styka51
styka51
  14 maja 2013 (pierwszy post)

Witam ;)

Jako, ze mamy maj, to dziś o rabarbarze ;)

Rabarbar ogrodowy (syn: rabarbar zwyczajny, rzewień ogrodowy, rzewień zwyczajny) – gatunek byliny należący do rodziny rdestowatych. Pochodzi z obszarów Azji Środkowej, Bułgarii i prawdopodobnie południowej Syberii. W Polsce jest uprawiany.



Służy jako dodatek do soków (np. z malinami), tudzież placków drożdżowych, rzadziej do drożdżówek. Popularny jest też kompot z rabarbaru. Może być również wykorzystywany do produkcji wina owocowego, lub spożywany na surowo z cukrem. Charakteryzuje się kwaskowatym smakiem. Zawiera dużo żelaza, kwas jabłkowy i znaczącą ilość kwasu szczawiowego przez co usuwa z organizmu wapń i tworzy trudno rozpuszczalny szczawian wapnia, który może odkładać się jako kamienie nerkowe.

Z rabarbaru można ugotować kompot:


lub zrobić ciasto


czy muffinki


A Wy, lubicie rabarbar?
W jakiej postaci go jecie?
Jakiś ciekawy przepis?

Pozdrawiam i miłego wieczoru ;)

TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  14 maja 2013
styka51
styka51: tworzy trudno rozpuszczalny szczawian wapnia, który może odkładać się jako kamienie nerkowe.

Niestety to jest powód, który ogranicza mnie w jedzeniu tego kwasu. Nie chcę wracać do kłopotów z wczesnego dzieciństwa i nie ryzykuje z dużą ilością.

styka51
styka51: A Wy, lubicie rabarbar?

Lubię

styka51
styka51: W jakiej postaci go jecie?

Surowy, obrać ze skorki paznokciami, przeżuć i kulturalne wypluć d83dde03 Dobry też w placku, kompocie, próbowałem zamrozić i robić lody, ale tylko mieszany z miodem dał się zjeść.

styka51
styka51: Jakiś ciekawy przepis?

Nic szczególnego, ale temat będę monitorował :)

styka51
styka51: Pozdrawiam i miłego wieczoru ;)

Również :)

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

Paulinessa
Paulinessa
  14 maja 2013
styka51
styka51: A Wy, lubicie rabarbar? W jakiej postaci go jecie?


Nie uwielbiam i się nim nie zajadam, ale nie gardzę :rotfl: mama czasem robi kompot albo ciasto :)
agoosiaaa
agoosiaaa
  14 maja 2013
styka51
styka51: A Wy, lubicie rabarbar? W jakiej postaci go jecie? Jakiś ciekawy przepis?


Nie lubie go w ogole, chociaz ciasto jak ze zdjecia wyzej czasem zjem, ale to jak ktos inny zrobi/kupi, sama nie kupuje/robie :)
styka51
styka51
  15 maja 2013
styka51
styka51: A Wy, lubicie rabarbar? W jakiej postaci go jecie? Jakiś ciekawy przepis?


Lubię ;D
Najczęściej kompot piję, albo ciasto drożdżowe z truskawkami i rabarbarem właśnie.
Brak:ninja:
Pjotrek
Pjotrek
  15 maja 2013
styka51
styka51: W jakiej postaci go jecie?


maczany w cukrze prosto z działeczki
mrukas
mrukas
  18 maja 2013

Dobry na kaca.

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  21 maja 2013
styka51
styka51: A Wy, lubicie rabarbar? W jakiej postaci go jecie? Jakiś ciekawy przepis?


Kompot i ciacho dobre :D Muffinek nie testowalam - warto? :P
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
FabrykaUranu
Posty: 3089 (po ~102 znaków)
Reputacja: -121 | BluzgometrTM: 31
FabrykaUranu
  30 maja 2013
styka51
styka51: A Wy, lubicie rabarbar? W jakiej postaci go jecie? Jakiś ciekawy przepis?


kiedys za malolata sie to jadło

z cukrem zawsze

"Na świecie nie ma ludzi normalnych i nienormalnych, tylko są ci pozamykani w zakładach i ci którzy nie zostali przebadani"

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.