piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  3 stycznia 2020 (pierwszy post)

Witam ,mam pomysł i wizje na lampkę nocną,drewno w połączeniu z żywicą epoksydową. Próbował ktoś w warunkach "domowych" cuś takiego ogarnąć?

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  18 stycznia 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Jeszcze się nią nie nacieszyłem ,ale jak mi się znudzi to już wiem gdzie się zgłosić


Spoko :)
Ale piszę poważnie, podoba mi się. Jak coś to się zgłoś :)
HardStyled83ddd0a
DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  28 stycznia 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Witam ,mam pomysł i wizje na lampkę nocną,drewno w połączeniu z żywicą epoksydową. Próbował ktoś w warunkach "domowych" cuś takiego ogarnąć?

W warunkach domowych to nie polecam ze względu na konieczność wentylacji oparów. W warunkach warsztatowych jak najbardziej TAK.
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Czasami się zastanawiam czy by się taką dłubaniną nie zająć na poważnie.😉


Ojciec, jakbyś miał syna to mógłbyś zalewać żywicą wyprawę Kolumba albo Uboty w niemieckim porcie. A tak, to dla córki tylko lampy i biżuterię będziesz wyrabiał.







Możesz też wylać całą podłogę w łazience. Na posadce ułóż muszelki i rozgwiazdy, piasek i co tam chcecie. Efekt stąpania po wodzie murowany:
https://www.google.com/search?q=%C5%82azienka+w+%C5%BCywicy&newwindow=1&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiT3Pf6-KbnAhVCpIsKHSxwDOoQ_AUoAXoECAsQAw&biw=1280&bih=861
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14921 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  28 stycznia 2020
Ostatnio edytowany: 1 stycznia 1970
Konto usunięte
Konto usunięte: w Niemieckim porcie.

Rysiek, jak zdołałeś mnie tam uchwycić i przy tych ludziach wyglądam jak gigant :lol:
HardStyled83ddd0a
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  28 stycznia 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Ojciec, jakbyś miał syna to mógłbyś zalewać żywicą wyprawę Kolumba albo Uboty w Niemieckim porcie. A tak, to dla córki tylko lampy i biżuterię .

Fajne to Rysiu ,ale taka dłubanina mnie nie rajcuje. Dużo małych drobiazgów ,a do tego jeszcze trzeba by w pompe próżniową zainwestować,a do tego nie praktyczne. Lubie praktyczne rzeczy ,które będą służyć,lampki mi się podobają ,a nad wisiorkami już główkuje,tylko w tokarkę muszę zainwestować.😉

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  28 stycznia 2020
Owad
Owad: Rysiek, jak zdołałeś mnie tam uchwycić i przy tych ludziach wyglądam jak gigant

Normalnie scenki są że mucha nie siada. Ta jednak przyleciała dokonać tam żywota skuszona sztuczna trawą. Chwilę później wyprawiałem jej pogrzeb. Nie wiedziałem że masz nowe życie!

piekloWgDantego
piekloWgDantego: a do tego jeszcze trzeba by w pompe próżniową zainwestować

Bzdura. Pompę potrzebowałbyś lejąc w formy zamknięte. Właśnie w lampy i biżuterię. A tu szalujesz basen i zalewasz.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  28 stycznia 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Bzdura. Pompę potrzebowałbyś lejąc w formy zamknięte. Właśnie w lampy i biżuterię. A tu szalujesz basen i zalewasz.

Raczej bzdurą bym tego nie nazwał,byle pęcherzyk powietrza spartoli cały efekt zalewania modeli. A lampkom dodaje efektu podwodnego świata,czy co tam sobie człowiek wymyśli. Chociaż są pewnie jakieś lepsiejsze żywice do zalewania tego typu modeli,ale tak czy siak nie moja bajka ,wolę kawałek starego dębu czy akacji.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  28 stycznia 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Raczej bzdurą bym tego nie nazwał,byle pęcherzyk powietrza spartoli cały efekt zalewania modeli. A lampkom dodaje efektu podwodnego świata,czy co tam sobie człowiek wymyśli. Chociaż są pewnie jakieś lepsiejsze żywice do zalewania tego typu modeli,ale tak czy siak nie moja bajka ,wolę kawałek starego dębu czy akacji.


Ruzumie. Nie każdy chce się bawić w taką szczegółowiznę. Skoro dla córki chcesz robić to możesz porwać jej figurki dinozaurów. Dzieci są obeznane który dinozaur co jadł i co robił. To ci córka powie. Zbijasz z listewek trumnę bez wieka albo z płyty styroduru kupionej w budowlanym. Dłuto do ręki i rzeźbisz scenerię do zabawy. Trochę zielska z ogrodu. Zalewasz żywicą akweny i gotowe. Na prawdę nie potrzeba wiele więcej ekstra. Pęcherzyki powietrza? Bo wychodził z wody.



