BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  12 kwietnia 2017 (pierwszy post)

Od pewnego czasu widze na fotce wysyp zdjęć z nałożonymi rożnymi zwierzęcymi pyszczkami itp ale coraz czesciej widzę zrozpaczone dziewczyny, ktore makijaż online traktują jako receptę na niedoskonałości urody. O ile na niektorych fotkach jest to zrobione tak subtelnie i delikatnie że (o zgrozo) wcale tego na pierwszy rzut oka nie widac, o tyle w innych jest to juz tak tandetne, ze az razi. Czy tylko mnie? Zauważyłem, ze pod zdjęciami bardzo tunningowanymi wylewane są setki pochlebnych komentarzy, tak jakby część użytkownikow tej sztucznosci nie zauważała. Chodzi mi o te sztuczne brwi, niebieskie oczka gdzie razem z tęczówką pomalowane zostają całe bialka a nawet powieki i inne wynalazki rodem z photoshopa. Co o tym sądzicie?

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  12 kwietnia 2017

Dzień dobry,

BartekI987
BartekI987: Co o tym sądzicie?

... chwilowa moda, przeminie z czasem lub zostanie wyparta przez inny sposób "upiększeń" d83dde0f
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  12 kwietnia 2017

Faktem jest, ze gdyby fotka takich durnych "upiększaczy" nie oferowała, to na obrobke w zewnetrznym programie graficznym decydowałyby sie tylko te najbardziej "zdeterminowane" do tego zeby sie upiekszyc. Pamietam jak zakladalem tu konto po raz pierwszy jakies 11 lat temu, takie dodatki do zdjęc bylyby nagrodzone skasowaniem fotek, bo w regulaminie bylo zaznaczone, ze na zdjeciu ma byc widoczna TWARZ osoby ktorej dotyczy profil. Teraz to nie wiadomo czy patrzy sie na człowieka czy na postac z kreskowki, bo sami tą mozliwosc modyfikacji zdjęcia udostępniliście. Sama fotka wykreowala możliwosc dodawania durnych stempli więc to jest niejako na zyczenie osob decyzyjnych w fotka.pl. Tylko, ze skoro jest to funkcja serwisu to nie mozna jednoczesnie kasowac zdjec nieregulaminowych bo jedno z drugim się kłóci. Nie wiem w ogóle po co to zostało wymyślone i w jakim celu. Zamiast walczyć z fotkami, na ktorych są zwierzaczki i inne rzeczy to wy niejako dolaliscie oliwy do ognia i sprawiliscie, ze serwis opływa zdjęciami, ktore do niedawna byłyby mocno nieregulaminowe... Dziwna polityka włodarzy tego portalu.

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  12 kwietnia 2017

Nie ma potrzeby kasowania zdjęć tego typu, o ile można na nich rozpoznać twarz właściciela/ki lub w profilu znajdują się zdjęcia spełniające zasady obowiązujące na portalu.

Odnośnie zdjęć zwierzaków, baaa krajobrazów lub samochodów - o ile nie są ściągnięte z internetu (takowe można zgłaszać) można również takowe posiadać na zasadzie opisanej powyżej.

Każdy wyraża siebie na swój własny sposób, my jako goście możemy się "z pazurem", oby kulturalnie odnieść do takiego postępowania, to nasz jedyny wpływ.


Ale! Litości, nie wymagajmy aby wszystko było na wzór poglądu własnego - stałoby się po prostu nudne i znowu szukałoby się dziury w całym :-)

BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  12 kwietnia 2017

Ale jak mozna rozpoznac twarz, ktora jest zdeformowana przez jakis program? Bo to sie nie ogranicza tylko do drobnych stempli. Mi chodzi także o fotki, ktore są mocno przerobione, ze jakoby oryginalna fotka stanowiła jedynie baze do dalszej przerobki. Dla mnie fotka to byl serwis gdzie wstawialo sie FOTKI, a nie prace plastyczne... Dla Ciebie to to samo widze. Mamy inny pogląd i ok, moze wypowie sie ktos jeszcze?

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  12 kwietnia 2017
BartekI987
BartekI987: Ale jak mozna rozpoznac twarz, ktora jest zdeformowana przez jakis program?

Chyba Pan czegoś nie rozumie - twarz na zdjęciu z przeróbką może być mało widoczna i takowe foto może jak najbardziej mieć swoje miejsce w profilu - o ile znajdują się w nim zdjęcia inne - przynajmniej jedno - z rozpoznawalną buzią.

BartekI987
BartekI987: Mi chodzi także o fotki, ktore są mocno przerobione, ze jakoby oryginalna fotka stanowiła jedynie baze do dalszej przerobki.

BartekI987
BartekI987: Dla mnie fotka to byl serwis gdzie wstawialo sie FOTKI, a nie prace plastyczne

A dlaczego by nie? Inwencja własna ^^

To tak, jakbym zapytała Pana czy kogoś dlaczego wstawia zdjęcia ucięte, nie posiadając na sobie górnego okrycia.

