Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14923 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  13 kwietnia 2019 (pierwszy post)

Moje Hobby to Gołębie.

Jest może ktoś tutaj co ma podobne Hobby do mojego, z miłą chęcią podyskutuje z kimś na temat Gołębi :mrgreen:

HardStyled83ddd0a
oam
oam
  15 kwietnia 2019
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Może jutro zrobię parę fotek cudaków staruszka, to wkleję.
tak tak! Chetnie zobacze, jeszcze jakbyś napisal jakie to konkretne to byloby SUPER! 🤗

Najbardziej denerwujace jest to jak narobi na rozwieszone pranie bo plamy baaardzo ciezko schodzą a bywa ze i w ogóle. 😏🙃
Mruczyslaw
Mruczyslaw
  16 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: jeszcze jakbyś napisal jakie to konkretne to byloby SUPER! 🤗

Nie znam się na nazwach za bardzo, i tak dobrze że fotki zrobiłem, bo płochliwe to i uciekało. Cóż, fotki też najlepszej jakości nie są. ale są.




oam
oam
  16 kwietnia 2019
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Nie znam się na nazwach za bardzo, i tak dobrze że fotki zrobiłem, bo płochliwe to i uciekało. Cóż, fotki też najlepszej jakości nie są. ale są.
Ten fajnie wyglada 😄
Mruczyslaw
Mruczyslaw
  16 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: Ten fajnie wyglada

W rosole też nie najgorszy.
oam
oam
  16 kwietnia 2019
Mruczyslaw
Mruczyslaw: W rosole też nie najgorszy.
poważnie? :szok:
Mruczyslaw
Mruczyslaw
  16 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: poważnie?

Nigdy nie jadłaś rosołu z gołębia?
oam
oam
  16 kwietnia 2019
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Nigdy nie jadłaś rosołu z gołębia?
Nigdy, ale skoro polecasz to czas przełamać lody :D
Mruczyslaw
Mruczyslaw
  16 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: czas przełamać lody

Podprowadzimy Owadowi kilka sztuk, sam mówił że nie wie ile ma? A potem do gara.
oam
oam
  16 kwietnia 2019
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Podprowadzimy Owadowi kilka sztuk, sam mówił że nie wie ile ma? A potem do gara.
Ty "obrabiasz", ja moge ugotowac 😄
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14923 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  17 kwietnia 2019
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Nie znam się na nazwach za bardzo, i tak dobrze że fotki zrobiłem, bo płochliwe to i uciekało. Cóż, fotki też najlepszej jakości nie są. ale są.


Pawik śliczny, taki troszku kalinowy, na 100% to samiec, samce są tak do tyłu wychylone bardziej niż samice.
Nywka ładna czerwona, przeważnie takie są, ale miałem w swojej kolekcji z czarnymi/żółto-pomarańczowymi/siwimy skrzydłami.
Koło pawika z prawej strony łany siwek, ładne ma rupia koło oczów.


To nie wiem co to jest, ani to nie wygląda na pstrywke/wywrotkę/ani na garolca, myślę że to jakiś mieszaniec.
Mruczyslaw
Mruczyslaw: Podprowadzimy Owadowi kilka sztuk, sam mówił że nie wie ile ma?

Możecie ale takie co witek nie maja które tak pójdą na pioka, możecie je poprowadzić i podzielić się tak jak piszecie.
Konto usunięte
Konto usunięte: Ty "obrabiasz", ja moge ugotowac
HardStyled83ddd0a
dokadnocaidziejez
dokadnocaidziejez
  22 kwietnia 2019
Owad
Owad: Moje Hobby to Gołębie.


A masz może własną hodowle tych ptaków i może masz gołębnik
Czy tylko zdj.cykasz tego ptactwa?

Ja mam to u siebie
Kiedyś za lat szkolnych jak Do Krakowa się pojechał na wycieczkę to tam na rynku było w pytę gołębi :-) i im się tam dokarmiało jakimś ziarnem czy tam nasionami i cie kilkunastu tych gołębi obsiadało żebyś im dać coś do żarcia
Kiedyś też w 100-Licy Polski w okolicach pętli autobusowej na Placu Wilsona też było w jednym miejscu skupisko gołębi że też te ptactwo od Ludzi domagali się żarcia
Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14923 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  22 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: A masz może własną hodowle tych ptaków i może masz gołębnik

To i to mam.
Konto usunięte
Konto usunięte: Kiedyś za lat szkolnych jak Do Krakowa się pojechał na wycieczkę to tam na rynku było w pytę gołębi :-) i im się tam dokarmiało jakimś ziarnem czy tam nasionami i cie kilkunastu tych gołębi obsiadało żebyś im dać coś do żarcia Kiedyś też w 100-Licy Polski w okolicach pętli autobusowej na Placu Wilsona też było w jednym miejscu skupisko gołębi że też te ptactwo od Ludzi domagali się żarcia


U mnie w Wadowicach na Rynku widuje je prawie codziennie.
.
HardStyled83ddd0a
Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  29 kwietnia 2019

A jest jakis sposob na zniechęcanie ich do kupkania w upodobane sibie miejsca ?? Sąsiad je ma zaraz za płotem i czesto u mnie się panoszą zostawiając niespodzianki..

Avatar użytkownika OwadOwad
Posty: 14923 (po ~47 znaków)
Reputacja: -635 | BluzgometrTM: 1
Owad
  29 kwietnia 2019
Konto usunięte
Konto usunięte: A jest jakis sposob na zniechęcanie ich do kupkania w upodobane sibie miejsca ??

Nie ma, jedyny sposób to pniak + skierka = ucinanie główek hehe lub łatwiejszy sposób złap jakiegoś i chwyć dwoma palcami za głowę gołębia przekręć o 160 stopni i pociągnij z łatwością tak mu głowę urwiesz i wybijesz trochu tego sąsiadowi.
Konto usunięte
Konto usunięte: Sąsiad je ma zaraz za płotem i czesto u mnie się panoszą zostawiając niespodzianki..

Przynajmniej darmowe masz niespodzianki i one nic nie kosztując :lol:
HardStyled83ddd0a
Przeczytajmojopis
Przeczytajmojopis
  29 kwietnia 2019

Nie zartuj. Lubie wszelakie żyjątka i krzywdzić nie będe, ale to placki mnie irytują na maxa. Wczoraj okupkał jeden latarenke ledową na skalniaku i musialam gąbką skrobać 😝

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.