Co do żywicy to ważne jest przewietrzanie jak wspominałem i temperatura pokojowa. Zaś najważniejsze są proporcje składników. Tu drobne kałuże nie chciały stężeć nawet po miesiącu mimo że proporcje ponoć były dobre.

A jak chcesz z większym rozmachem robić to zrób tą łazienkę :D
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  28 stycznia 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: .Co do żywicy to ważne jest przewietrzanie jak wspominałem i temperatura pokojowa. Zaś najważniejsze są proporcje składników. Tu drobne kałuże nie chciały stężeć nawet po miesiącu mimo że proporcje ponoć były dobre. A jak chcesz z większym rozmachem robić to zrób tą łazienkę :D

Całej technologii przestrzegam co do "joty" także jeszcze żadna z wylanych lampek się nie sknociła. Kupiłem wagę do tego i jak w aptece ściśle wdług norm,a pęcherzyki i powietrzem i przechyłem i nic to nie daje. Trzeba się trochę pobawić i nabrać wprawy aby było jak należy . Najważniejsze ,że efekty końcowe zadawalają mnie w zupełności,jak na moje zdolności,sprzęt i warunki w jakich to robię.😉

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  1 lutego 2020




Powoli powstaje lampka nr 2😉

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  5 lutego 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Powoli powstaje lampka nr 2

Widzę że nowy konar znalazłeś. Tym razem nie docinany do ścianki. Taki dziki też ciekawy.

Ja jednak lampy nie kupię. Mam inne a to nie mój styl.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  8 lutego 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: Widzę że nowy konar znalazłeś. Tym razem nie docinany do ścianki. Taki dziki też ciekawy. l.

Taką zimę mamy,że ostatnio wziąłem się za wiosenne porządki na ogrodzie i takie cudeńko w łapska mi wpadło😉. Dzisiaj go z formy wyjąłem i oszlifowałem ,ale brakło mi już czasu na podstawke i oświetlenie. W tygodniu po godzinach powinienem się z nią uporać.A tak na marginesie ,dzieci gdzieś mają starą lokomotywe zabawke ,zrobie z niej świecidełko ,może taka przypadnie Ci do gustu.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  11 lutego 2020





Tym razem światłowód zamiast leda i jakieś mieszane mam odczucia.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

DyktatorMody
Posty: 4140 (po ~166 znaków)
Reputacja: -230 | BluzgometrTM: 0
DyktatorMody
  25 lutego 2020
piekloWgDantego
piekloWgDantego: Tym razem światłowód zamiast leda i jakieś mieszane mam odczucia.

... bo światłowód jest do prowadzenia światła jak sama nazwa wskazuje a nie rozpraszania go.

piekloWgDantego
piekloWgDantego: A tak na marginesie ,dzieci gdzieś mają starą lokomotywe zabawke ,zrobie z niej świecidełko ,może taka przypadnie Ci do gustu.

Nie zabieraj dzieciom zabawek! Doceniam chęć zrobienia czegoś własnoręcznie ale wolę styl minimalistyczny. Im mniej tym lepiej. Nie lubię takich bibelotów dostawać. Walają się, kończą w najlepszym razie jako przycisk do papieru. Dostałem kiedyś atrapę ciuchci zapachową. Wkłada się wkłady o różnych zapachach, podpala i dym unosi się z komina. Ale jak się wkłady skończą to jest bezużyteczna. Mocno się kurzy u mnie na Śląsku i często trzeba sprzątać, tak co 3 dni o ile chcesz mieć czysto.
Wrzucam bomby na forum. Kryć się!
piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  25 lutego 2020
Konto usunięte
Konto usunięte: ... bo światłowód jest do prowadzenia światła jak sama nazwa wskazuje a nie rozpraszania go.

Tylko ktoś wymyślił(albo raczej odpad z produkcji)światłowód z przeźroczem bocznym na całej jego długości,plus działa jako zwykły światłowód,fajny bo praktycznie niewidoczny za dnia i dodatkowo nie ma obawy,że się popsuje ,wymianie podlega jedynie źródło światła do którego jest stały dostęp.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

piekloWgDantego
Posty: 2305 (po ~97 znaków)
Reputacja: 103 | BluzgometrTM: 7
piekloWgDantego
  25 lutego 2020



A to ostatnie dzieło ,ta sama technika.

Najlepsza myśl nieuczesana,więc uczesz się z rana.

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.