Zaściankowość...

Szanujmy innych i siebie :-)
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  12 kwietnia 2017

Jaka zasciankowosc? Kobieto mieszasz różne sprawy. Ja rozumiem, ze jako osoba będąca w teamie fotki musisz bronic jak lwica wszystkiego co nam dobra fotka oferuje ale nie rozumiem jak możesz udawac, ze nie rozumiesz o czym pisze? Zdjęcia w awatarze tez są przerabiane a przeciez awatar to taka wizytowka danej osoby. Kiedys za lekko niewidoczną twarz potrafiliscie skasowac zdjęcie, teraz gołe pośladki w awatarze nikomu nie wadzą... Czysta hipokryzja.

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  12 kwietnia 2017
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
BartekI987
BartekI987: Jaka zasciankowosc? Kobieto mieszasz różne sprawy. Ja rozumiem, ze jako osoba będąca w teamie fotki musisz bronic jak lwica wszystkiego co nam dobra fotka oferuje ale nie rozumiem jak możesz udawac, ze nie rozumiesz o czym pisze? Zdjęcia w awatarze tez są przerabiane a przeciez awatar to taka wizytowka danej osoby. .

Zagalopował się Pan i to bardzo bardzo.
Awatar i owszem, jest wizytówką danego profilu, ale osoby trzecie nie są wychowawcami żeby dyktować jej/jemu jak ma wyglądać.

BartekI987
BartekI987: teraz gołe pośladki w awatarze nikomu nie wadzą...

Ależ proszę zgłaszać profile z nagimi - podkreślam - zadkami - do FP celem sprawdzenia profilu.

___________
Kilka głębokich wdechów i na pewno kolejny podryw się uda d83dde09

Pozdrawiam serdecznie! :-)
Sarna
Sarna
  12 kwietnia 2017

umów się z taką na randkę, ale tylko na basen, wszystkie twoje wątpliwości zostaną rozwiane, tzn rozmyte.

BartekI987
BartekI987: szcz
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  12 kwietnia 2017

Ale mi nie chodzi o sam makijaż, ktory swoją drogą tez często jest za mocny. Mi chodzi o te upiększacze dostępne w edytorze zdjęc. Jedne mają udawac zwykly makijaż, inne zmieniają rysy twarzy na bardziej dziecinne i bajkowe. Jedyny plus tego taki, ze te bardzo infantylne osobniki mogą zostac łatwiej rozpoznane.

niewidzialnaa
niewidzialnaa
  13 kwietnia 2017

Jak to dobrze, że nie używam filtrów :v
Nie no teraz na poważnie. Po to są edytory zdjęć by edytować. Każdy ma prawo robić to co chce dopóki nikogo tym nie krzywdzi. Twoje zdanie jest takie, a nie inne i masz do tego prawo, ale taka osoba i tak będzie robiła co chce, bo to jej zdjęcia i jej sprawa. Takie osoby zawsze były i zawsze będą i tego nie zmienisz, bo nie masz na to wpływu. Pora się z tym pogodzić, a nie zawracać tym sobie głowę. Pozdrawiam.

esquilo
Posty: 22080 (po ~141 znaków)
Reputacja: -449 | BluzgometrTM: 657
esquilo
  13 kwietnia 2017
niewidzialnaa
niewidzialnaa: Jak to dobrze, że nie używam filtrów :v Nie no teraz na poważnie. Po to są edytory zdjęć by edytować. Każdy ma prawo robić to co chce dopóki nikogo tym nie krzywdzi. Twoje zdanie jest takie, a nie inne i masz do tego prawo, ale taka osoba i tak będzie robiła co chce, bo to jej zdjęcia i jej sprawa. Takie osoby zawsze były i zawsze będą i tego nie zmienisz, bo nie masz na to wpływu. Pora się z tym pogodzić, a nie zawracać tym sobie głowę. Pozdrawiam.

d83ddc4d
BartekI987
Posty: 394 (po ~287 znaków)
Reputacja: -105 | BluzgometrTM: 39
BartekI987
  13 kwietnia 2017

Byłem ciekawy opini innych użytkownikow na ten temat. Nie to, zebym się czepiał, ale edycja zdjęć to dla mnie raczej kadrowanie, regulacja nasycenia barw, kontrastu jasnosci itp. Piszesz ze kazdy ma prawo robic co chce i ja sie przeciez z tym zgadzam. Natomiast niekoniecznie musi to wyglądac naturalnie i fajnie i o tym chciałem podyskutować...

veni00
veni00
  13 kwietnia 2017

Dla mnie to dziecinada. Ale przynajmniej od razu widać, kogo omijać, bez wczytywania się w "szlachta nie pracuje". d83dde0f

niewidzialnaa
niewidzialnaa
  13 kwietnia 2017

Bartekl987 przecież Ci nie zabraniam dyskutować na ten temat. Tak samo jak Ty wyraziłam swoje zdanie na ten temat.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.