jest inteligentny








d83ddc46

Eldim
Eldim: W jaki sposób zdefiniujecie to słowo?


no właśnie tak.... jest d83ddcaa
Sarna
Sarna
  4 maja 2017
Eldim
Eldim: Czym dla Was jest inteligencja?

Nie idzie tego jakoś przypisać do definicji. Czasem ludzie mniej inteligentni używają wielkich słów żeby okazać się inteligentym w kogoś oczach, a czasem człowiek inteligentny posługuje się prostym językiem.
Nie wiem jak to wytłumaczyć, moze podam przykład fotkowy.
Na forum bywało różnie, pojawiały się trolle i znikały, tyle ze po ich trolowaniu już szło wywnioskowac czy to trolle inteligentne, czy zwykli pozerzy, najlepsze jest to, ze nie każdy potrafi to zauważyć, po jakimś czasie w niektórych tematach te niby trolle zaskakiwały wiedzą i poprawnością a pseudo-inteligent nadal bedzie leciał ze swoimi formułkami i bogatym słownictwem na każdym kroku podkreślająć swoją alternatywność, co nie skreśla tych pierwszych że jednak to trolle, tyle ze inteligentne.
Nie ma ich tutaj na forum, więc nie mówię o nikim z obecnych.
w życiu nie spotykam trolli, więc bardziej oceniam trochę wygląd i to jak zachowuje sie wśród innych ludzi, jak radzi sobie w życiu i to jak się wysławia.
Taki obraz daje w przybliżeniu z kim ma się do czynienia, ale żeby poznać inteligencje musiałabym spędzić trochę czasu z nim, czy z nią.
Sarna
Sarna
  4 maja 2017

nie umniejszając obecnym moderatorom, mało który poradziłaby sobie z nimi na tyle, żeby zdobyć ich szacunek(mam na mysli tych inteligentnych trolli)
podejrzewam, ze z góry skreśliliby ich, bo drazniący ich sposób bycia wyprowadziłby prawie każdego z równowagi, wtedy sposobem można do nich dotrzec ale na to potrzeba czasu, teraz forumowanie i moderowanie to kaszka z mleczkiem, mało tu osób które naprawdę wymagałoby takiej uwagi.

LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  4 maja 2017
Eldim
Eldim: Czym dla Was jest inteligencja?

To nie ilość przeczytanych książek ale doświadczenie jakie człowiek przeżył oraz umiejętność wydobycia z nich wniosków. Ważna jest też umiejętność słuchania innych ludzi i oddzielenie ziarna od plewu.
KonradziqOryginal
KonradziqOryginal
  4 maja 2017
MzM
MzM:
Rotflłem.

Sarna
Sarna: teraz forumowanie i moderowanie to kaszka z mleczkiem
Zgadza się. Gdzie te czasy, gdy ostatni post pojawiał się 1 sek temu, a wydarzeniem było gdy nikt nie napisał nic w ciągu ... uwaga! 1 minuty :szok:! To se ne vrati.
A wracając do głównego wątku.
Eldim
Eldim: W jaki sposób zdefiniujecie to słowo? Czym dla Was jest inteligencja?
Posługując się wiedzą encyklopedyczną. Nie ma potrzeby kolejny raz tworzyć niezliczone definicje. Ale skoro nalegasz, to swoje rozumienie opiszę używając synonimów, coby było krócej: bystry, rozumny, myślący, pojętny.

Eldim
Eldim: Czy jest to cecha wrodzona czy można ją w jakiś sposób wytrenować?
Nie posiadam takiej wiedzy. Ale jeśli już musiałbym jednoznacznie stwierdzić, to inteligencja jest cechą nabytą, niestety w dużej mierze zależnej od środowiska, imho.
MzM
MzM
  4 maja 2017
LockOn
LockOn: o nie ilość przeczytanych książek ale


Umiejętność odnajdywania się w różnych (czasami b. trudnych) sytuacjach w jakich przyjdzie nam się znaleźć. Nie potrzeba czasami encyklopedycznej wiedzy, bo wystarczy rzut oka na otoczenie(spostrzegawczość), dobre maniery, zasady, by nie zrobić ze siebie półgłówka :)
LockOn
Posty: 719 (po ~76 znaków)
Reputacja: 19 | BluzgometrTM: 1
LockOn
  4 maja 2017
MzM
MzM: :)

Prawda d83ddc4f
kasiakika
kasiakika
  5 maja 2017

MzM, poprawiłaś mi humor tymi zdjęciami w pierwszej odpowiedzi :)))) (niestety, jeszcze nie umiem tutaj tak fajnie zacytować wypowiedzi w dymkach, jak osoby powyżej :D )

Człowiek inteligentny... hmm, chyba trudno go jednoznacznie zdefiniować... według mnie, jest to człowiek myślący, asertywny... taki, który potrafi odnaleźć się w różnych sytuacjach, umie wykorzystać wiedzę, którą już tam gdzieś posiada do rozwiązywania problemów, które napotyka na swojej drodze... Nie idzie ślepo za tłumem, ale stara się samodzielnie znaleźć właściwą drogę, przewiduje skutki swoich działań...

Osoby inteligentne przyciągają do siebie, potrafią zainteresować różnymi tematami, są szczere.. przyznają się do swojej niewiedzy, mówią wprost, że w danej kwestii muszą się jeszcze doinformować. Osoby inteligentne czasem można poznać po wyrazie oczu i twarzy ;)) (przynajmniej ja tak niektóre z nich odbieram, czasem to widać np. w oczach dzieci zdolnych - "inteligentny wyraz twarzy" ;))

Spotkałam w swoim życiu trochę osób, które nazwałabym inteligentnymi, więc powyższe "wywody" snuję, przypominając sobie właśnie te cechy, które mi w nich najbardziej zaimponowały :D Nie wiem, czy z naukowego punktu widzenia brzmiałoby to podobnie, ale co tam :D

A czy można to wytrenować? Hmmm... podobno "z kim przestajesz, takim się stajesz..." - może to pomaga (lub przeszkadza ;) ) w treningu ;)) Kończę, bo mi elaborat wyszedł :D Chyba za dużo czasu na przemyślenia miałam :D ;))

MzM
MzM
  5 maja 2017
Konto usunięte
Konto usunięte: poprawiłaś mi humor tymi zdjęciami w pierwszej odpowiedzi :))))


Wyraz twarzy obserwatorów- bezcenny :)))
kasiakika
kasiakika
  5 maja 2017

taaak :)) czasem miny mówią więcej, niż tysiąc słów :D

kasiakika
kasiakika
  5 maja 2017
MzM
MzM: Wyraz twarzy obserwatorów- bezcenny :)))

(nauczyłam się cytować! :D )

to mi się jeszcze przypomniało :D

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.