oOZyxak0o
oOZyxak0o
  7 kwietnia 2013 (pierwszy post)

czasami robie po prostu ogorki kiszone. a teraz pytanie,czy ta ,,kiszke" mozna po prostu wypic potem? Jak tak to jaki to ma okres waznosci i ile tego mozna wypic?

TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  8 kwietnia 2013

Jeżeli swojskie to pij, na zdrowie. Ja skończyłem 10l. kamionkę nie ogórków a z kiszoną kapustą i zostało mi ok.2l lekko słonej wody "Kiszowianki" pychota. Na czczo pół szklaneczki, czasami jeszcze wieczorem super dawka witamin, aha zamiast soli drogowej użyłem do kiszenia himalajskiej, chociaż nie wiem która lepsza. Okres ważności w przypadku wody trzymanej w lodówce oceniam na 2-3 tygodnie.

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

oOZyxak0o
oOZyxak0o
  8 kwietnia 2013

chlopie skad ty masz sol himalajska? i rozumiem,ze 2,3 tygodnie data waznosci od samego otwarcia kiszki

TylkoUmysl
Posty: 962 (po ~347 znaków)
Reputacja: 5 | BluzgometrTM: 1
TylkoUmysl
  8 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: chlopie skad ty masz sol himalajska?

Przejeżdżałem z tragarzami to mam.

Konto usunięte
Konto usunięte: i rozumiem,ze 2,3 tygodnie data waznosci od samego otwarcia kiszki

Tak od otwarcia, ale wszystko zależy od ilości przewagi kwasu mlekowego nad masłowym w procesie kiszenia. Zdatność produktu do spożycia poznasz po normalnym kwaśnym, zdrowym smaku i wyczuwalnym zapachu. Pleśń może pojawić się już nawet po tygodniu, kiedy kiszowianka przechowywana jest w temperaturze pokojowej.

Tylko na nas spójrzcie. Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami!
Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, religie niszczą duchowość.

BujajacaWoblokachh
Posty: 44958 (po ~170 znaków)
Reputacja: -10 | BluzgometrTM: 12
BujajacaWoblokachh
  8 kwietnia 2013
Konto usunięte
Konto usunięte: czasami robie po prostu ogorki kiszone. a teraz pytanie,czy ta ,,kiszke" mozna po prostu wypic potem? Jak tak to jaki to ma okres waznosci i ile tego mozna wypic?

Limitu chyba nie ma, ile ejstes w stanie tyle wypij...
Ja zazwyczaj po wyjedzeniu ogorkow sobie czasem popijam ;)
Nie mam czasu nienawidzić ludzi, którzy mnie nienawidzą,
bo jestem zbyt zajęta kochaniem ludzi, którzy mnie kochają ;)
styka51
styka51
  10 kwietnia 2013

Nie wiem jaki ma okres ważności ale po piciu jest super ;)

Dyskusja na ten temat została zakończona lub też od 30 dni nikt nie brał udziału w dyskusji w tym wątku.