Ukaszowaty
Ukaszowaty
  17 lutego 2014 (pierwszy post)

Witam .

mam mały problem zrobiłem dwa ciasta wszystko spoko jedno gówniane ale zjedzone drugie wyszło zjedzone pochwalone !

teraz czas na pizze !

czytałem przepisy w kij jest sporo ciekawych ale ktoś jakieś doświadczenie ktoś robił jakiś przepis sprawdzony czego unikać czy coś wszystko przyda się - przydasz się z okolicy człowiek będziesz to ci poleje mistrzu !

ToTylkoYo
ToTylkoYo
  18 lutego 2014

Ogólnie jak jedziesz z przepisow to zrobisz zawsze gówniane ciasto ;) Znajdź jakiś ciekawy przepis, i sam go udoskonal. Ja aby mieć przepis na ciasto jakie robie na pizze musiałem experymentować parenaście razy, aż w końcu sie udało :P Jest chrupkie na zewnątrz pulchne w środku, i mogę nim alastycznie dobierać grubość ;) lecz nikt ci nie poda swojego przepisu, przynajmniej nie ja. Jedyne co ci mogę powiedzieć to ciasto wyrabiaj na mleku a nie wodzie, nigdy nie wałkuj tylko rzucaj, a jeśli nie potrafisz to naoliw blachę i rozciągaj na niej ciasto. A kruche ciasto uzyskasz jeśli będziesz je po wyrośnięciu wyrabiał na kaszy mannie.

Sylvinka
Posty: 15395 (po ~112 znaków)
Reputacja: -13 | BluzgometrTM: 4
Sylvinka
  20 lutego 2014

3 i pół szklanki mąki
1dkg drożdży
4 łyżki oliwy
półtora szkl mleka rozcieńczonego z wodą 1:1 (podgrzane)
pół łyżeczki soli

u mnie w domu wychodzą z tego przepisu dwie pizze, bo lubimy po prostu cienkie ale popieram kolege wyżej, każdy przepis u wszystkich wyjdzie całkowicie inaczej :)

mam czarne skrzydła,muskam nimi stopy aniołów...
Smarku
Smarku
  21 lutego 2014

Bóg zapłaci idę testować ! ale przepis bym jakiś sprawdzony już przytulił :D

MariaMagdalena1996
MariaMagdalena1996
  23 lutego 2014

300 g mąki pszennej
25g drożdży
0.5 szkl ciepłego mleka
3 łyżki oleju + 1 łyżka
1 łyżka cukru

Rarsz
400g pieczarek
1 cebula
1 łyżka koncentratu
1 papryka
300g sera żółtego
10 plastrów szynki
pieprz, sól, oregano, bazylia

Wysp mąkę na stolnicę. Dodaj mleko i pokruszone drożdże, cukier i olej. Wyrób ciasto. Natłuść blachę. Ciasto rozwałkuj i rozciągnij. Ciasto posmaruj koncentratem.
Pieczarki zetrzyj na tarce i i podsmaż z cebulą. dopraw sola i pieprzem. Produkty z farszu rozłóż na cieście wg własnego upodobania. Całość posyp startym serem. Posypać przyprawami.
po upieczeniu na wierzch kładłam liść zielonej bazylii, bardzo dobre połączenie, poelcam

Smarku
Smarku
  23 lutego 2014

Dziękuje sprawdzę w środę ! :)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.