ToTylkoYo
ToTylkoYo
  2 października 2014 (pierwszy post)

Witam.
Jestem smakoszem win własnej roboty i sam je robię, więc takie pytanie dla was. Czy jeszcze ktoś sie tym zajmuje i z czego robicie??

Ja obecnie mam w butli:
- 26l z czerwonych winogron
- 15l mieszanka czerwonych i białych winogron
- 5l (próba) z bananów

Robi może ktoś z dzikiej róży?? Pamiętam jak mój dziadek robił, ale niestety odszedł jak byłem mały i nie poznałem tej tajemnicy. A niby jak się źle zrobi to może zaszkodzić, bo dzika róża jest trująca :(

PsychoRealm
Posty: 16 (po ~68 znaków)
Reputacja: -8 | BluzgometrTM: 25
PsychoRealm
  10 października 2014

słyszałem że nawet z cebuli czy dyni się robi i poniekąd dobre... a ja wina mało pije bo robiłem kiedyś z koleżkami wino i po 3 tygodniach bodajże zaczeliśmy konsumować i jak się skoczyłem odlać to mi drożdży dolali do kubka z winem i się strułem troszkę.

ToTylkoYo
ToTylkoYo
  12 października 2014

po 3 tygodniach to wy nie piliście wina tylko najgorsze kwasy :D Wtedy jest okres burzliwej fermentacji ;) Ja wyciągam z wina ok 13,5 % bez dolewania jakichkolwiek spirytusów czy wódek, bo niektórzy tak robią. U mnie wino stoi ok 3-4 miesięcy i dokarmiam drożdże cukrem.

A co do win z cebuli i dyni to nie słyszalem :D

skaza
skaza
  14 października 2014

obecnie... cytrynówka i aroniówka

Konto usunięte
Konto usunięte: Robi może ktoś z dzikiej róży?? Pamiętam jak mój dziadek robił, ale niestety odszedł jak byłem mały i nie poznałem tej tajemnicy. A niby jak się źle zrobi to może zaszkodzić, bo dzika róża jest trująca :(


tu masz trochę wskazówek i przepis jak zrobić(trochę to pracochłonne ale podobno warte zachodu)

http://www.swiatkwiatow.pl/poradnik-ogrodniczy/wino-z-dzikiej-rozy-sprawdzone-przepisy-id1054.html
wrozbitapawel
wrozbitapawel
  11 kwietnia 2018

Mój ŚP+ Dziadzio robił
Ale na tamte czasy byłem za mały smyk by spróbować te winka więc nie wiem czy dobre czy nie

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.